Zaznacz stronę

Przetłuszczanie się włosów

Strona główna » Trychologia » Przetłuszczanie się włosów

Koniec z przetłuszczającymi się włosami

Włosy przetłuszczają się w sposób fizjologiczny, ale u niektórych osób proces ten jest nasilony na tyle, że negatywnie wpływa na estetykę wyglądu. W gabinecie trychologicznym białostockiego Instytutu Hialuron pomożemy Ci uporać się z tym defektem.

Przetłuszczanie się włosów u mężczyzny Białystok

Kiedy włosy przetłuszczają się nadmiernie

Za przetłuszczanie się włosów odpowiada nadmierna produkcja łoju przez gruczoły łojowe skóry głowy, czego efektem są problemy dwojakiej natury:

  1. kondycji włosów – mieszki włosowe są zaczopowane przez łój, co zakłóca mikrokrążenie w obrębie cebulki włosa, a w konsekwencji powoduje wypadanie nawet zdrowych włosów,
  2. wyglądu – sebum powoduje, że włosy są posklejane, przez co powstają między nimi prześwity; włosy błyszczą się, mają nieświeży zapach i wygląd.

Na ogół nasilone przetłuszczanie się włosów wynika z:

  • zaburzeń gospodarki hormonalnej androgenów i progesteronu,
  • niewłaściwej diety,
  • niedoboru witamin, pierwiastków mineralnych,
  • czynników środowiskowych i klimatycznych,
  • nieprawidłowej higieny włosów i źle dobranych preparatów pielęgnacyjnych.

W zależności od tego, który czynnik w głównej mierze odpowiada za przetłuszczające się włosy, wybieramy inną drogę postępowania mającego na celu przywrócenie im pięknego wyglądu.

Jak trycholog podchodzi do problemu

W czasie specjalistycznej konsultacji z trychologiem zostaje określony stan skóry głowy, co pozwoli zróżnicować problem przetłuszczających się włosów z chorobami skóry, takimi jak łojotokowe zapalenie. W dalszej kolejności weryfikacji podlega to, jak duży jest nadmiar sebum i w jakim stopniu wpływa na przetłuszczanie się włosów. Ocenie podlegają także same łodygi włosa – często mimo tego, że skóra ma tendencję do przetłuszczania się, końce włosów są suche, a więc też wymagają regeneracji.

Plan ograniczania produkcji łoju przez gruczoły skóry głowy przewiduje stosowanie preparatów enzymatycznych, aplikowanych w czasie profesjonalnych zabiegów. Zabiegi te umożliwiają wnikanie leczniczych substancji do mieszka włosowego, gdzie należy eliminować nadmiar sebum.

Przebieg terapii przetłuszczających się włosów

Cały proces jest kompleksowy i pozwala nam skutecznie ograniczyć nadmierny łojotok. W ten sposób zaczynamy od złuszczania, usuwania nadmiaru kreatyny ze skóry głowy oraz  redukowania łupieżu. Inne z aplikowanych substancji nawilżają skórę, łagodzą podrażnienia i świąd. Jeszcze inne wzmacniają włosy oraz regulują pracę gruczołów. Następnie włosy poddawane są światłoterapii. W leczeniu tego problemu sprawdzają się także infuzje tlenowe, dostarczające problematycznej skórze i włosom życiodajny tlen hiperbaryczny.

Poprawa kondycji włosów pod profesjonalnym okiem

Świeże, zdrowo wyglądające włosy są wielkim atutem dla naszej urody. Wszelkie niepokojące sygnały, wiążące się pogorszeniem ich wyglądu, warto skonsultować ze specjalistą trychologii z naszego białostockiego gabinetu – zapraszamy na konsultacje, w czasie których znajdziemy kliniczne rozwiązanie Twojego problemu.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.