Zaznacz stronę

Wypadanie włosów

Strona główna » Trychologia » Wypadanie włosów

Sposób na fizjologiczne i patalogiczne wypadanie włosów: rozwiązania i przyczyny

Wypadanie włosów jest zjawiskiem naturalnym i może mieć charakter fizjologiczny, gdy tracimy dziennie do 100 włosów. Niemniej jednak, może również przybierać formę stanu patologicznego, kiedy włosów wypada znacznie więcej niż zwykle. Z problemem tym borykają się osoby w różnym wieku, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dzięki specjalistom z dziedziny trychologii z białostockiego Instytutu Medycyny Estetycznej i Kosmetologii, wiele osób odzyskuje zdrowe włosy i eliminuje problem nadmiernego wypadania.

Kiedy wypadanie włosów staje się problemem wymagającym konsultacji i interwencji

Niepokój budzi zwiększona ilość wypadających włosów, zwłaszcza gdy zaczynamy zauważać je nie tylko na szczotce czy grzebieniu, ale także na poduszkach czy ubraniach. W ciągu naszego życia zachodzi nieustanny proces wymiany włosów – stare zastępowane są przez nowe. Nadmierne wypadanie może być wynikiem zaburzeń równowagi tego procesu, spowodowanych różnorodnymi czynnikami, takimi jak:

 • choroby: skóry głowy, ogólnoustrojowe (np. związane z tarczycą), zakaźne, przewlekłe, psychiczne,
 • czynniki psychologiczne: nerwice, depresje, stres, silne emocje,
 • leki: antykoncepcyjne, immunosupresyjne, przeciwtarczycowe, nasercowe, przeciwzakrzepowe,
 • zaburzenia dietetyczne: niedobór witamin i minerałów, niedostateczna ilość kalorii, niezbilansowane posiłki,
 • używki: palenie tytoniu,
 • czynniki klimatyczne i atmosferyczne: promieniowanie UV, niskie temperatury,
 • zatrucia metalami ciężkimi,
 • chemioterapia, radioterapia,
 • błędy pielęgnacyjne i kosmetyczne: źle dobrane kosmetyki, farbowanie, agresywne zabiegi fryzjerskie,
 • suszenie gorącym powietrzem, nadmierne używanie prostownicy czy lokówki, noszenie fryzur ściskających włosy na co dzień.

Warto pamiętać, że nasilenie wypadania włosów może być związane z przesileniem wiosennym i zimowym.

Różnice w przyczynach wypadania włosów u kobiet i mężczyzn

Warto zaznaczyć, że przyczyny wypadania włosów mogą być różne u kobiet i mężczyzn:

 • Kobiety często doświadczają problemów z włosami w związku z gospodarką hormonalną – na przykład po odstawieniu antykoncepcji, przy zespole policystycznych jajników, w czasie ciąży, a później połogu, czy w czasie menopauzy;
 • Mężczyźni natomiast zmagają się z wypadaniem włosów najczęściej w wieku powyżej 40 roku życia, kiedy mieszki włosowe ulegają osłabieniu.

Sposoby leczenia wypadania włosów w Instytucie Hialuron

Nasi trycholodzy oferują swoim białostockim pacjentom skuteczne metody terapeutyczne, takie jak:

 • mezoterapia – metoda polegająca na wprowadzaniu substancji leczniczych bezpośrednio do skóry głowy, stymulujących wzrost włosów,
 • karboksyterapia – wykorzystuje podskórne podawanie dwutlenku węgla, który poprawia krążenie krwi i stymuluje odbudowę włosów,
 • infuzje tlenowe – dostarczanie tlenu do głębszych warstw skóry, wspomagające regenerację komórek i wzrost włosów.

Podczas tych zabiegów, do głębszych warstw skóry docierają substancje aktywne minimalizujące wypadanie włosów – takie jak biotyna, acetyl tetrapeptyd-3 czy capixyl połączony z ekstraktem pozyskanym z czerwonej koniczyny – oraz uzupełniające niedobory składników potrzebnych skórze do prawidłowego funkcjonowania.

Z doświadczenia wiemy, że najlepsze efekty przynosi skojarzenie terapii, dlatego dla każdego z naszych Pacjentów opracowujemy indywidualny plan terapii trychologicznej, uzupełnionej niekiedy farmakoterapią.

W trosce o Twój wygląd

Zapraszamy do naszych specjalistycznych gabinetów trychologicznych, gdzie profesjonalna kadra ekspertów pomoże odzyskać zdrowe, piękne włosy i poprawić jakość życia. Dzięki indywidualnemu podejściu i nowoczesnym metodom leczenia, zadbamy o Twoje włosy, abyś mógł cieszyć się nimi na co dzień.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.