Zaznacz stronę

Trychologia

Strona główna » Trychologia

Nauka, która zadba o Twoje włosy

Trychologia jest jedną z nowszych dziedzin medycyny, która wyłoniła się na pograniczu medycyny estetycznej i dermatologii. Jej nazwa ma greckie korzenie – ‘trikhos’ to greckie określenie włosa. Właśnie kondycją włosów i skóry głowy zajmują się pracujący w białostockim Instytucie Hialuron specjaliści trychologii.

Trycholog kompleksowo podchodzi do problemu Twoich włosów

Schorzenia trychologiczne mają niejednorodną naturę, dlatego by uniknąć pomyłek diagnostycznych, konieczne jest holistyczne podejście do Pacjenta. Z tego względu nasi trycholodzy, przeprowadzając wywiad, zwracają uwagę na kwestie takie jak: objawy dermatologiczne, niekorzystne emocjogeny, długotrwały stres, dieta (przede wszystkim zawartość minerałów i witamin), przyjmowane leki, przewlekłe i wrodzone schorzenia w historii choroby. By właściwie zdiagnozować problem, konieczne są niekiedy specjalistyczne konsultacje endokrynologiczne, dietetyczne, psychologiczne, psychiatryczne. W ten sposób leczymy nie objawy, a ich przyczynę, w efekcie problem z włosami przestaje istnieć.

Trychologia medyczna, by leczyć

Trychologia medycznaTrychologia medyczna obejmuje cały zakres działań, których celem jest zdiagnozowanie procesu chorobowego dotyczącego skóry głowy i włosów przybierającego postać:

Dokładny wywiad i diagnostyka w gabinecie trychologicznym pozwalają na ocenę stanu włosów i skóry głowy i wdrożenie efektywnego leczenia.

Trychologia estetyczna, by pielęgnować

W zakres trychologii estetycznej przeprowadzane są zabiegi, których dobór ukierunkowany jest na poprawę kondycji skóry i włosów u osób zmagających się ze zniszczeniami, do których doszło w wyniku działania czynników typu chemicznego (jak przy farbowaniu) lub mechanicznego (jak przy prostowaniu czy suszeniu), a także atmosferycznych (ekspozycja na słońce, mróz). Pomoc trychologa wskazana jest także w przypadku przygotowywania się do przeszczepu włosów.

Trychologia bezinwazyjnie poprawia jakość włosów

Dzięki profesjonalnie opracowanej terapii trychologicznej włosy są zdrowsze, ładniej się prezentują, lśnią i przyciągają uwagę. Zapraszamy na konsultacje z naszym specjalistami – w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Twoje włosy znajdą się pod troskliwą opieką.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.