Zaznacz stronę

Łysienie plackowate

Strona główna » Trychologia » Łysienie » Łysienie plackowate

Specjalistyczne leczenie łysienia  plackowatego

Łysienie plackowate to jedno ze schorzeń z pogranicza estetyki i medycyny, które skutecznie leczymy w gabinetach trychologicznych.

Kliniczna postać łysienia typu plackowatego

Choroba ma podłoże immunologiczne i uwarunkowana może być genetycznie. Jej objawy ujawniają się, kiedy komórki układu odpornościowego zaczynają produkować antygeny, które atakują inne komórki w organizmie – w tym wypadku komórki budujące mieszki włosowe – co nazywane jest autoagresją. Zakłócony zostaje proces wzrostu włosów. Niekiedy proces ten trwa przez określony czas, a przerywany jest okresami wyciszenia objawów i wtedy włosy odrastają. Jednak po pewnym czasie procesy autoagresji zostają wznowione, wskutek czego włosy wypadają ponownie w tym samym miejscu lub w innych.

Schorzenia, które mogą towarzyszyć łysieniu plackowatemu

Łysienie plackowate jako choroba autoimmunologiczna może być związana z innymi schorzeniami o takim podłożu. U części Pacjentów z tym rozpoznaniem, diagnozuje się również: reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzycę typu I, toczeń, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, astmę, bielactwo, alergię, które również mają podłoże autoagresywne.

Diagnostyka trychologiczna

Pierwszym krokiem, by rozpoznać łysienie typu plackowatego, jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu z Pacjentem. W dalszej kolejności wykonywane są podstawowe badania trychologiczne skóry głowy i włosów – makro- i mikroskopowe.

Postępowanie lecznicze po rozpoznaniu choroby

Terapia łysienia plackowatego ukierunkowana jest za stymulowanie wzrostu włosów w miejscu, w którym wypadły. Nasi specjaliści dobierają w tym celu zindywidualizowane zabiegi wspomagające proces odrastania włosów.

Często, by zmaksymalizować efekty, stosujemy terapie skojarzone, których podstawą są zabiegi mezoterapii mikroigłowej – pozwala nam to poprawić krążenie krwi w skórze głowy, dzięki czemu do cebulek włosów z problematycznych miejsc łatwiej docierają substancje odżywcze. Stosowane w czasie zabiegu mikroigiełki wprowadzają do głębszych warstw skóry aktywne substancje regenerujące. Podstawowymi terapeutykami są:

  • preparat Cegaba wykazujący działanie stymulujące wzrost włosów i hamujące układ immunologiczny,
  • placenta (ekstrakt z łożyska) pobudzająca wzrost włosów, nawilżająca i natleniająca.

Ponadto trycholodzy stosują farmakoterapię doustną, obejmującą kortykosteroidy oraz antralininy.

Nasza terapia przynosi efekty

Właściwa opieka trychologiczna oraz zastosowanie skojarzonej terapii w przypadku leczenia łysienia plackowatego daje satysfakcjonujące naszych Pacjentów rezultaty. Włosy odrastają szybciej, a okresy zaostrzenia choroby są wygaszane.

Zapraszamy na naszych gabinetów trychologicznych – tu specjaliści z białostockiego Instytutu Hialuron zajmują się przywracaniem dobrego zdrowia i samopoczucia.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.