Zaznacz stronę

Oczyszczanie twarzy

Strona główna » Medycyna estetyczna » Oczyszczanie twarzy

Skuteczne oczyszczanie twarzy w bezpiecznym wydaniu

Zabiegi związane z oczyszczaniem twarzy są już na tyle powszechne, że stanowią kanon medycyny estetycznej i kosmetologii. Szeroki wybór metod sprawia, że pomagamy zarówno osobom, które zmagają się z niewielkimi zmianami potrądzikowymi, jak również ze znacznie większymi niedoskonałościami cery. Już podczas pierwszej wizyty w naszym Instytucie otrzymasz fachową poradę.

Metody oczyszczania dobrane indywidualnie do rodzaju cery

Metody oczyszczania dobrane indywidualnieWspółczesne sposoby polecane przez specjalistów w zakresie oczyszczania twarzy, to rozwiązania oparte na profesjonalnej aparaturze oraz na preparatach z substancjami aktywnymi. Niezależnie od stopnia zanieczyszczenia Twojej cery, możemy pomóc Ci wyglądać zdrowo i promiennie.

O wizycie w gabinecie medycyny estetycznej warto pomyśleć, gdy na twarzy:

 • pojawiły się charakterystyczne zmiany, które utrzymują się dłużej niż kilka dni; są to:
  • wypryski różnego pochodzenia,
  • krosty i zaskórniki,
  • prosaki, czyli grudkowate zmiany, powstałe w okolicach gruczołów łojowych,
 • widać oznaki zmęczenia i starzenia się skóry, czyli:
  • szary, niezdrowy koloryt,
  • charakterystyczną wiotkość,
  • zmiany barwnikowe, na przykład plamy posłoneczne,
 • widoczny jest nadmiar wydzielanego sebum, skóra sprawia wrażenie tłustej.

Nie sposób wymienić wszystkie czynniki, mające wpływ na powstawanie zanieczyszczeń skóry, natomiast przyczyn należy szukać zarówno w zanieczyszczonym powietrzu, jak też w nieprawidłowo zbilansowanej diecie oraz w nieodpowiednio dobranych kosmetykach, których używasz na co dzień. Nasi specjaliści pomogą Ci również w kwestii diagnostyki problemu.

Korzyści związane z regularnym oczyszczaniem twarzy w gabinecie

Niekontrolowane, samodzielne wyciskanie wszelkich wyprysków i zaskórników może spowodować, że nadkazisz miejsca wokół tych zmian, a tym samym stworzysz warunki dla rozwoju kolejnych wyprysków. Podobnie w sytuacji stosowania przypadkowo dobranych peelingów, gdy nie znasz działania poszczególnych składników na Twoją cerę, efekty mogą być inne niż się spodziewasz. Warto mieć te kwestie na uwadze zwłaszcza przy cerze wrażliwej lub z określonymi zmianami skórnymi.

Korzystając z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej przekonasz się, że istnieje szereg rozwiązań na niemal każdy problem z cerą, a doświadczony kosmetolog lub specjalista medycyny estetycznej dobierze metodę najlepszą dla Ciebie. Będzie to na przykład:

 • mikrodermabrazja – mechaniczne usunięcie wierzchniej warstwy naskórka z użyciem specjalnego urządzenia; odmiany tego zabiegu to mikrodermabrazja
  • kondurowa – w tym zabiegu stosowany jest odpowiednio sprężony tlenek glinu, który działa złuszczająco, regenerująco i pobudzająco,
  • diamentowa – metoda całkowicie bezpyłowa, a tym samym delikatna dla skóry; do zabiegu stosowana jest specjalna głowica diamentowa,
 • hydrodermabrazja – tlen i sól fizjologiczna sprężone pod dużym ciśnieniem to najdelikatniejsza wersja mikrodermabrazji,
 • peeling kawitacyjny – rozbicie komórek rogowej warstwy naskórka następuje pod wpływem ultradźwięków; zabieg jest przyjemny, bezbolesny,
 • oczyszczanie manualne – dotyczy głównie ręcznego usuwania zaskórników, wyprysków; po zabiegu na twarz nakładane są preparaty o działaniu przeciwzapalnym.

Jeżeli zatem Twoja cera nie jest promienna, a codzienna pielęgnacja zajmuje zbyt wiele czasu, warto zgłosić się do naszych specjalistów na jeden z zabiegów oczyszczania.

Oczyszczanie twarzy z Instytutem Hialuron w Białymstoku

Twarz nieustanie narażona jest na działanie czynników zewnętrznych, widać na niej również wszelkie oznaki starzenia, stresu, niektórych chorób. Pomagamy naszym Pacjentom przywrócić ich cerze młody wygląd, a nasi specjaliści z dziedziny kosmetologii oraz medycyny estetycznej posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.