Zaznacz stronę

Liposukcja

Oręż w dążeniu do szczupłej sylwetki – liposukcja ultradźwiękowa

Zabiegi ultradźwiękowe to w zasadzie alternatywa dla standardowej liposukcji, ponieważ są nieinwazyjne, a odsysanie tłuszczu nie odbywa się w sposób bezpośredni. Rozbite wskutek liposukcji ultradźwiękowej komórki tłuszczowe wydalone są do układu limfatycznego, następnie odprowadzone wraz z moczem, całość odbywa się zatem bez ingerencji w ciało człowieka. To zabieg nowoczesny i nieinwazyjny.

Fachowa pomoc, bezpieczna szybkość wyszczuplania

bezpieczna szybkość wyszczuplania - LiposukcjaUrządzenie do tej opcji wyszczuplania emituje ultradźwięki, pod wpływem których następuje stymulacja struktury cząsteczkowej tkanki tłuszczowej. Pobudzone w ten sposób komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi.

Jak dokładnie wygląda taki proces?

 1. Błona komórkowa komórek tłuszczowych ulega uszkodzeniu pod wpływem ultradźwięków.
 2. Komórki tłuszczowe pozbawione błony zaczynają się kurczyć.
 3. Uwolnione zostają trójglicerydy (tkanka tłuszczowa) w formie upłynnionej.
 4. Trójglicerydy zostają zmetabolizowane przez organizm – usuwane przez gruczoły potowe, a także przez układ limfatyczny oraz naczyniowy.

Tłuszcz komórek tłuszczowych dociera do wątroby i traktowany jest jak inne komórki tłuszczowe z pożywienia, zatem nie należy poddawać się zabiegom zbyt często albo nie usuwać jednorazowo zbyt dużej ilości tłuszczu (maksymalnie 0,5 l). Pozwoli to stopniowo realizować utratę masy ciała bez nadmiernego obciążania wątroby.

Uzupełnieniem liposukcji w okresie karencji przed kolejnym zabiegiem może być między innymi laseroterapia lub kriolipoliza, a także wszelkie zabiegi oczyszczania twarzy, ponieważ nadmiar tkanki tłuszczowej na twarzy również warto poddać działaniu nowoczesnych metod.

Co możesz osiągnąć dzięki liposukcji ultradźwiękowej

Nasi Pacjenci zgłaszają się do nas z konkretnymi oczekiwaniami, dlatego zawsze oceniamy, czy dana metoda będzie odpowiednia w określonym przypadku. Z liposukcją ultradźwiękową mamy pewność, że zrealizować możemy również Twoje bardziej dalekosiężne plany, polegające na redukcji znacznej ilości tkanki tłuszczowej lub pozbyciu się nadmiaru tłuszczu z miejsc uznawanych za problematyczne (jest to kwestia indywidualna, natomiast w poszczególnych miejscach na ciele tkanka tłuszczowa trudno ulega redukcji nawet u osób szczupłych).

Już po pierwszym zabiegu zauważysz:

 • zmniejszenie obwodów poszczególnych partii ciała,
 • zmniejszenie cellulitu, niezależnie od jego typu,
 • poprawę jędrności skóry,
 • poprawę kolorytu skóry za sprawą lepszego mikrokrążenia,
 • lepszą wchłanialność preparatów odżywczych.

Seria zabiegów natomiast sprawi, że:

 • wyraźnie zmniejszy się ilość tkanki tłuszczowej,
 • sylwetka ulegnie przemodelowaniu i wysmukleniu,
 • znacznie zmniejszy się cellulit lub zostanie całkowicie usunięty,
 • ciało zyska wygląd odmłodzonego i zregenerowanego.

Liposukcja ultradźwiękowa to gwarancja skuteczności przy braku przeciwwskazań, a same zabiegi są bezinwazyjne i nie wymagają rekonwalescencji (podobnie jak kriolipoliza oraz typowe zabiegi antycellulitowe).

Warto wybrać tę metodę również jako formę relaksu – każda sesja to przyjemność bez wysiłku.

Zgłoś się na liposukcję ultradźwiękową do naszego Instytutu w Białymstoku

Fachowa wiedza kosmetologów oraz specjalistów medycyny estetycznej jest filarem naszej działalności. W Instytucie Hialuron w Białymstoku uzyskasz fachową poradę w kwestii liposukcji ultradźwiękowej jako samodzielnego zabiegu lub połączonego z innymi dostępnymi u nas opcjami. Powierz swoja sylwetkę fachowcom, pozwól nam spełnić Twoje oczekiwania.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.