Zaznacz stronę

Łojotokowe zapalenie skóry

[wpseo_breadcrumb]

Trycholog wyleczy łojotokowe zapalenie skóry

Łojotokowe zapalenie skóry zaliczane jest do dermatoz, czyli chorób skóry. Obecnie przypadłości te, dające nieestetyczne objawy, są w nieuciążliwy dla Pacjenta sposób leczone w specjalistycznych gabinetach trychologicznych.

Kiedy diagnozujemy łojotokowe zapalenie skóry

Łojotokowe zapalenie skóry to choroba typu przewlekłego, nawracającego. Jej istotą jest stan zapalny, który prowadzi do nadmiernego złuszczania się warstwy naskórka. Podstawą do rozpoznania tego schorzenia skóry jest wystąpienie rumienia, któremu towarzyszy niekiedy dość silne złuszczanie w postaci tłustych, żółtych łusek. U niektórych Pacjentów tworzą się także w tych miejscach strupki. Problem ten dotyczy skóry potocznie określanej jako tłusta, czyli takiej z nadczynnymi gruczołami łojowymi. Często jest też rozpoznawany u osób z nieprawidłowo funkcjonującym układem immunologicznym.

  • Na zaostrzenie objawów chorobowych wpływają: niewłaściwa higiena skóry (chodzi na przykład o podrażnienia po kontakcie z kosmetykami), źle zbilansowana dieta (niedobory witamin i minerałów), zaburzenia gospodarki hormonalnej, stres, zanieczyszczenia środowiska, zbyt mała ekspozycja na światło słoneczne – charakterystyczne są nawroty choroby w porze jesiennej i zimowej;
  • Łojotokowe zapalenie skóry często towarzyszy innym chorobom typu: neurologicznego (choroba Parkinsona), onkologicznego (w obrębie układu oddechowego, pokarmowego), psychicznego (depresja), a także alkoholizmowi, HIV i innym chorobom przewlekłym, jak cukrzyca.

Wśród chorych są głównie osoby w wieku dojrzewania, ale objawy można zaobserwować również u dorosłych i dzieci, w przypadku niemowląt mówimy wtedy o ciemieniusze.

WAŻNE! Chorobę należy dokładnie różnicować z łuszczycą – służą temu specjalistyczne testy.

Efektywne leczenie łojotokowego zapalenia skóry

By zaplanować właściwe leczenie tej choroby skóry, należy wziąć pod uwagę wiek Pacjenta, nasilenie objawów oraz umiejscowienie tych objawów. Leczenie obejmuje terapię miejscową, a w zaawansowanych przypadkach – ogólną.

W naszej praktyce sprawdza się terapia skojarzona, na którą składają się:

  • preparaty złuszczające, stosowane na początku leczenia,
  • substancje aplikowane na skórę o działaniu przeciwgrzybicznym i przeciwzapalnym,
  • leki doustne,
  • zalecenia dotyczące właściwej pielęgnacji.

Pomagamy odzyskiwać zdrowie skóry

Poprawa wyglądu skóry jest w białostockim Instytucie Hialuron podstawą postępowania leczniczego. Dla dobra naszych Pacjentów wykorzystujemy nowoczesne metody terapeutyczne i sprawdzone preparaty o udowodnionych klinicznych właściwościach. Wiemy, że nasze terapie są skuteczne, dlatego zapraszamy na wizyty do naszych specjalistów.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.