Kąpiel w piwie

Strona główna » SPA » Kąpiel w piwie

Pielęgnacyjne właściwości słodu, chmielu i drożdży, czyli kąpiel w piwie

Kąpiele w mleku i winie mają konkurenta – właściwości kąpieli w piwie sprawiają, że z przyjemnością proponujemy tę formę dbania o skórę zarówno w ramach Day SPA, jak również podczas znacznie krótszych wizyt w naszym Instytucie. Odpowiednie proporcje składników piwa irlandzkiego i wysoka jakość tych składników sprawiają, że skóra po takiej kąpieli jest gładsza, piękniejsza, gotowa do ewentualnych dalszych zabiegów.

Połączenie SPA i kosmetologii, czyli jak to działa

Piwo kąpielowe różni się nieco proporcjami składników od trunków dostępnych w sprzedaży, przeznaczonych do picia, natomiast w kwestii składu w znaczeniu ogólnym jest takie samo.

Cechy pielęgnacyjne oraz lecznicze kąpieli w piwie związane są z obecnością:

 • DROŻDŻY, które wykazują działanie przeciwzapalne – możliwe, że znasz właściwości antyseptyczne drożdży oraz ich wpływ na aktywne łagodzenie stanów zapalnych; jest to idealna pomoc w:
  • leczeniu trądziku dzięki zawartości fosfolipidów, witamin z grupy B oraz siarki,
  • regeneracji skóry dzięki odmładzającym właściwościom witaminy E,
  • hamowaniu aktywności gruczołów łojowych dzięki zawartości protein i składników mineralnych,
 • CHMIELU, którego szyszki zawierają substancje aktywne, wykorzystywane z powodzeniem we współczesnej kosmetologii; obecność chmielu w piwie przeznaczonym do kąpieli to:
  • działanie przeciwstarzeniowe za sprawą fitohormonów, przyspieszających metabolizm wewnątrzkomórkowy,
  • właściwości bakteriobójcze lupuliny i ksantohumolu, obecnych w owocostanach chmielu,
  • obecność glikozydów flawonolowych, w tym znanej szerzej rutyny, która spowalnia procesy niszczenia kolagenu i elastyny w skórze,
 • SŁODU, czyli przerośniętych i wysuszonych ziaren zbóż w postaci niefermentowanej (jasnej) i fermentowanej (ciemnej); jako składnik kąpieli w piwie sprawia, że skóra staje się bardziej:
  • odżywiona dzięki obecności witaminy PP, zwanej niacyną,
  • nawilżona za sprawą wapnia obecnego w piwie,
  • ukojona dzięki obecności sodu, odpowiedzialnego za równowagę pH.

Inaczej zatem niż w przypadku zabiegów „fotelowych”, na przykład mikrodermabrazji, czy peelingów, możesz z dbania o skórę uczynić prawdziwy rytuał.

Kąpiel w piwie zawsze rozsądnie i z umiarem

Niezależnie od rodzaju zabiegów kosmetologicznych, nawet te najmniej inwazyjne należy odpowiednio dozować, aby uniknąć podrażnienia skóry lub jej nadmiernego wysuszenia. W przypadku kąpieli w piwie zalecany czas zażywania piwnego relaksu ciała to 20 minut, a optymalna temperatura trunku: około 34-40oC. Etap wieńczący to odpoczynek w pozycji leżącej, gdy organizm  poci się, a przez skórę wydalane są toksyny. Dopełnieniem może być na przykład drenaż limfatyczny.

Nowe oblicze piwa dla pięknej i zdrowej skóry – Hialuron Białystok

Proponowane przez nas pakiety Day Spa oraz pojedyncze zabiegi mogą zawierać również kąpiel w piwie, ponieważ jest to skuteczna metoda regeneracji ciała. Naturalne składniki piwa kąpielowego mają bezpośredni wpływ na skórę, działają przeciwzapalnie, przeciwstarzeniowo, stymulująco. Wybierz zatem tę propozycję jako główny punkt wizyty w naszym Instytucie w Białymstoku lub jako dopełnienie innych zabiegów.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.