Zaznacz stronę

Peeling mlekowy

Upiększające działanie mleka, czyli peeling mlekowy w praktyce

Organiczne związki chemiczne, które działają na skórę podczas peelingu mlekowego sprawiają, że martwy naskórek jest intensywnie złuszczony, a tym samym cera staje się świeża, świetlista i gotowa na przyjęcie substancji odżywczych. Dobroczynne działanie kwasu mlekowego ma zatem zastosowanie w kosmetologii, stanowi ważny punkt na liście peelingów chemicznych.

Potencjał peelingu mlekowego dla Twojej cery

peeling mlekowy

Nawet codzienna domowa pielęgnacja skóry może okazać się niewystarczająca, gdy pojawiają się pierwsze zmarszczki, cera traci zdrowy koloryt, a na czole lub innych partiach twarzy widać drobne, suche skórki. Z peelingiem mlekowym szybko, skutecznie oraz w bezpieczny sposób pomagamy pozbyć się niedoskonałości, już podczas pierwszego zabiegu.

Kwas mlekowy o odpowiednim stężeniu, zaaplikowany w postaci peelingu na skórę:

 •  poprawia nawilżenie skóry,
 • wygładza i ujędrnia,
 • redukuje niewielkie zmarszczki,
 • zwęża pory,
 • ogranicza wydzielanie sebum,
 • działa antybakteryjnie (pomocne przy cerze trądzikowej).

Po wykonaniu demakijażu i oczyszczeniu cery, nakładamy preparat o odpowiednio dobranym stężeniu kwasu mlekowego, aby zadziałał w sposób pożądany, nie powodując podrażnień. Następnie preparat usuwany jest wraz z martwą, rogową warstwą naskórka, a na twarz nakładamy preparaty odżywcze, z których substancje aktywne idealnie absorbuje oczyszczona peelingiem skóra.

Oczywiście peelingi mlekowe zalecane są nie tylko na twarz, lecz także na ciało, ponieważ równie skutecznie przyczyniają się do regeneracji skóry, poprawy jej kondycji i wyglądu. Współgrają one z innymi zabiegami, na przykład z drenażem limfatycznym twarzy i innymi masażami manualnymi.

 Łagodne działanie peelingów, radykalna poprawa wyglądu

Mimo, że nowoczesne peelingi działają delikatnie, nie powodując podrażnień, ich skuteczność jest wysoka, a rezultaty tak satysfakcjonujące, jak rezultaty po zastosowaniu określonych peelingów mechanicznych, czy karboksyterapii. W przypadku peelingu mlekowego istotne korzyści to:

 • możliwość dobrania odpowiedniego stężenia kwasu w preparacie – taki peeling może być przygotowany indywidualnie pod kątem potrzeb Twojej skóry,
 • nieinwazyjność zabiegu – aktywne substancje nie powodują dodatkowych działań, nakłuć, czy naświetlań; peeling działa niezwłocznie po nałożeniu,
 • aspekty profilaktyczne – poza efektem natychmiastowym, Twoja skóra otrzyma odpowiednie wsparcie w:
  • uszczelnianiu bariery lipidowej,
  • zapobieganiu powstawania ognisk zapalnych na skórze.

Skuteczność preparatów kosmetologicznych ma potwierdzenie w praktyce, a poprzedzona jest specjalistycznymi badaniami, dlatego wybierając nasz Instytut masz pewność, że otrzymasz profesjonalną pomoc w zmaganiach z niedoskonałościami skóry.

Instytut Hialuron w Białymstoku – peelingi mlekowe i nie tylko

Proponując Klientom peeling mlekowy, zapraszamy do naszego białostockiego Instytutu Medycyny Estetycznej i Kosmetologii. To miejsce, w którym specjaliści z przyjemnością korzystają z dobrodziejstw medycyny estetycznej oraz kosmetologii, zawsze z pożytkiem dla osób, które poddają się zabiegom. Skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły – pomożemy również Tobie.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.