Zaznacz stronę

Peeling glikolowy

Dobroczynne działanie peelingu glikolowego

W kosmetologii stosowanie kwasów owocowych jest obecnie standardem i do preparatów takich należy również kwas glikolowy, który nadaje pożądane właściwości peelingowi glikolowemu. Zabieg ten sprawia, że złuszczona zostaje rogowa warstwa naskórka, a tym samym cera staję się znacznie lepiej dotleniona, odświeżona, wygląda zdrowo i młodziej.

Zasłużona popularność peelingów chemicznych w Instytucie Hialuron

peeling glikolowyKwas glikolowy występuję w formie naturalnej w soku trzciny cukrowej, spełnia zatem rolę naturalnej substancji, wykorzystywanej podczas zabiegów kosmetologicznych. Kwas ten zbudowany jest z najmniejszych cząsteczek spośród wszystkich kwasów AHA (rozpuszczalnych w wodzie), dlatego tak skutecznie wnika w skórę i działa aktywnie na komórki warstwy podskórnej.

Peeling chemiczny glikolowy pozwala w skuteczny sposób przywrócić cerze blask i poprawić jej estetykę, a z działań bardziej zaawansowanych:

  •  redukuje i wybiela blizny,
  • rozjaśnia piegi, niweluje ostudę,
  • pomaga w walce z zaskórnikami i trądzikiem,
  • zmniejsza nasilenie łojotoku i występowanie brodawek łojotokowych,
  • nawilża suchą, szorstką, zrogowaciałą skórę,
  • dobrze współgra z zabiegami mezoterapii i mikrodermabrazji.

Efekty widoczne są po pierwszym zabiegu, skóra odzyskuje zdrowy koloryt, w określonym stopniu zmniejszają się zmiany chorobowe, natomiast cechą peelingu jest również działanie długofalowe – po kilku dniach następuje intensywne złuszczanie naskórka. Zrewitalizowana w ten sposób skóra to oczekiwany rezultat peelingu.

Dlaczego warto się poddać peelingowi glikolowemu

Kluczem do optymalnie przeprowadzonego zabiegu lub całej kuracji, jest odpowiednie dobranie stężenia kwasu glikolowego. Roztwór w stężeniu 25-30% ma działanie delikatnie złuszczające, natomiast preparat o stężeniu 50-70% pozwala znacznie intensywniej usuwać zrogowaciały naskórek. W profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym będziesz mieć pewność, że peeling glikolowy zostanie wykonany na Twojej skórze z użyciem odpowiedniego preparatu, a oczyszczanie twarzy będzie tym samym bezpieczne.

Peelingi, które wykonujemy z użyciem kwasu glikolowego, są:

  •  skuteczne – najlepsze potwierdzenie stanowią zadowoleni Pacjenci, którzy wracają na zabieg, gdy potrzebują poprawić swój wygląd lub wesprzeć skórę w walce z niedoskonałościami,
  • bezbolesne – niewielkie uczucie pieczenia znika zazwyczaj kilka minut po zabiegu, natomiast odczucia zawsze zależą od indywidualnej wrażliwości skóry,
  • uniwersalne – niezależnie od tego, czy masz cerę normalną, tłustą, czy mieszaną, odpowiednio dobrany preparat będzie Twoim sprzymierzeńcem podczas zabiegu,
  • profilaktyczne – poza działaniem miejscowym i natychmiastowym, peeling zmniejsza skłonność skóry do tworzenia się stanów zapalnych, zaskórników i innych zmian.

Doradzimy Ci, ile zabiegów i w jakich odstępach czasów będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Powiemy również o przeciwwskazaniach, a jeżeli takie występują – zaproponujemy alternatywne rozwiązania, na przykład infuzję tlenową lub zabiegi SPA.

Wybierz peeling glikolowy, zgłoś się do naszych specjalistów w Białymstoku

Potencjał kwasu glikolowego to korzystne działanie na skórę w okresie dojrzewania, a także na cerę młodą i dojrzałą, dlatego peeling glikolowy może stać się również Twoim sprzymierzeńcem. W gabinetach Hialuron w Białymstoku dokładamy starań, aby każdy przeprowadzony zabieg przynosił faktyczną poprawę stanu skóry, od przywrócenia naturalnego jej kolorytu po redukcję zmian chorobowych. Z nami możesz się przekonać, że dbanie o siebie jest proste.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.