Zaznacz stronę

Wypadanie włosów – COVID-19

Strona główna » Trychologia » Wypadanie włosów – COVID-19

Przebycie zakażenia koronawirusem nie pozostaje obojętne dla stanu naszych włosów, które są atutem każdego człowieka. Zarówno stres emocjonalny jak i fizyczny w przebiegu tej choroby powoduje wypadanie telogenowe włosów.

U niektórych osób takie silne wypadanie może pojawić się już w okresie około 30 dni, jednak najczęściej pojawia się w ciągu trzech-pięciu miesięcy od choroby. Taki stan bardzo niekorzystnie wpływa na psychikę oraz samoocenę.

W tym przypadku choroby, mieszki włosowe nie są trawle uszkodzone oraz nie towarzyszy im stan zapalny, zatem odpowiednia pielęgnacja i wspomaganie skóry głowy pomoże w krótkim czasie uporać się z problemem. W Instytucie Hialuron działamy poprzez podanie:

  • witamin,
  • aminokwasów,
  • minerałów,
  • czynników wzrostu,
  • peptydów biomimetycznych w postaci mezoterapii igłowej, również w terapii skojarzonej.
terapia zagęszczenie włosów

Tak szybka reakcja i wdrożenie odpowiednich metod jest bardzo istotne w uzyskaniu zadowalających efektów, pozwalających cieszyć się pięknymi włosami.

Kolejnym ważnym aspektem jest wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji domowej, która będzie opierała się na dokładnym oczyszczaniu skóry głowy i domowej stymulacji skóry owłosionej głowy. O szczegółach poinformuje Państwa nasz specjalista.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, z przyjemnością odpowiemy na pytania.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.