Infuzja

infuzja głowa
ślimak
jad węża
smocza krew

Odżywianie głębokich warstw skóry z infuzją tlenową

Jednym z głównych aspektów medycyny estetycznej jest możliwość dogłębnego podania substancji odżywczych, regenerujących lub leczniczych bez ingerencji w strukturę skóry. Tak działa infuzja tlenowa, w której czysty tlen hiperbaryczny wtłaczany jest pod skórę za pomocą specjalnego aplikatora, a wraz z tlenem – zaaplikowane wcześniej preparaty. Metoda ta jest skuteczna, a jednocześnie delikatna i bezbolesna, dlatego chętnie wybierana przez Pacjentów.

Działanie infuzji tlenowej – poznaj, zanim skorzystasz

Technologia tlenu hiperbarycznego oraz odpowiednio skoncentrowane substancje aktywne specyfików kosmetologicznych to połączenie, które może być odpowiedzią na Twoje potrzeby w kwestii dbania o urodę.

Korzystne efekty wynikają z przemyślanego wdrożenia prostych zjawisk fizycznych:

 • aplikator tlenu działa na skórę tlenem hiperbarycznym, który:
  • znajduje się pod większym ciśnieniem niż tlen atmosferyczny,
  • pozbawiony jest fizjologicznych barier przenikania przez tkanki,
  • szybciej przenika do krwinek i miesza się z nimi (dyfunduje),
  • przenika także do osocza i układu limfatycznego, zapewniając odpowiednie wysycenie tkanek tlenem,
 • terapia zwiększa liczbę komórek macierzystych w organizmie,
 • nowe komórki macierzyste przemieszczają w miejsce uszkodzonych dla ich całkowitej naprawy.

Dla Ciebie taki zabieg będzie zatem czasem relaksu, a Twoja twarz oraz ciało zyskają niezbędne wsparcie w procesach samoregeneracji.

Odpowiednio dobrane preparaty to również istotna kwestia

Zależnie od typu cery i problemów z nią związanych, należy zastosować specyfiki, które pozwolą infuzji tlenowej ukazać pełną moc. Dla celów pielęgnacyjnych wystarczy na przykład odpowiednia ilość kwasu hialuronowego lub specjalnie dobrany koktajl witaminowy, natomiast gdy chcesz:

 • poprawić jędrność skóry poprzez jej dotlenienie,
 • zredukować przebarwienia i wyrównać koloryt,
 • zniwelować niewielkie zmarszczki różnego pochodzenia,
 • przyspieszyć gojenie stanów zapalnych,
 • przywrócić skórze młodzieńczy blask i zdrowy wygląd,

Infuzję tlenową warto rozważać jako zabieg jednocześnie na twarz, szyję oraz dekolt – efekt będzie zawsze równie zadowalający

Skuteczność oczywistych rozwiązań w medycynie estetycznej

Powrót do naturalnych składników preparatów kosmetycznych jest obecnie powszechny, natomiast trudno znaleźć bardziej naturalny czynnik niż tlen, dostępny w nieograniczonych ilościach. Innowacyjne urządzenia do infuzji tlenowej pozwalają korzystać z dobrodziejstw tlenu, a rezultaty zobaczysz na własnej skórze już po pierwszej wizycie u naszego specjalisty. Efekt odżywionej, dotlenionej skóry utrzyma się przez około 2 tygodnie, lecz w praktyce będzie widoczny znacznie dłużej, jeżeli będziesz odpowiednio dbać o skórę w domowym zaciszu.

Seria zabiegów infuzji tlenowej w Instytucie Hialuron w Białymstoku

Niezależnie od tego, czy będzie to Twoja pierwsza, czy kolejna wizyta u specjalisty z dziedziny kosmetologii, warto poznać moc nowych zabiegów. Są one również skuteczne jak mikrodermabrazja, czy mezoterapia, a mogą okazać się idealne dla Ciebie. Odwiedź nas w Białymstoku i umów się na infuzję tlenową. Z przyjemnością udzielimy wszelkich informacji.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.