Zaznacz stronę

Zabiegi antycellulitowe

Strona główna » Medycyna estetyczna » Zabiegi antycellulitowe

Różne zabiegi na cellulit, jeden zadowalający efekt

Nieprawidłowe rozmieszczenie komórek tłuszczowych w tkance podskórnej sprawia, że powstają widoczne na skórze nierówności i pofałdowania – cellulit. Współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna to szereg działań, które w skuteczny sposób docierają do głębszych warstw skóry, rozwiązując problem u jego źródła. Efekt w postaci wyszczuplonych ud, pośladków, czy ramion to jeden z bonusów takiej kuracji.

Kwas hialuronowy - kosmetyka twarzy Białystok

Skuteczne zabiegi antycellulitowe – pomagamy dokonać wyboru

W zasadzie każdy zabieg, który działa na komórki tłuszczowe i pomaga w ich redukcji, może należeć do kategorii zabiegów antycellulitowych. W gamie proponowanych przez nas usług są jednak takie pozycje, które zdecydowanie należą do kategorii usuwania cellulitu, a ich dostępność sprawia, że przy braku przeciwwskazań można niezwłocznie rozpocząć kurację.

Do walki z cellulitem nasz Instytut Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron stosuje:

  • drenaż limfatyczny – specjalny rodzaj masażu manualnego lub z użyciem specjalnych rękawów zakładanych na ciało; celem drenażu jest zniwelowanie zastojów krwi i limfy oraz odprowadzenie nadmiaru wody z tkanek,
  • kriolipolizę – bezinwazyjny zabieg redukcji tkanki tłuszczowej poprzez jej kontrolowane poddawanie działaniu niskiej temperatury; komórki tłuszczowe obumierają, tłuszcz w nich zawarty ulega metabolizacji w układzie limfatycznym, zostaje unieszkodliwiony,
  • karboksyterapię – wprowadzony bezpośrednio pod skórę dwutlenek węgla powoduje rozbicie tkanki tłuszczowej, usprawnia metabolizm, poprawia ukrwienie skóry,
  • mezoterapię – w miejsca dotknięte cellulitem wstrzykiwane są specjalne substancje aktywne (na przykład karnityna z prokainą), które skutecznie redukują tkankę tłuszczową
  • liposukcję ultradźwiękową – ultradźwięki sprawiają, że procesy metabolizmu przebiegają znacznie sprawniej, tłuszcze eliminuje układ limfatyczny, a zbędne produkty przemiany materii usuwane są z organizmu wraz z moczem, zatem wydalane w sposób definitywny,
  • inne zabiegi – zależnie od rozległości cellulitu oraz miejsc i przyczyn jego występowania, dobieramy indywidualnie optymalne zabiegi.

Twoje ciało może być w znacznie lepszej formie, bez nieestetycznych grudek i zrogowaceń. W Instytucie Hialuron pomożemy Ci walczyć z cellulitem.

Dlaczego usuwanie cellulitu jest tak istotne dla zdrowia.

Z usuwaniem cellulitu wiąże się nie tylko estetyka, lecz również kwestie zdrowotne. Zwłaszcza przy zaawansowanych stadiach, gdy:

  • wyraźne jest zmniejszenie elastyczności skóry,
  • niewielkie ściśnięcie fałdu skóry uwypukla wszelkie nierówności,
  • grudki tłuszczu są wyraziste i widoczne niezależnie od pozycji, w jakiej się znajdujesz,
  • skóra nie odzyskuje zdrowego kolorytu, jest blada lub ziemista,

należy skorzystać z pomocy specjalisty. Długotrwałe nagromadzenie tłuszczu w poszczególnych partiach ciała sprawia, że krew i limfa przestają krążyć prawidłowo, zwiększyć się może wydzielanie substancji prozapalnych, dochodzi też do zaburzenia szczelności naczyń.

Do kosmetologa lub specjalisty medycyny estetycznej w Instytucie Hialuron zgłoś się zatem nie tylko, aby poprawić swój wygląd, ale też po to, żeby jednocześnie zadbać o swoje zdrowie. Może to być również wizyta łącząca przyjemne z pożytecznym, na przykład w formie Day SPA.

Wysoka skuteczność zabiegów na cellulit – zapraszamy do Białegostoku

Prowadzone przez nas zabiegi i kuracje to zastosowanie nowoczesnych metod w zmaganiach ze znanym od dekad problemem cellulitu. Dobierając zabiegi na cellulit pod kątem potrzeb naszych Pacjentów, rozpatrujemy indywidualnie każdą sytuację. Możesz mieć pewność, że w naszym Instytucie w Białymstoku otrzymasz fachową pomoc, zapraszamy do kontaktu.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.