Zaznacz stronę

Masaż świecą Białystok

Strona główna » Masaż » Masaż relaksacyjny » Masaż świecą Białystok

Co warto wiedzieć o masażu świecą w Instytucie Hialuron

Z masażem świecą możesz zrelaksować swoje ciało i umysł, ponieważ każdy zabieg przeprowadzony jest w atmosferze spokoju, przynosi ukojenie oraz odprężenie. To doskonały sposób, aby zadbać o siebie lub sprawić radość bliskim, zamawiając taki masaż w formie prezentu. Sama nazwa brzmi dość zagadkowo dla osób, które z tym masażem nie miały styczności, dlatego wyjaśnimy kwestie, które mogą Cię zastanawiać.

Masaż świecą w gabinecie SPA Białystok

Trzy w jednym, czyli jak wiele zyskasz poddając się masażowi świecą

W zasadzie nazwa „masaż świecą” jest nieco nieprecyzyjna, ponieważ zabieg odbywa się bez wosku i bez zastygającej na ciele warstwy. Wręcz przeciwnie – do masażu jest używana alternatywa prawdziwego wosku, czy parafiny, czyli specjalne olejki. Podobny jest natomiast element ognia oraz obecność knota. Świecę kosmetyczną zapala się tak, jak każdą inną, lecz preparat po podgrzaniu zmienia się w delikatny, aromatyczny olejek.

Stałym elementem takiego rytuału jest właśnie powolne wylewanie podgrzanego do przyjemnej temperatury olejku na poszczególne partie ciała z jednoczesnym wykonaniem masażu. Schemat jest zatem nawiązaniem do techniki relaksacyjnej, a dla Ciebie to potrójne korzyści.

 1. Masaż jako zabieg

Nieocenione właściwości masażu w takiej formie nabierają nowego wyrazu, a Twoje ciało traktowane jest w sposób wyjątkowy, delikatny poprzez kojący dotyk. Warto zagospodarować ten czas jako dbanie o siebie w najlepszy z możliwych sposobów.

 1. Aromaterapia

Topiona „świeca” jest preparatem, który można dobrać pod kątem aromaterapii. Wśród najpopularniejszych zapachów znajdują się: aromat drzewa różanego, szałwia, jałowiec, bergamotka. Bonus to właściwości upiększające tych roślin.

 1. Leczenie ciepłem

Optymalna temperatura olejków sprawia, że poczujesz przyjemne ciepło, które sprzyja relaksowi, koi napięcie mięśni, podnosi poziom komfortu. Ogrzana w ten sposób skóra zwiększa swoją zdolność samoregeneracji, oczyszcza się i dotlenia.

Widoczne rezultaty masażu i synergia z innymi zabiegami

Dotyk w formie masażu znany był już w starożytnej medycynie chińskiej, a udoskonalane przez lata formy masażu dziś z powodzeniem zajmują czołowe pozycje w kanonie zabiegów powiązanych z kosmetologią. W przypadku masażu świecą połączenie to jest wyraźne, ponieważ oprócz poprawy nastroju i samopoczucia, pomagamy naszym Pacjentom, gdy ich celem jest:

 • poprawa kondycji skóry, która dzięki masażom staje się:
  • odżywiona i nawilżona,
  • miękka,
  • elastyczna,
  • promienna,
 • redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej bez zmian cellulitowych,
 • zniwelowanie rozstępów poprzez pobudzenie skóry do tworzenia nowych włókien kolagenowych dla zastąpienia tych uszkodzonych, które przybrały formę rozstępów.

Masaże wykonywane mogą być jednorazowo lub w seriach, a ich działanie wzmocnić możesz podczas kolejnych wizyt, wybierając zabiegi nieco bardziej radykalne, na przykład:

Nasi specjaliści doradzą Ci najkorzystniejsze rozwiązania, dobrane indywidualnie pod kątem Twoich potrzeb oraz z uwzględnieniem aktualnej kondycji Twojej skóry.

Przyjdź na masaż świecą w naszym Instytucie w Białymstoku

Popularność masażu świecą sprawia, że rytuał ten wszedł do kanonu usług jako połączenie kosmetologii i zalet fizjoterapii. Nasi specjaliści z Białegostoku mają niezbędną wiedzę, jak to połączenie stosować w praktyce. Możesz się o tym przekonać, kontaktując się z nami i rezerwując termin na swoją porcję relaksu.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.