Zaznacz stronę

Mezoterapia

Potencjał mezoterapii – skuteczna broń w medycynie estetycznej

Zależnie od rodzaju mezoterapii, proponujemy naszym Pacjentom mniej lub bardziej radykalne działania, poprawiające wygląd i kondycję skóry. Przedrostek „mezo-” oznacza „środkowy” (pośredni) i w tym przypadku można odnieść to do mechanizmu zabiegów, gdzie pobudzane są głębsze warstwy skóry właściwej, więc głębsze niż sam naskórek.

Jaka mezoterapia będzie najlepsza dla Ciebie

Każda terapia dobierana jest indywidualnie, natomiast celem jest zawsze podanie substancji aktywnych bezpośrednio pod skórę lub pośrednio, czyli z aplikacją na skórę przy odpowiednim wspomaganiu do głębszych warstw skóry właściwej. Kluczowa kwestia to odpowiednio dobrane preparaty pod kątem zawartości substancji aktywnych, a także fachowe wykonanie zabiegu.

W naszym Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron w Białymstoku proponujemy:

  1.  mezoterapię bezigłową – substancje lecznicze aplikowane są w głąb skóry za pomocą fal radiowych; zjawisko radiofrekwencji wykorzystywane jest szeroko w medycynie estetycznej i znane ze swoich właściwości odmładzających, pobudzających skórę do samoregeneracji,
  2.  mezoterapię mikroigłową – inna jej nazwa to: mezoterapia frakcyjna; podczas każdego zabiegu na skórę działamy specjalnym rollerem lub urządzeniem typu DermaPen, aby podać podskórnie substancje odżywcze,
  3.  mezoterapię igłową – zwaną również mezoterapią iniekcyjną; substancje aktywne wprowadzane są pod skórę specjalną, cienką igłą dokładnie do miejsc, które wymagają odżywienia, wzmocnienia, czy wyszczuplenia, zależnie od celu stosowania zabiegów.

Pozytywne skutki pojedynczych zabiegów i całej terapii

Medycyna estetyczna nieustannie dąży do wdrażania zabiegów, których rezultaty widoczne są już po pierwszej wizycie u specjalisty. Tak można sklasyfikować również mezoterapię, ponieważ jedna profesjonalnie wykonana aplikacja preparatów aktywnych sprawia, że Twój wygląd może znacznie się poprawić w oczekiwany przez Ciebie sposób.

Spośród korzyści poddania się jednemu lub serii zabiegów należy wspomnieć o:

  • poprawie jędrności ciała,
  • zwiększeniu nawilżenia skóry,
  • redukcji drobnych zmarszczek,
  • niwelacji rozstępów,
  • likwidacji cellulitu,
  • redukcji tkanki tłuszczowej w szeroko pojętym odchudzaniu,
  • zapobieganiu procesom łysienia.

Odpowiednio dobraną terapię stosować można również w leczeniu urazów sportowych, dolegliwości bólowych, a także w łagodzeniu napięcia mięśni. Sednem skuteczności w tych przypadkach jest również odpowiednie podanie substancji aktywnych do głębszych warstw skóry, a dopełnieniem – możliwość stosowania jednocześnie innych zabiegów, na przykład drenażu limfatycznego lub delikatnych peelingów.

Mezoterapia na twarz i ciało w Instytucie Hialuron w Białymstoku

Za pomocą mezoterapii pomagamy naszym Pacjentom uporać się z całą gamą dolegliwości i niedoskonałości od zwiotczałej skóry powiek po redukcję głębokich warstw tkanki tłuszczowej. Zabiegi mezoterapii doskonale łączą się również z innymi kuracjami, między innymi z mikrodermabrazją. Jeżeli chcesz zasięgnąć porady specjalisty, zapraszamy do naszego Instytutu w Białymstoku.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.