Zaznacz stronę

Masaż relaksacyjny

Strona główna » Masaż » Masaż relaksacyjny

Ukojenie poprzez dotyk w masażu relaksacyjnym

Zaspokojenie naturalnej potrzeby relaksu może mieć odzwierciedlenie w różnych formach masażu. Podczas masażu relaksacyjnego podstawowym celem jest odczucie ulgi, odprężenia. Inaczej niż w masażu klasycznym, nie skupiamy się tutaj na określonych dolegliwościach, lecz masujemy ciało tak, aby było wypoczęte i nieociężałe, a w efekcie – pełne energii.

Masaż relaksacyjny olejkami eterycznymi Białystok

Masaż relaksacyjny dla ciała i spokój umysłu

Atutem współczesnych zabiegów medycyny estetycznej jest łączenie kilku rozwiązań w ramach jednej usługi. Masażowi relaksacyjnemu warto zatem poddać się zawsze wtedy, gdy chcesz odpocząć po ciężkim dniu, a jednocześnie uspokoić myśli, zaznać wyciszenia, docelowo także poprawić jakość snu.

Optymalny przebieg takiego rytuału powinien wyglądać następująco:

  1. delikatne, ale odczuwalne głaskanie ruchami podłużnymi oraz kolistymi,
  2. nieco mocniejsze uciskanie oraz ugniatanie,
  3. rozcieranie, czyli energiczne ruchy okrężne, półkoliste lub koliste,
  4. powrót do głaskania dla ukojenia ciała i wzmocnienia uczucia relaksu.

Nie występuje tutaj rozcieranie poprzeczne ani bardzo energiczne ugniatanie, charakterystyczne na przykład dla masażu klasycznego. Spada napięcie mięśniowe oraz napięcie poszczególnych nerwów, więc w rezultacie:

  • wyciszysz się i uspokoisz,
  • poczujesz się swobodnie w swoim ciele,
  • pozbędziesz się wszelkich napięć,
  • będziesz mieć zdrowszą i piękniejszą skórę.

Oczywiście wszystkie te korzyści odczujesz przy braku określonych przeciwwskazań do poddania się masażom. Wszelkich informacji udzieli Ci nasz specjalista.

Jeszcze o masażach relaksacyjnych – to ważne

Aby wzmóc efekty masaży relaksacyjnych, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie do wizyty, natomiast nie są to działania czasochłonne, dlatego zalecamy je wszystkim naszym Pacjentom.

CIEPŁA KĄPIEL przygotuje ciało do masażu i absorpcji składników odżywczych z preparatów nawilżających dzięki rozpulchnieniu naskórka.

PEELING oczyści skórę i pozwoli jej znacznie efektywniej reagować na bodźce dotykowe, będzie wstępem do poprawy mikrokrążenia.

SZKLANKA WODY wypita godzinę przed masażem pozwoli nawodnić organizm, ułatwi wypłukiwanie toksyn.

Oczywiście w powyższych kwestiach służymy pomocą na miejscu, w naszym Instytucie Hialuron. Możesz na przykład skorzystać z kąpieli w balii i poddać się specjalistycznemu peelingowi, który przygotuje Twoją skórę na przyjęcie dobrodziejstw masażu.

Z masażem zadbasz o siebie i o innych znacznie skuteczniej

Świadomość własnych potrzeb, w tym również potrzeb własnego ciała sprawia, że Pacjenci chętnie poddają się masażowi relaksacyjnemu zarówno bez okazji, jak też przed istotnymi uroczystościami, na przykład przyszłe panny młode tuż przed ślubem. Taka forma relaksu jest konkretną metodą, radykalną, a jednocześnie subtelną. Trudno o bardziej optymalne połączenie.

Zabiegi możesz podarować również w formie prezentu bliskiej osobie. Era kart upominkowych zaznaczyła się wyraźnie także w medycynie estetycznej, a możliwość sprezentowania masażu jest jedną z popularniejszych możliwości. Dopełnienie to na przykład inne zabiegi Day SPA, równie przyjemne i efektywne.

Przyjdź do Instytutu Hialuron w Białymstoku na masaż relaksacyjny

W masażu relaksacyjnym niezmienne są jego podstawy i główne cele, natomiast zmienia się cała otoczka i działania towarzyszące. Zadbamy o Twoje ciało w atmosferze ciepła i spokoju, przy relaksującej muzyce lub w ciszy – zależnie od Twoich upodobań. Odwiedź naszą strefę SPA w Białymstoku i poczuj się wyjątkowo.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.