Biostymulatory tkankowe – sposób, by pobudzić skórę do odbudowy
Podkreślone rysy twarzy, wyraźnie piękniejsza cera i młodszy, ale jednocześnie naturalny wygląd – to efekty działania nowoczesnej medycyny estetycznej. Można je osiągnąć bez operacji plastycznych, bez dużych ingerencji w organizm. Sposobem na młody wygląd jest pobudzenie komórek do regeneracji, czego efektem będzie nie tylko opóźnienie i spowolnienie procesów starzenia, ale również wizualny efekt odmłodnienia. Aby zmobilizować komórki do tak skutecznej odnowy, stosowane są biostymulatory tkankowe.
Odzyskać młody wygląd – metoda bez skalpela
Gdy skóra zawiera odpowiedni poziom kolagenu i elastyny, wygląda promiennie, jednak z biegiem lat organizm przestaje wytwarzać te dwa białka w dostatecznych ilościach, czego efektem jest starzenie się skóry. Aby temu zapobiec, potrzebne jest zmobilizowanie organizmu do wytężonej pracy. Jak to zrobić? Medycyna estetyczna ma sposób – biostymulatory tkankowe, czyli preparaty zawierające nieusieciowany wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy oraz m.in. aminokwasy. Ich aplikacja bezpośrednio do skóry stymuluje ją do odbudowy. Dzięki temu odzyskuje ona świeżość – staje się gładka, napięta, elastyczna i sprężysta, wygładzają się zmarszczki i bruzdy, wysmuklają rysy twarzy. Biostymulatory mogą być również stosowane jako profilaktyka przy pierwszych pojawiających się zmarszczkach. Co ważne, osoby, które poddają się zabiegowi, zachowują naturalny wygląd, nie obserwuje się u nich tzw. efektu maski.
Biostymulatory tkankowe to:
- preparaty najnowszej generacji – medycyna estetyczna wciąż się rozwija; w Instytucie Hialuron w Białymstoku monitorujemy najnowsze rozwiązania i proponujemy je naszym Klientom,
- alternatywa, ale i uzupełnienie zabiegów technologii Hi-Tech (m.in. mezoterapii, kriolipolizy, laseroterapii, thermoliftingu czy fal radiowych); naprzemienne czy równoległe stosowanie niektórych zabiegów medycyny estetycznej pozwala skutecznie redukować głębokie zmarszczki i rewitalizować skórę wymagającą wielotorowych działań,
- preparaty stosowane w medycynie estetycznej i kosmetologii w celu odbudowy skóry poprzez stymulację komórek produkujących kolagen i elastynę,
- substancje biokompatybilne – czyli nietoksyczne; nie wpływają negatywnie na układ odpornościowy organizmu.
Wśród zalet biostymulatorów warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię. Działają całkowicie naturalnie.
Bezpieczny powrót do młodości. Jak działają biostymulatory
W przeciwieństwie np. do mezoterapii, gdzie preparaty wpływają tylko na powierzchniowe warstwy skóry (uzupełniając je m.in. w witaminy), biostymulatory podawane są do tkanek głębokich twarzy.
Wskazania do zabiegu:
- starzejąca się, wiotka lub wysuszona i poszarzała skóra,
- obwisłe policzki i utrata pożądanego owalu,
- pojawiająca się bruzda nosowo-wargowa,
- mało widoczne kości policzkowe.
Aby zabieg był skuteczny, a efekty utrzymywały się możliwie jak najdłużej, nie wystarczy jedna aplikacja danego preparatu. W Instytucie Medycyny Estetycznej Hialuron w Białymstoku wykonujemy zwykle serie 3-4 zabiegów co 3-4 tygodnie.
Zapraszamy do Instytutu Hialuron
W zależności od wieku i stanu cery osoby poddawanej zabiegowi, korzystamy z odpowiednio dobranych preparatów. Trzeba oczywiście pamiętać, że po zabiegu mogą pojawić się drobne siniaki lub obrzęki i zaczerwienie, ale znikają one w ciągu kilku dni.
Koszt jednego zabiegu to około 800-1200 zł.