Zaznacz stronę

Depilacja laserowa

Strona główna » Medycyna estetyczna » Laseroterapia » Depilacja laserowa

Dla kogo jest zabieg depilacji laserowej?

Trwała depilacja ciała jest zabiegiem medycyny estetycznej, który cieszy się niesłabnącą popularnością od ponad 15 lat, a jego wyniki przyciągają coraz więcej osób zainteresowanych tą metodą. Usuwanie owłosienia jest bardzo proste, niemal bezinwazyjne i szybkie. Dzięki precyzyjnemu naświetlaniu cebulek włosów, dochodzi do znacznego rozgrzania znajdującej się w nich melaniny, co prowadzi do ich degradacji. Podstawy włosów zostają wypalone, co oznacza trwały efekt depilacji. Regularne przeprowadzanie zabiegu depilacji laserowej umożliwia trwałe pozbycie się włosków z wybranej części ciała. Tę możliwość szczególnie doceniają kobiety, ale coraz częściej również mężczyźni, którzy chcą cieszyć się gładką skórą bez konieczności częstego golenia.

Depilacja laserowa — wskazania i przeciwwskazania

Laserowy zabieg depilacji jest dedykowany przede wszystkim osobom o grubych i ciemnych włosach, które posiadają większe ilości melaniny, co przekłada się na szybsze i bardziej satysfakcjonujące efekty. Co więcej, to właśnie takie włosy generują największe problemy, ponieważ ich szybkie odrastanie jest uciążliwe. Zabieg to odpowiednie rozwiązanie dla osób, które:

 • cierpią z powodu nieustannego zapalenia mieszków włosowych będącego wynikiem tradycyjnego golenia,
 • zmagają się z problemem wrastających włosków,
 • czują się mniej atrakcyjne z powodu nadmiernego owłosienia.

Jednak nie każdy może poddać się depilacji laserowej. Przed umówieniem terminu przeprowadzenia zabiegu, konieczna będzie konsultacja ze specjalistą z zakresu kosmetologii. Przede wszystkim warto wiedzieć, że laserowe usuwanie włosów nie jest dla Pacjentów:

 • zażywających na stałe leki światłoczułe,
 • mających świeżą opaleniznę,
 • chorujących na padaczkę, łuszczycę lub gdy występują u nich inne zmiany skórne,
 • ze zdiagnozowanym nowotworem,
 • posiadających rozrusznik serca,
 • będących w ciąży lub karmiących piersią,
 • cierpiących z powodu cukrzycy,
 • przechodzących infekcje wirusowe lub bakteryjne,
 • korzystających z produktów samoopalających.

W trakcie konsultacji lekarz udziela również wskazówek odnośnie pielęgnacji przed i po wykonanym zabiegu. W naszym gabinecie medycyny estetycznej w Białymstoku traktujemy jako priorytet dobro i satysfakcję Pacjentów. Pracujący u nas specjaliści dbają o komfort i poczucie bezpieczeństwa, stosując nowoczesne metody i indywidualne podejście do każdego przypadku.

Depilacja laserowa to bezpieczny i skuteczny sposób pozbycia się niechcianego owłosienia. Dzięki zabiegowi można cieszyć się idealnie gładkim ciałem i zapomnieć o dyskomforcie powodowanym tradycyjnym goleniem. Efekty depilacji są długotrwałe, co przyczynia się do poprawy jakości życia i oszczędności czasu poświęcanego na codzienną pielęgnację.

Gabinet medycyny estetycznej w Białymstoku o depilacji laserowej

Współczesne kanony urody wielokrotnie określają owłosienie ciała kobiety jako zbędne. Panie czują się znacznie bardziej atrakcyjne, gdy ich nogi, okolice bikini i pachy są zupełnie gładkie. Aby wyeliminować problem cyklicznego golenia tych miejsc i narażania ich na powstawanie stanów zapalnych, warto zdecydować się na depilację laserową.

Zabieg pozwala skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia z wybranej okolicy i nie naraża jednocześnie skóry na uszkodzenie. W trakcie używane są lasery, które powodują rozpad melaniny, czyli materii wyróżniającej się ciemnym kolorem. Choć zostaje ona zlikwidowana w wyniku nagromadzenia ciepła, reszta skóry nie jest przy tym ogrzewana. Najlepsze rezultaty obserwuje się u osób, których naturalne włosy na ciele mają barwę brązową lub czarną.

Zachęcamy do skontaktowania się z naszą kliniką i poznania szczegółów. Gwarantujemy najwyższą jakość usług oraz indywidualne podejście do każdego klienta. Nasz profesjonalny zespół specjalistów pomoże dobrać odpowiednią metodę depilacji i doradzi w kwestii pielęgnacji skóry przed i po zabiegu. Zapewniamy, że efekty depilacji laserowej zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.