Zaznacz stronę

Radiofrekwencja mikroigłowa

Strona główna » Medycyna estetyczna » Radiofrekwencja mikroigłowa

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowaFrakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa, czyli lifting bez operacji

Precyzja, widoczne i długo utrzymujące się efekty oraz bezpieczeństwo – tak w skrócie można opisać frakcyjną radiofrekwencję mikroigłową. Ten nowoczesny zabieg medycyny estetycznej w Białymstoku oferuje Instytut Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron.

Jest on propozycją dla osób, szukających skutecznych, ale mnniej inwazyjnych sposobów, by wyglądać młodziej. Ta metoda działa jak połączenie dwóch popularnych zabiegów medycyny estetycznej: radiofrekwencji (czyli termoliftingu) i mezoterapii mikroigłowej (mikronakłuwania, które pozwala na precyzyjne wprowadzenie do skóry preparatów regeneracyjnych).

Bezpieczeństwo i precyzja

Zabieg polega na jednoczesnym nakłuwaniu skóry mikroigłami oraz ogrzewaniu za pomocą fal elektromagnetycznych. Do powierzchni ciała przykłada się głowice z pozłacanymi mikroigłami. Specjalista decyduje, na jakiej głębokości – w zależności od planowanego efektu i wyjściowego stanu skóry – nakłuwana jest tkanka (możliwe są procedury sięgające nawet 3 mm w głąb, podczas gdy klasyczne lasery umożliwiają wprowadzenie leczniczego preparatu na głębokość co najwyżej 1,7 mm). Nowoczesna głowica pozwala na dokładne ustawienie mocy fali i głębokości, na jaką ma ona docierać. Co ważne, zawsze wykorzystywane są jednorazowe kartridże z izolowanymi igłami. Dzięki temu zabieg jest nie tylko bezpieczny, ale i bardzo precyzyjny. Energia wnika dokładnie w te miejsca w głębi skóry, gdzie potrzebna jest regeneracja. Powstałe mikrouszkodzenia termiczne są potrzebne, by pobudzić tkanki do odbudowy. Dodatkowo emitowane przez urządzenie fale radiowe podgrzewają mikroranki, dzięki czemu dochodzi do obkurczania włókien kolagenowych. To daje natychmiastowy efekt wizualnego naprężenia, jest też skutecznym bodźcem, by organizm rozpoczął proces regeneracji.

Medycyna estetyczna. Kobieta w salonie kosmetycznym. Piękna cer

Terapia nawet głębokich warstw skóry

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa służy do poprawiania wyglądu różnych partii skóry. Wśród wskazań można wymienić m.in.:

  • rozszerzone pory oraz defekty na powierzchni skóry (np. przebarwienia, gdy Klient cierpi na zwiększoną, nieregularną pigmentację),
  • cellulit, rozstępy (np. po odchudzaniu lub gwałtownym przybraniu na wadze) oraz zwiotczałą i mało napiętą skóra na ramionach, piersiach, udach, brzuchu czy pośladkach,
  • opadające policzki, zmarszczki, wiotkie, mało jędrne okolice twarzy (radiofrekwencja poprawia owal twarzy), szyi, dekoltu,
  • blizny – zarówno pooperacyjne, jak i innego rodzaju, np. pourazowe i potrądzikowe,
  • nadmierne pocenie się.

Podczas terapii fale oddziałują jednocześnie na naskórek oraz głębokie warstwy skóry – dzięki temu staje się ona bardziej jędrna i napięta, gdyż następuje gruntowna przebudowa struktury tkanki. Reakcyjną radiofrekwencję mikroigłową można stosować na powierzchni całego ciała, również w delikatnych miejscach na twarzy w okolicach oczu i ust.

Nowoczesna metoda dostępna w Białymstoku

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa to procedura wykonywana przez specjalistów w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron w Białymstoku. W zależności od powierzchni ciała poddawanej zabiegowi, trwa on od 40 minut do 1,5 godziny i kosztuje od 800 do 1300 zł. Zwykle nie wystarczy jedna wizyta, skórę działaniu fal trzeba poddać kilkukrotnie. Najczęściej zalecana jest seria 3-4 zabiegów (jeden w ciągu miesiąca). Dla utrzymania efektów raz lub dwa razy na pół roku warto wykonać tzw. zabieg przypominający. To sprawi, że skóra będzie sprężysta i napięta przez wiele kolejnych miesięcy, a zmarszczki, blizny i rozstępy – spłycone lub wręcz niewidoczne.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.