Zaznacz stronę

Sauna trychologiczna

Strona główna » Trychologia » Sauna trychologiczna

Zdrowe włosy i skóra głowy dzięki saunie ozonowej

Zabiegi z wykorzystaniem sauny ozonowej znajdują szerokie zastosowanie w trychologii. Dają efekt dogłębnego oczyszczenia skóry głowy oraz intensywnego odżywienia włosów. Umiejętnie dobrane parametry działania urządzenia oraz prawidłowo zaplanowana kuracja wspomagająca to połączenie, które pozwala osiągnąć efekt w postaci poprawy stanu skóry głowy i kondycji włosów. Takie zabiegi wykonujemy w naszym Instytucie Hialuron w Białymstoku. Korzystają z nich chętnie kobiety i mężczyźni w różnym wieku, ponieważ metoda jest bezpieczna, przynosi zadowalające rezultaty.

Silne właściwości utleniające ozonu – wiele istotnych korzyści

Sauna trychologiczna białystok

Urządzenie do wytwarzania mgły ozonowej to nowoczesna technologia, stosowana z powodzeniem w trychologii. Sauna dzięki wysokiej temperaturze wpływa na rozchylanie się łusek włosa, co pozwala włosom absorbować substancje odżywcze z zastosowanych dodatkowo preparatów. Forma mgły sprawia, że cząsteczki ozonu szybko przenikają do głębokich warstw włosa. To innowacja na miarę oczekiwań.

Sauna ozonowa z zastosowaniem dodatkowych preparatów ma działanie:

  • odżywcze – przywraca zdrowy wygląd, blask, miękkość, również włosom zniszczonym po farbowaniu, trwałej ondulacji etc.,
  • nawilżające – wnikanie składników do głębokich struktur włosa działa znacznie lepiej niż domowe metody oraz typowe preparaty z drogerii,
  • przeciwłojotokowe – przywraca prawidłowe działanie gruczołów łojowych, zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu skóry głowy,
  • przeciwłupieżowe – usuwa nadmiar zrogowaciałego naskórka, przywraca właściwe pH, eliminuje swędzenie skóry,
  • antybakteryjne, czyli zabijające bakterie lub spowalniające ich rozwój oraz antyseptyczne, gdy oddziaływanie dotyczy nie tylko bakterii, ale również wirusów i grzybów,
  • antystatyczne – zapobiega elektryzowaniu się włosów, sprawia, że ich wycieranie oraz suszenie staje się przyjemne, usprawnia układanie.

To rozwiązanie skuteczne i bezpieczne o każdej porze roku, przy tym nieinwazyjne, przyjemne, dające efekty już po pierwszym zastosowaniu.

Istotne działanie wspomagające

Zabiegi z sauną trychologiczną stanowią świetne uzupełnienie terapii przeciw wypadaniu włosów, przygotowując skórę do stymulacji mieszków włosowych. Ma to znaczenie dla osób zmagających się z wypadaniem włosów o różnym podłożu. Sam problem dotyka coraz młodsze osoby, warto więc reagować już przy pierwszych objawach, po zauważeniu wzmożonego wypadania.

Odpowiednia diagnostyka i umiejętnie zastosowana terapia pomagają zarówno wtedy, gdy przyczyną są zmiany hormonalne, nieodpowiednia dieta czy długotrwały stres, jak też w przypadku niewłaściwej pielęgnacji, intensywnych zabiegów fryzjerskich, niektórych schorzeń skóry głowy. Nasi specjaliści służą fachową pomocą.

Jak wygląda zastosowanie sauny trychologicznej

Przed zabiegiem wykonywany jest peeling trychologiczny, następnie skóra głowy jest dwukrotnie myta szamponem dobranym do potrzeb skóry głowy. Później zaaplikowany zostaje odpowiedni preparat trychologiczny na skórę i łodygę włosa. Po takim przygotowaniu włączana jest sauna na 15-20 minut.

Trycholodzy Instytutu Hialuron w Białymstoku indywidualnie dobiorą odpowiednią terapię do Twojego problemu, między innymi łącząc saunę trychologiczną oraz zabiegi iniekcyjne. Zapraszamy po szczegółowe informacje.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.