Kriolipoliza

Popularność kriolipolizy, czyli zimno w natarciu

W medycynie stosowanych jest wiele odmian krioterapii, a leczenie zimnem dotarło również do kosmetologii i medycyny estetycznej. Zabiegi kriolipolizy, czyli redukowania tkanki tłuszczowej przez jej kontrolowane zamrażanie, pozwalają w sposób nieinwazyjny usunąć nadmiar tłuszczu z wybranych partii ciała. Rezultaty porównywalne są przy tym do tych osiąganych poprzez metody znacznie bardziej radykalne..

Wybierz kriolipolizę zamiast tradycyjnego odsysania tłuszczu

Metoda jest dosyć nowa w porównaniu z liposukcją oraz innymi, znanymi już w poprzednich dekadach. Pionierami zastosowania kriolipolizy w odchudzaniu byli dr med. Dieter Manstein i dr med. R. Rox Anderson. Udowodnili oni w 2008 roku wpływ zimna na podskórne komórki tłuszczowe oraz to, że komórki takie obumierają w temperaturze 0oC. To odkrycie dało początek dzisiejszym zabiegom, wykonywanym również w naszych gabinetach.

O kriolipolizie warto wiedzieć więcej, aby przekonać się do tego zabiegu. Jest to zatem metoda:

  • nieinwazyjna – zabieg odbywa się bez ingerencji w ciało Pacjenta (inaczej niż np. mezoterapia igłowa),
  • bezpieczna – niszczone są komórki tłuszczowe, a całkowicie nienaruszone pozostają tkanki, mięśnie oraz nerwy,
  • fizjologiczna – organizm sam wydala obumarłe komórki tłuszczowe poprzez układ limfatyczny,
  • precyzyjna – idealna dla osób, które chcą wyszczuplić „problematyczne” partie ciała, na przykład tylko brzuch,
  • niewymagająca rekonwalescencji – bezpośrednio po zabiegu możesz powrócić do codziennej aktywności.

Nasi specjaliści stosują wyłącznie nowoczesne urządzenia do przeprowadzania ktriolipolizy, w pełni bezpieczne i funkcjonalne. Wysokiej klasy sprzęt to nasza domena we wszystkich oferowanych kuracjach, w tym także laseroterapii, czy oksybrazji.

Redukcja tkanki tłuszczowej krok po kroku

Przed poddaniem się kriolipolizie należy odpowiednio nawodnić organizm, czyli wypić minimum 2 litry wody przez dobę poprzedzającą zabieg. Jeżeli nie ma innych przeciwwskazań, już w gabinecie rozpoczną się kolejne działania, czyli:

  • przykładanie głowicy, która zasysa kolejne fałdy skóry, schładzając ją,
  • odpięcie głowicy, które następuje po około 30 minutach zabiegu,
  • oczyszczenie skóry z żelu.

Metabolizm komórek to proces, który wymaga czasu, dlatego efekty nie są widoczne natychmiast po zabiegu, natomiast zazwyczaj 6 tygodni wystarczy do zauważenia rezultatów. Jeżeli zatem szukasz metody niegwałtownej, kriolipoliza będzie odpowiednia do wyszczuplenia brzucha, pośladków, ud, łydek, pleców, ramion i karku. W czasie oczkowania na rezultaty możesz korzystać z innych rozwiązań, na przykład masażu klasycznego, czy liposukcji ultradźwiękowej.

Poddaj się zabiegom lipolizy u naszych specjalistów w Białymstoku

Instytut Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron w Białymstoku to miejsce, gdzie każdego dnia pomagamy Pacjentom osiągać ich cele w kwestii modelowania sylwetki. Najnowsze technologie są naszym sprzymierzeńcem, o czym możesz się przekonać również podczas kriolipolizy. Odpowiednio dobrana i wykonana liczba zabiegów sprawi, że warstwa tkanki tłuszczowej w poddawanych działaniu urządzenia partiach ciała zmniejszyć się może docelowo nawet o 45%

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.