Zaznacz stronę

Peeling migdałowy

Łagodny i skuteczny peeling migdałowy w kosmetologii

O peelingu migdałowym mówimy przede wszystkim w kontekście cery delikatnej i wrażliwej, która silnie reaguje na działanie kwasów z grupy AHA (Alpha-Hydroxy Acid, rozpuszczalne w wodzie). Kwas migdałowy także należy do tej grupy, lecz ma działanie znacznie łagodniejsze niż na przykład kwas glikolowy, czy mlekowy, a również działa skutecznie i pomaga w dążeniu do promiennego wyglądu.

Kiedy warto poddać się peelingowi migdałowemu

peeling migdałowyPodstawowym i pierwotnym zadaniem wszystkich peelingów jest rozluźnienie struktur rogowej warstwy skóry, aby oddziaływać aktywnie na naskórek, prowadząc do jego złuszczenia. Nowoczesne peelingi funkcjonują jednak znacznie skuteczniej, a po zastosowaniu peelingu migdałowego Twoja skóra będzie wyraźnie odmłodzona.

Odpowiednio dobrany preparat sprawia, że:

  • działanie jest efektywne, a jednocześnie nie występują podrażnienia skóry,
  • zabieg przebiega łagodnie, nie będziesz czuć mrowienia ani szczypania,
  • efekty widoczne są po pierwszym zabiegu, a kolejne zabiegi to znaczna poprawa stanu cery,
  • skóra jest gotowa na wchłanianie substancji aktywnych z preparatów odżywczych, w tym z kosmetyków SPA.

Proponując naszym Klientom peelingi chemiczne gwarantujemy receptury na bazie kwasu glikolowego, które wpływają korzystnie na stan skóry.

Przygotuj się na pozytywne efekty, popraw swój wygląd

Podczas peelingu z użyciem kwasu migdałowego pomagamy walczyć z niedoskonałościami skóry poprzez:

  • stymulowanie syntezy kolagenu – odnowa komórkowa to skuteczny sposób przeciwdziałania objawom starzenia,
  • ujędrnianie skóry – redukcja niedoskonałości, poprawa owalu twarzy, uwydatnienie rysów twarzy stanowią jedne z licznych korzyści,
  • widoczne rozjaśnianie przebarwień – piegi oraz wszelkie zmiany pigmentacyjne poddają się działaniu peelingów chemicznych,
  • działanie bakteriostatyczne – czysta skóra to również mniej bakterii przyczyniających się m.in. do powstawania trądziku.

Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić obecny stan swojej cery, czy działać profilaktycznie poprzez oczyszczanie twarzy, odpowiednio dobrany peeling będzie dobrym rozwiązaniem. Co więcej, przy prawidłowym doborze stężenia kwasu w preparacie peelingującym, zabieg jest odpowiedni nie tylko do cery wrażliwej. Niezmienne jest natomiast jedno – skuteczność oraz delikatność wykonywanego peelingu.

Odmładzanie, wygładzanie, rewitalizacja – Hialuron w Białymstoku

Znając mechanizmy starzenia się skóry doradzamy, w jaki sposób dbać o ciało w szerszym kontekście niż tylko poprzez zabiegi odmładzania twarzy. Peeling migdałowy idealnie sprawdza się również jako zabieg na skórę szyi i dekoltu, gdzie peelingi mechaniczne lub inne metody (na przykład laseroterapia) nie są wskazane ze względu na ryzyko podrażnień.

Podczas jednej wizyty w naszym Instytucie Hialuron w Białymstoku, możesz mieć wykonany peeling na kilka partii ciała jednocześnie, dzięki temu odmłodzona twarz nie będzie kontrastować na przykład z wiotczejącą skórą szyi. Powiedz nam o swoich oczekiwaniach, a my przedstawimy możliwości, proponując konkretne zabiegi. Peeling migdałowy może się okazać tym idealnym.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.