Zaznacz stronę

Konsultacja trychologiczna

Strona główna » Trychologia » Konsultacja trychologiczna

Konsultacja z trychologiem to początek leczenia

W schorzeniach trychologicznych najistotniejsze jest jak najwcześniejsze skonsultowanie objawów ze specjalistą, który oceni zaawansowanie procesu chorobowego.

Jak wygląda konsultacja z trychologiem w Instytucie Hialuron

Konsultacje trychologiczne z naszymi specjalistami umawiane są telefonicznie bądź online na naszej stronie internetowej. Spotkanie przebiega według standardowego protokołu, co wpływa na poprawność diagnozy.

WYWIAD – na początku zbierany jest wywiad, na który składają się informacje dotyczące objawów, chorób, przyjmowanych leków, a także historii genetycznej rodziny.

BADANIE MAKROSKOOPOWE – pozwala trychologowi wzrokowo ocenić skórę i włosy w problematycznym obszarze.

BADANIE MIKROSKOPOWE – w zależności od wskazań klinicznych obejmuje ono:

  • trichoskopie, czyli obejrzenie skóry i włosów w powiększeniu za pomocą wideodermoskopu,
  • trichogram, czyli obejrzenie włosów pod mikroskopem cyfrowym.

Pozwala nam to ocenić: unaczynienie skóry, obecność wykwitów skórnych, stan krystalizacji skóry głowy, a także florę bakteryjną.

BADANIA DODATKOWE – jeśli zostały wcześniej wykonane, trycholog będzie je chciał ocenić pod kątem problemów ze skórą i włosami; jeśli nie – poprosi o ich wykonanie przed kolejną wizytą. Są to: morfologia; poziom cynku, żelaza, magnezu; hormony: tarczycy, żeńskie, męskie.

W czasie konsultacji trychologicznej ustalony zostaje plan leczenia

Terapia trychologiczna jest zawsze zindywidualizowana, co w praktyce oznacza, że każdy element leczenia zostaje dopasowany do problemów Pacjenta. Na podstawie przeprowadzonych badań trycholog zdecyduje o:

  • zakresie terapii: farmaceutyki, kosmeceutyki, hormony, preparaty organiczne,
  • rodzaju zabiegów oddziałujących na powierzchniowe warstwy skóry: stymulujących, regeneracyjnych, przeciwzapalnych, uspokajających; mogą one obejmować: różnego typu mezoterapię, peelingowanie skóry głowy, karboksyterapię, światłoterapię, infuzje tlenowe, elektroterapię, masaż drenujący.

Leczenie poprawia stan skóry głowy. Skóra w wyniku leczenia staje się lepiej odżywiona, czego skutkiem jest także poprawa kondycji włosów.

Twoje włosy pod opieką białostockich specjalistów trychologii

Trycholodzy z Instytutu Medycyny Estetycznej i Trychologii w czasie codziennych konsultacji wykorzystują najnowocześniejszy sprzęt i metody diagnostyczne, pozwalające im na rozpoznawanie przyczyny problemu z włosami. W efekcie zaproponowana przez nich terapia jest skuteczna – zapraszamy na konsultacje do naszych gabinetów.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.