Zaznacz stronę

Mezoterapia na ciało – ujędrnianie

Strona główna » Medycyna estetyczna » Mezoterapia » Mezoterapia na ciało – ujędrnianie

Mezoterapia na ciało — ujędrnianie w ujęciu praktycznym

Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów dermatologicznych z zakresu medycyny estetycznej jest mezoterapia na ciało. Ujędrnianie jego wybranych partii jest nie tylko wysoce skuteczne, ale także bezpieczne i pozwala na bardzo szybkie osiągnięcie rezultatów. Dzięki wprowadzeniu do głębokich warstw skóry skondensowanych substancji odżywczych, odzyskuje ona młody wygląd, blask, a jej gęstość ulega znacznej poprawie. Zabieg nie tylko jest w stanie zmniejszyć widoczność oznak starzenia się, ale również spowolnić ich powstawanie. Jest on popularny wśród kobiet w każdym wieku.

Mezoterapia na ciało: ujędrnianie wybranych partii skóry w Białymstoku

Głównymi wskazaniami do przeprowadzenia mezoterapii ciała jest próba wyeliminowania mało estetycznych zmian na skórze. Mogą to być np. rozstępy lub zbytnia wiotkość naskórka. Rezultat tych działań to znaczna redukcja lub zupełne zlikwidowanie widoczności poszczególnych niedoskonałości, co wpływa na lepsze samopoczucie i poprawia postrzeganie własnej wartości i atrakcyjności u Pacjentów.

W naszym gabinecie medycyny estetycznej w Białymstoku przeprowadzamy zarówno mezoterapię na ciele (ujędrnianie wybranych partii), jak i na twarzy. Polecamy umówienie się na konsultację z jednym z naszych specjalistów w celu ustalenia szczegółów i wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.

Zabieg nie powinien być wykonywany, jeśli u Pacjenta występuje:

  • jakikolwiek stan zapalny,
  • gorączka lub ogólnie złe samopoczucie,
  • choroby nowotworowe,
  • regularną obecność retinoidów w diecie,
  • świeżą opaleniznę.

Przeciwwskazania to również okres ciąży i laktacja.

Do mezoterapii należy się przygotować w odpowiedni sposób. O szczegółach każdorazowo informuje lekarz prowadzący wstępną konsultację.

Zalety osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe jest jedną z substancji, których używa się do przeprowadzenia mezoterapii na ciało. Ujędrnienie, które jest jego efektem, zachwyca Pacjentów na całym świecie. Wspomniana substancja to preparat krwiopodobny zawierający skondensowaną ilość płytek krwi. Otrzymuje się go bezpośrednio z krwi obwodowej pobranej od Pacjenta, a następnie ostrzykuje się wybraną partię ciała.

Metoda jest uznawana za bardzo bezpieczną ze względu na niskie prawdopodobieństwo wystąpienia alergii. Osocze bogatopłytkowe znajduje szerokie zastosowanie w kosmetologii. Jest ono uznawane za alternatywę dla botoksu, a efekty jakie pozwala osiągnąć, są bardzo naturalne.

Mezoterapia DermaPen i Rf — specyfika

Radiofrekwencja frakcyjna (Rf) to jedna z najbardziej innowacyjnych technik przeprowadzania zabiegów liftingujących. Pozwala ona na wygładzenie skóry oraz na zniwelowanie lub opóźnienie procesu starzenia. Metoda stanowi skuteczną i przede wszystkim bezbolesną alternatywę dla Pacjentów niemogących z określonych powodów skorzystać z nieco bardziej inwazyjnej radiofrekwencji mikroigłowej.

DermaPen to z kolei mezoterapia mikroigłowa polegająca na pobudzaniu włókien kolagenowych znajdujących się w skórze i na ich regeneracji. W trakcie zabiegu lekarz posługuje się metodą mechanicznej stymulacji z użyciem profesjonalnej głowicy z mikroigłami, przy pomocy nakłuwa się określone partie skóry.

Chcąc wymienić najpopularniejsze zabiegi w medycynie estetycznej, trudno byłoby pominąć mezoterapię na ciało. Ujędrnianie jego poszczególnych partii jest ważne, gdy traci ono naturalną sprężystość. Zapraszamy do Białegostoku do naszej kliniki — chętnie pomożemy w dobraniu odpowiednich metod poprawy wyglądu i zadbamy o Twój komfort.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.