Zaznacz stronę

Masaż klasyczny Białystok

Strona główna » Masaż » Masaż klasyczny Białystok

Postaw na masaż klasyczny, odzyskaj dobrą formę

Masaż klasyczny łączy w sobie cechy masażu relaksacyjnego oraz drenażu limfatycznego, dlatego jest idealnym rozwiązaniem, gdy potrzebujesz wsparcia w dolegliwościach bólowych, a jednocześnie stawiasz na profilaktykę. Seria zabiegów sprawi, że poczujesz przypływ energii, uwolnisz swoje ciało od wielu ograniczeń, a także zastąpisz masażem niektóre zabiegi kosmetologiczne.

Oddaj się w ręce specjalistów od masażu

Profesjonalnie wykonany masaż ciała jest niezawodnym sposobem na:

 • redukcję bólu kręgosłupa,
 • redukcję bóle mięśni,
 • przywrócenie sprawności ruchowej,
 • pobudzenie działania układu trawiennego,
 • poprawę kondycji skóry,
 • relaks i ukojenie nerwów.

Poddanie się masażowi klasycznemu pozwoli również na poprawę sylwetki poprzez:

 • sukcesywne rozbijanie tkanki tłuszczowej – masowane ciało znacznie szybciej spala tłuszcz pod wpływem ucisku manualnego,
 • zmniejszenie cellulitu – masaże można przyłączyć również do zabiegów antycellulitowych o potwierdzonym działaniu,
 • usuwanie nadmiaru wody z organizmu – zastoje wody spowodowane są między innymi zaburzoną gospodarką hormonalną,
 • usprawnienie krążenia krwi i limfy – gdy krew i limfa nie krążą prawidłowo, pojawia się opuchlizna i dotkliwe odczucie obrzmienia.

Jak widać na powyższych przykładach, techniki manualne są alternatywą dla zabiegów z użyciem urządzeń, na przykład dla liposukcji ultradźwiękowej, a dodatkowo wprowadzają atmosferę relaksu.

Właściwości masażu klasycznego z punktu widzenia kosmetologii

Obecnie kosmetologia oraz medycyna estetyczna mają wiele części wspólnych między innymi z fizjoterapią, co widać na przykładzie obecności masaży w stałej gamie ofertowej. Również w naszym Instytucie z przyjemnością sięgamy po tę sprawdzoną metodę, która sprzyja nie tylko zdrowiu, ale i urodzie.

Głaskanie, rozcieranie, ugniatanie oraz oklepywanie twarzy – takie zróżnicowane formy oddziaływania stosuje się podczas masażu twarzy, który wykazuje działanie:

 • przeciwzmarszczkowe – pozwala zniwelować drobne zmarszczki i zredukować te głębsze, bardziej utrwalone; jednocześnie działa profilaktycznie,
 • pobudzające – poprawa krążenia krwi sprawia, że skóra nabiera zdrowego kolorytu, jest świeża i wygładzona,
 • wzmacniające – wzmożona produkcja kolagenu i elastyny to sposób na elastyczność skóry i zmniejszenie jej skłonności do wiotczenia.

Odpowiednim wstępem do masażu klasycznego twarzy oraz ciała są peelingi, które oczyszczają skórę ze zrogowaciałej warstwy naskórka, przygotowując skórę na pobudzenie, a docelowo także na aplikację preparatów, które są stosowane w trakcie i po masażu (na przykład specyfiki nawilżające, przeciwzmarszczkowe i inne).

Standardowe wytyczne podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej

Tak jak wszystkie zabiegi z dziedziny kosmetologii, czy medycyny estetycznej, tak również masaż klasyczny należy wykonywać z przestrzeganiem określonych norm. Intensywne oddziaływanie na ciało jest odczuwalne w wielu sferach, dlatego niewskazane jest przekraczanie czasu masowania.

Standard to masowanie danego segmentu przez 30 minut, jeżeli ma to być rodzaj masażu segmentarnego, lub zwyczajnie skupionego na jednej części ciała (na przykład masaż pleców po urazach), a gdy masowane jest całe ciało, na taką wizytę zarezerwuj 60-90 minut. Nie należy przekraczać górnej granicy czasu, ponieważ nadmierne pobudzanie układu krwionośnego i limfatycznego nie jest wskazane podczas żadnego zabiegu i tutaj również należy działać rozważnie.

Masaż klasyczny w Białymstoku? Zaufaj specjalistom z Instytutu Hialuron

Nasza propozycja masażu klasycznego to sposób na dolegliwości codzienne i pojawiające się sporadycznie, a także na poprawę wyglądu skóry. Skontaktuj się z nami i odwiedź nas w Białymstoku. Spotkajmy się w nowoczesnych i przyjaznych wnętrzach naszego Instytutu.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.