Zaznacz stronę

Lifting bez skalpela

Strona główna » Medycyna estetyczna » Lifting bez skalpela

Lifting bez skalpela – w Instytucie Hialuron to możliwe

Nieinwazyjny lifting ma odmłodzić skórę, dając efekt odświeżenia i przywrócenia jej blasku. Tak właśnie działają na tkankę skórną fale radiowe, które stosujemy do liftingowania problematycznych okolic skóry.

Zamiast skalpela fale radiowe

Fale radiowe, nazywane radiofrekwencją, wykorzystywane są w medycynie estetycznej i kosmetologii do podgrzania tkanki w liftingowanym obszarze do temperatury, która pobudza metabolizm fibroblastów, by zintensyfikowały procesy syntezy kolagenu oraz elastyny. Zjawisko diatermii powoduje ponadto skracanie i napinanie włókien kolagenowych. Bipolarne fale typu radiowego rozchodzą się równomiernie w tkankach na głębokość kontrolowaną przez specjalistę wykonującego zabieg. Procedura jest łagodna, nie pozostawia śladów na powierzchni skóry, dlatego w żaden sposób nie ogranicza codziennych aktywności, nie wymaga też rekonwalescencji.

Lifting bez skalpela – jak to wygląda w praktyce

Lifting bez skalpela wybierany jest przez osoby, którym zależy na efektywnych, ale nieinwazyjnych metodach eliminowania objawów starzenia się skóry w obrębie:

  • twarzy,
  • szyi,
  • dekoltu,
  • dłoni.

Urządzenie emitujące fale radiowe wyposażone jest w wymienialne głowice, dzięki czemu z łatwością dopasowujemy je do obszaru ciała, który ma być liftingowany.

EFEKT: poprawę jakości i wyglądu skóry uzyskujemy stopniowo, rezultat zabiegu narasta z czasem, wraz z przebiegiem procesu remodelowania kolagenu w skórze.

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW: zaleca się przeprowadzenie 1-2 zabiegów w odstępie 4-6 tygodni.

PRZECIWWSKAZANIA: choroby skóry, choroby autoimmunologiczne, aktywne choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze, zaburzenia czucia, ukrwienia, zapalenie żył, zrostowe zapalenie tętnic, cukrzyca, gruźlica, choroba Sudecka, nowotwory, nerwica, ostre stany pourazowe, metalowe implanty, rozrusznik serca, świeży stan po podaniu kwasu hialuronowego, botoksu, po peelingach chemicznych i implantacji złotych nici, ciąża.

Lifting twarzy bez skalpela

W efekcie zabiegu wykonanego na twarzy uzyskujemy poprawę jakości skóry:

  • spłycenie zmarszczek, bruzd, fałd,
  • uniesienie owalu,
  • napięcie policzków, podbródka,
  • a wokół oczu – usunięcie sińców, wypełnienie kurzych łapek.

Tkanka jest ujędrniona, gładka. Twarz wygląda na wypoczętą, odzyskuje blask.

Bez skalpela liftingujemy także ramiona, brzuch i uda

Fale radiowe docierają do głębszych warstw skóry, a także do komórek tłuszczowych. Pod wpływem temperatury znajdujące się w nich trójglicerydy ulegają lipolizie, czyli rozpadowi przez rozpuszczenie. W ogrzanych tkankach szybciej zachodzą procesy metaboliczne, w wyniku czego rozbity tłuszcz przesuwa się do przestrzeni międzykomórkowych, skąd jest odtransportowywany do wątroby i wydalany. Radiofrekwencja w zabiegach na ciało stosowana jest do:

  • redukcji cellulitu,
  • przywracania jędrności skórze wiotkiej.

Lifting bez skalpela – nie potrzebujesz niczego innego

Lifting bez skalpela modeluje tkanki, podnosi je, sprawiając, że upływ czasu przestaje być widoczny – sprawdź w naszym Instytucie, jak to działa.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.