Zaznacz stronę

Biostymulatory tkankowe Białystok

Strona główna » Medycyna estetyczna » Biostymulatory tkankowe Białystok

Biostymulatory tkankowe – sposób, by pobudzić skórę do odbudowy

Podkreślone rysy twarzy, wyraźnie piękniejsza cera i młodszy, ale jednocześnie naturalny wygląd – to efekty działania nowoczesnej medycyny estetycznej. Można je osiągnąć bez operacji plastycznych, bez dużych ingerencji w organizm. Sposobem na młody wygląd jest pobudzenie komórek do regeneracji, czego efektem będzie nie tylko opóźnienie i spowolnienie procesów starzenia, ale również wizualny efekt odmłodnienia. Aby zmobilizować komórki do tak skutecznej odnowy, stosowane są biostymulatory tkankowe.

Odzyskać młody wygląd – metoda bez skalpela

Gdy skóra zawiera odpowiedni poziom kolagenu i elastyny, wygląda promiennie, jednak z biegiem lat organizm przestaje wytwarzać te dwa białka w dostatecznych ilościach, czego efektem jest starzenie się skóry. Aby temu zapobiec, potrzebne jest zmobilizowanie organizmu do wytężonej pracy. Jak to zrobić? Medycyna estetyczna ma sposób – biostymulatory tkankowe, czyli preparaty zawierające nieusieciowany wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy oraz m.in. aminokwasy. Ich aplikacja bezpośrednio do skóry stymuluje ją do odbudowy. Dzięki temu odzyskuje ona świeżość – staje się gładka, napięta, elastyczna i sprężysta, wygładzają się zmarszczki i bruzdy, wysmuklają rysy twarzy. Biostymulatory mogą być również stosowane jako profilaktyka przy pierwszych pojawiających się zmarszczkach. Co ważne, osoby, które poddają się zabiegowi, zachowują naturalny wygląd, nie obserwuje się u nich tzw. efektu maski.

Biostymulatory tkankowe to:

  • preparaty najnowszej generacji – medycyna estetyczna wciąż się rozwija; w Instytucie Hialuron w Białymstoku monitorujemy najnowsze rozwiązania i proponujemy je naszym Klientom,
  • alternatywa, ale i uzupełnienie zabiegów technologii Hi-Tech (m.in. mezoterapii, kriolipolizy, laseroterapii, thermoliftingu czy fal radiowych); naprzemienne czy równoległe stosowanie niektórych zabiegów medycyny estetycznej pozwala skutecznie redukować głębokie zmarszczki i rewitalizować skórę wymagającą wielotorowych działań,
  • preparaty stosowane w medycynie estetycznej i kosmetologii w celu odbudowy skóry poprzez stymulację komórek produkujących kolagen i elastynę,
  • substancje biokompatybilne – czyli nietoksyczne; nie wpływają negatywnie na układ odpornościowy organizmu.

Wśród zalet biostymulatorów warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię. Działają całkowicie naturalnie.

Medycyna estetyczna, ostrzykiwanie opadającej powieki

Bezpieczny powrót do młodości. Jak działają biostymulatory

W przeciwieństwie np. do mezoterapii, gdzie preparaty wpływają tylko na powierzchniowe warstwy skóry (uzupełniając je m.in. w witaminy), biostymulatory podawane są do tkanek głębokich twarzy.

Wskazania do zabiegu:

  • starzejąca się, wiotka lub wysuszona i poszarzała skóra,
  • obwisłe policzki i utrata pożądanego owalu,
  • pojawiająca się bruzda nosowo-wargowa,
  • mało widoczne kości policzkowe.

Aby zabieg był skuteczny, a efekty utrzymywały się możliwie jak najdłużej, nie wystarczy jedna aplikacja danego preparatu. W Instytucie Medycyny Estetycznej Hialuron w Białymstoku wykonujemy zwykle serie 3-4 zabiegów co 3-4 tygodnie.

Zapraszamy do Instytutu Hialuron

W zależności od wieku i stanu cery osoby poddawanej zabiegowi, korzystamy z odpowiednio dobranych preparatów. Trzeba oczywiście pamiętać, że po zabiegu mogą pojawić się drobne siniaki lub obrzęki i zaczerwienie, ale znikają one w ciągu kilku dni.
Koszt jednego zabiegu to około 800-1200 zł.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.