Zaznacz stronę

Fala uderzeniowa

Skuteczna metoda na cellulit – fala uderzeniowa

Potencjał fali uderzeniowej wykorzystywany jest w wielu dziedzinach medycyny, w tym rehabilitacji i ortopedii, lecz od lat znajduje zastosowanie także w medycynie estetycznej. Jednym z przykładów pożyteczności technologii elektroakustycznej jest redukowanie cellulitu. Dzięki metodzie całkowicie bezpiecznej, sprawdzonej i efektywnej, możemy osiągać rezultaty widoczne już po pierwszym zabiegu. W Instytucie Hialuron w Białymstoku metodę tę wybierają osoby w różnym wieku, warto poznać jej właściwości.

Wyszczuplanie bez wyrzeczeń

fala uderzeniowa Białystok

Gabinety kosmetyczne oferują wiele zabiegów wyszczuplających. Rynek branży beauty rozwija się bardzo dynamicznie i wychodzi naprzeciw potrzebom z nowymi metodami. Z myślą o potrzebach kobiet stale rozszerzamy gamę naszych usług, czego przykładem są również zabiegi z zastosowaniem fali uderzeniowej. Warto wybrać taką kurację, gdy Twoim problemem jest:

 • cellulit – dotyka on również osoby szczupłe, u których nierównomiernie rozmieszczona tkanka tłuszczowa zgromadziła się tylko na poszczególnych obszarach, na przykład na udach;
 • nadmiar tkanki tłuszczowej – wysmuklenie wybranych partii ciała jest możliwe dzięki działaniu za pomocą specjalnej głowicy; przykładana w poszczególne miejsca, zapewnia precyzyjność;
 • zastój limfy – może to być odpowiednik drenażu limfatycznego, ponieważ stymuluje układ krwionośny i limfatyczny, usprawniając przepływ chłonki, z którą przy okazji odprowadzane są rozbite komórki tłuszczowe;
 • obrzęk – zwłaszcza gdy jest to forma cellulitu wodnego, objawiająca się samym nagromadzeniem limfy, bez nadmiaru tkanki tłuszczowej; diagnozy powinien dokonać specjalista;
 • zwiotczała skóra – traci ona jędrność z wiekiem, może stać się bardziej wiotka również po gwałtownym schudnięciu; z falą uderzeniową skutecznie pomagamy przewrócić skórze właściwą strukturę.

Poddanie się zabiegom nie wymaga specjalnych przygotowań. Zwykle zalecane jest wypijanie większej ilości wody, na przykład 2 litrów dziennie dwa dni przed zabiegiem i dwa dni po zabiegu, ponieważ odpowiednio nawodniony organizm to lepsze warunki dla penetracji tkanek falą akustyczną.

Zabiegi antycellulitowe falą uderzeniową

Specyfika zabiegów antycellulitowych falą uderzeniową polega na szeregu działań powodowanych pobudzaniem tkanki podskórnej, czyli najgłębiej położonej warstwy skóry (pod nią znajduje się już tkanka mięśniowa). Docieranie do tak głębokiej warstwy skóry wpływa na znacznie większą skuteczność niż w przypadku zabiegów działających powierzchniowo.

Co ważne, tkanka podskórna składa się w głównej mierze z komórek tłuszczowych tworzących tkankę tłuszczową, dlatego właśnie ona jest celem, gdy mowa o redukcji tzw. skórki pomarańczowej. Poprzez zabiegi antycellulitowe falą uderzeniową można:

 • stymulować mikrokrążenie (angiokinezę) – poprawa krążenia krwi w najmniejszych naczyniach krwionośnych, zwanych kapilarami, wpływa na:
  ◦ wydolność układu krążenia,
  ◦ ochronę organizmu przed wolnymi rodnikami,
  ◦ wzmocnienie układu odpornościowego
 • modelować sylwetkę – bez intensywnych ćwiczeń i inwazyjnych zabiegów można osiągnąć zamierzone efekty,
 • wyszczuplać ciało poprzez przyspieszenie metabolizmu komórek tłuszczowych – uwolnienie kwasów tłuszczowych i glicerolu z komórek tłuszczowych (adipocytów) prowadzi do skutecznej redukcji tych komórek i ich utleniania do postaci dwutlenku węgla i wody.

Naturalny proces lipolizy jest więc dodatkowo pobudzony, a w rezultacie tkanka tłuszczowa ulega stopniowemu rozbiciu i usunięciu wraz z produktami przemiany materii. Skóra staje się gładsza, jędrniejsza, pozbawiona zmian cellulitowych. Przekonało się już o tym wiele naszych Klientek z Białegostoku i innych miast.

Jak podczas zabiegów działa fala akustyczna

Siła drgań sprawia, że w tkance podskórnej powstają wewnętrzne szczeliny błony komórek tłuszczowych, następnie błony te ulegają rozerwaniu. Uwolnione pod wpływem fali akustycznej komórki tłuszczowe transportowane są do wątroby, która jest miejscem ostatecznego rozpadu tłuszczów i wydalenia ich z organizmu, między innymi poprzez układ limfatyczny.

Terapię falą akustyczną można dla wzmocnienia efektów połączyć z masażem endodermicznym, kriolipolizą, EMSculpt oraz zabiegami COMBO. Ułożony indywidualnie harmonogram to plan działania, który przyniesie optymalne efekty. Warto w tej kwestii zaufać specjalistom.

Częstotliwość zabiegów

W celu zapewnienia efektywności i trwałości rezultatów, przy braku przeciwwskazań, zaleca się wykonanie serii 6-8 zabiegów falą uderzeniową w odstępach tygodniowych. Poprawa kondycji skóry będzie pierwszą widoczną korzyścią.

Po szczegółowe informacje zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego, zachęcamy także do odwiedzenia naszego Instytutu w Białymstoku i umówienia się na zabiegi.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.