Zaznacz stronę

Kwas hialuronowy

Strona główna » Medycyna estetyczna » Kwas hialuronowy

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – polecamy

Medycyna estetyczna zna obecnie wiele sposobów na wypełnianie zmarszczek. Kwasem hialuronowym są one wypełniane w sposób efektywny, a rezultaty zobaczysz już po pierwszym zabiegu. Wysoka skuteczność iniekcji oraz szybkość wykonywania sprawiają, że metoda ta jest jedną z wybieranych najchętniej przez naszych Pacjentów, również jako alternatywa dla botoksu. Nasi specjaliści dbają natomiast o to, aby podczas wykonywania zabiegu zrealizować wszystkie wcześniejsze założenia.

Kwas hialuronowy w naturze i w formie preparatu

kwas hialuronowy kosmetykaSkóra człowieka zawiera kwas hialuronowy jako naturalny składnik, odpowiedzialny za utrzymanie jędrności oraz odpowiedniego poziomu nawilżenia. Z czasem jednak hialuronu jest coraz mniej, skóra wiotczeje i wymaga ona wspomagania, aby powrócić do dawnej świetności. Potrzeba wypełniania zmarszczek z kwasem hialuronowym ma wiele wspólnego za sprawą innowacyjnych metod, wspomagających procesy regeneracji skóry.

Nie sposób wymienić wszystkie możliwe rezultaty kuracji kwasem hialuronowym. Preparat ten podany odpowiednio pod skórę między innymi:

 • redukuje zmarszczki – dotyczy to wszystkich typów zmarszczek, które utrwaliły się i nie znikają nawet wtedy, gdy skóra jest odpręzona; należą do nich:
  • zmarszczki mimiczne – spowodowane naturalną mimiką twarzy, trwale zaznaczone na przykład w postaci poziomych linii na czole, pionowych linii pomiędzy brwiami (tzw. lwia bruzda), pomiędzy nosem a ustami, wokół oczu,
  • zmarszczki grawitacyjne – nie są związane z mimiką, lecz z naturalnymi procesami degradacji skóry; z wiekiem struktura skóry traci swoją ciągłość, a efektem są właśnie zmarszczki, na początku płytkie, z czasem coraz głębsze,
  • zmarszczki senne – nieodpowiednie ułożenie twarzy lub ciała podczas snu sprawia, że skóra na twarzy i ciele może się marszczyć; w młodości zmarszczki te znikają samoistnie w ciągu dnia, natomiast z wiekiem mogą się utrwalić,
 • modeluje twarz – kwas hialuronowy wykazuje swoje właściwości również w procesach wypełniania i modelowania twarzy, a dokładniej:
  • podnosi kąciki ust, eliminując tzw. efekt marionetki (alternatywa dla laseroterapii),
  • modeluje łuk brwiowy i zapadniętą okolicę skroniową,
  • koryguje kontury twarzy, w tym okolice kości policzkowych i żuchwy.

Dodatkowo w kwestiach estetycznych ostrzykiwanie kwasem hialuronowym pozwala wyeliminować ciemne cienie pod oczami oraz korygować blizny.

Moc zabiegu – jakość bez kompromisów

W przypadku braku przeciwwskazań, do których należą między innymi stany zapalne skóry oraz nadwrażliwość na kwas hialuronowy, proponujemy naszym Pacjentom profesjonalny zabieg kwasem hialuronowym, gdy oczekują oni natychmiastowych efektów.

Jest to metoda, w której często jedna wizyta wystarczy, aby diametralnie poprawić symetrię twarzy i zniwelować niedoskonałości. Dbamy przy tym o estetykę, dlatego doradzamy, jakie strefy warto wypełnić podczas iniekcji, a które lepiej poddać działaniu innych zabiegów kosmetologicznym, na przykład infuzji tlenowej, czy mikrodermabrazji w przypadku drobnych zmarszczek.

O wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym dbają specjaliści

Rozległa wiedza z dziedziny medycyny estetycznej oraz umiejętność zastosowania tej wiedzy w praktyce sprawiają, że nieustannie pomagamy naszym Pacjentom w ich zmaganiach z oznakami starzenia. Pierwsze zmarszczki pojawić się mogą przez 30. rokiem życia i nie należy ich bagatelizować. Odpowiedni dobór zabiegów z zakresu medycyny estetycznej oraz kosmetologii to Twój sprzymierzeniec. Wybierz Instytut Hialuron w Białymstoku, aby zobaczyć, co możemy dla Ciebie zrobić.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.