Zaznacz stronę

Osocze bogatopłytkowe

Strona główna » Medycyna estetyczna » Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe - wampirzy lifting Białystok

Osocze bogatopłytkowe – liftingowanie w zgodzie z naturą

Osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting, czynniki PRP to określenia zabiegu liftingującego, którego podstawą jest wykorzystanie naturalnych substancji z Twojego organizmu.

Jak działa wampirzy lifting

Osocze bogatopłytkowe to uzyskany z krwi żylnej koncentrat płytek krwi w niedużej ilości osocza, zawierający pochodzące z krwi substancje biostymulujące:

 • czynniki wzrostu: izomery PDGF (αα, αβ, ββ),
 • TGF: β1 i β2,
 • fibrynę,
 • vitronektynę,
 • fibronektynę,
 • białka biorące udział w adhezji komórkowej.

Preparat stworzony na ich bazie aktywuje działanie komórek macierzystych typu mezenchymalnego, stymuluje fibroblasty, by produkowały nowy kolagen, wspomaga tworzenie naczynek krwionośnych, a więc te procesy, których intensywność decyduje o regeneracji tkanki skórnej.

Jak przebiega zabieg podania osocza bogatopłytkowego

Procedura przeprowadzana jest w gabinecie zabiegowym, gdzie podbierana zostaje, najczęściej ze zgięcia łokciowego, krew Pacjenta o objętości około 30 ml. W specjalnych probówkach krew umieszczana jest w wirówce, gdzie poszczególne składniki ulegają rozdzieleniu, w efekcie czego uzyskujemy osocze z płytkami krwi. Jest ono następnie wstrzykiwane metodą dobraną do problemu Pacjenta:

 • liniowo – na przykład wzdłuż fałdu skóry czy zmarszczki,
 • technikę depozytyw – osocze wykonujemy na brzuch, gdzie ma działanie ujędrniające

Zaleca się wykonanie serii 2-4 zabiegów w odstępach dwutygodniowych, a następnie podtrzymująco raz bądź dwa razy w roku.

Zaletą tego typu zabiegu jest brak reakcji immunologicznych, ponieważ wstrzykiwany preparat pochodzi bezpośrednio od Pacjenta, a więc z nim biokompatybilny.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym łagodzi objawy upływu czasu

Starzenie się jest procesem fizjologicznym, którego nie możemy powstrzymać, ale który możemy spowalniać i łagodzić, wspomagając procesy regeneracji, z jakimi nasz organizm z czasem rodzi sobie coraz słabiej.

Kiedy polecamy terapię

Terapię osoczem bogatopłytkowym z powodzeniem przeprowadzamy u Pań i Panów, u których stwierdzono:

 • problemy z wyglądem skóry: niejednolity koloryt, brak blasku, zmęczenie, wysuszenie,
 • oznaki starzenia na skórze: brak napięcia, wiotkość, zmniejszona gęstość, zmarszczki, fałdy, opadające policzki,
 • skutki uboczne zabiegów medycyny estetycznej,
 • łysienie typu męskiego,
 • blizny potrądzikowe.

Osocze może być podawane w różnych problematycznych okolicach, takich jak: twarz (okolice oczu, ust, fałdów nosowo-wargowych), podbródek, szyja, dekolt, dłonie.

Przeciwwskazania do wykorzystania osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej:

choroby krwi, choroby nowotworowe, przyjmowanie niektórych leków działających przeciwzakrzepowo (antykoagulantów), ciąża, laktacja.

ososzcze bogatoplytkowe-zabieg

efekt po 8 zabiegach osoczem+karboksyterapia

Rewitalizujące efekty wampirzego liftingu

W wyniku zabiegu ulegają przyspieszeniu procesy przebudowy, czyli remodelingu, kolagenu w skórze, czego skutkiem  jest poprawa gęstości, elastyczności i napięcia tkanki skórnej. Jej powierzchnia zostaje wygładzona, zmarszczki i fałdy ulegają spłyceniu, a koloryt staje się ujednolicony. Ponadto biostymulacja komórek skóry poprawia jej ukrwienie. W ten sposób przyspieszeniu ulegają procesy regeneracji skóry, dlatego osocze bogatopłytkowe tak często stosowane jest do gojenia tkanki po radykalnych zabiegach.

Naturalne piękno

Efekt podania osocza jest długotrwały i naturalny, dlatego zabieg ten cieszy się popularnością nie tylko wśród celebrytów, ale też wśród naszych białostockich Pacjentów. Zapraszamy do Instytutu Medycyny Estetycznej i Kosmetologii, by osobiście poznać jego rezultaty.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.