Osocze bogatopłytkowe – liftingowanie w zgodzie z naturą
Osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting, czynniki PRP to określenia zabiegu liftingującego, którego podstawą jest wykorzystanie naturalnych substancji z Twojego organizmu.
Jak działa wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe to uzyskany z krwi żylnej koncentrat płytek krwi w niedużej ilości osocza, zawierający pochodzące z krwi substancje biostymulujące:
- czynniki wzrostu: izomery PDGF (αα, αβ, ββ),
- TGF: β1 i β2,
- fibrynę,
- vitronektynę,
- fibronektynę,
- białka biorące udział w adhezji komórkowej.
Preparat stworzony na ich bazie aktywuje działanie komórek macierzystych typu mezenchymalnego, stymuluje fibroblasty, by produkowały nowy kolagen, wspomaga tworzenie naczynek krwionośnych, a więc te procesy, których intensywność decyduje o regeneracji tkanki skórnej.
Jak przebiega zabieg podania osocza bogatopłytkowego
Procedura przeprowadzana jest w gabinecie zabiegowym, gdzie podbierana zostaje, najczęściej ze zgięcia łokciowego, krew Pacjenta o objętości około 30 ml. W specjalnych probówkach krew umieszczana jest w wirówce, gdzie poszczególne składniki ulegają rozdzieleniu, w efekcie czego uzyskujemy osocze z płytkami krwi. Jest ono następnie wstrzykiwane metodą dobraną do problemu Pacjenta:
- liniowo – na przykład wzdłuż fałdu skóry czy zmarszczki,
- technikę depozytyw – osocze wykonujemy na brzuch, gdzie ma działanie ujędrniające
Zaleca się wykonanie serii 2-4 zabiegów w odstępach dwutygodniowych, a następnie podtrzymująco raz bądź dwa razy w roku.
Zaletą tego typu zabiegu jest brak reakcji immunologicznych, ponieważ wstrzykiwany preparat pochodzi bezpośrednio od Pacjenta, a więc z nim biokompatybilny.
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym łagodzi objawy upływu czasu
Starzenie się jest procesem fizjologicznym, którego nie możemy powstrzymać, ale który możemy spowalniać i łagodzić, wspomagając procesy regeneracji, z jakimi nasz organizm z czasem rodzi sobie coraz słabiej.
Kiedy polecamy terapię
Terapię osoczem bogatopłytkowym z powodzeniem przeprowadzamy u Pań i Panów, u których stwierdzono:
- problemy z wyglądem skóry: niejednolity koloryt, brak blasku, zmęczenie, wysuszenie,
- oznaki starzenia na skórze: brak napięcia, wiotkość, zmniejszona gęstość, zmarszczki, fałdy, opadające policzki,
- skutki uboczne zabiegów medycyny estetycznej,
- łysienie typu męskiego,
- blizny potrądzikowe.
Osocze może być podawane w różnych problematycznych okolicach, takich jak: twarz (okolice oczu, ust, fałdów nosowo-wargowych), podbródek, szyja, dekolt, dłonie.
Przeciwwskazania do wykorzystania osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej:
choroby krwi, choroby nowotworowe, przyjmowanie niektórych leków działających przeciwzakrzepowo (antykoagulantów), ciąża, laktacja.
Rewitalizujące efekty wampirzego liftingu
W wyniku zabiegu ulegają przyspieszeniu procesy przebudowy, czyli remodelingu, kolagenu w skórze, czego skutkiem jest poprawa gęstości, elastyczności i napięcia tkanki skórnej. Jej powierzchnia zostaje wygładzona, zmarszczki i fałdy ulegają spłyceniu, a koloryt staje się ujednolicony. Ponadto biostymulacja komórek skóry poprawia jej ukrwienie. W ten sposób przyspieszeniu ulegają procesy regeneracji skóry, dlatego osocze bogatopłytkowe tak często stosowane jest do gojenia tkanki po radykalnych zabiegach.
Naturalne piękno
Efekt podania osocza jest długotrwały i naturalny, dlatego zabieg ten cieszy się popularnością nie tylko wśród celebrytów, ale też wśród naszych białostockich Pacjentów. Zapraszamy do Instytutu Medycyny Estetycznej i Kosmetologii, by osobiście poznać jego rezultaty.