Wypadanie włosów

Strona główna » Trychologia » Wypadanie włosów

Sposób na fizjologiczne i patalogiczne wypadanie włosów

Wypadanie włosów może mieć charakter fizjologiczny, kiedy tracimy dziennie do 100 włosów, ale może tez być stanem patologicznym, kiedy włosów wypada więcej. Z problemem tym zmagają się osoby w różnym wieku, panie i panowie. Specjaliści trychologii z białostockiego Instytutu Medycyny Estetycznej i Kosmetologii od lat skutecznie pomagają w eliminowaniu tego problemu.

Kiedy wypadnie włosów staje się problemem wymagającym konsultacji

Wiele osób zauważa, że zwiększa się ilość wypadających im włosów, kiedy pojawiają się one nie tylko na szczotce czy grzebieniu, ale także na poduszkach czy ubraniach. W ciągu naszego życia trwa nieustanny proces wymiany włosów starych na nowe, a do jego zachwiana, objawiającego się właśnie nadmiernym wypadaniem włosów nowych, dochodzi w wyniku oddziaływania różnego typu czynników. Mogą one zalicza się do następujących grup:

 • choroby: skóry głowy, ogólnoustrojowe (związane na przykład z tarczycą), zakaźne, przewlekłe, psychiczne,
 • czynniki psychologiczne: nerwice, depresje, stres, nadmierne emocje,
 • leki: antykoncepcyjne, immunosupresyjne, przeciwtarczycowe, nasercowe, przeciwzakrzepowe,
 • zaburzenia dietetyczne: nieodpowiednia suplementacja witamin i minerałów, deficyty kaloryczne, niezbilansowane posiłki,
 • używki: palenie tytoniu,
 • czynniki klimatyczne i atmosferyczne: promieniowanie UV, ujemne temperatury,
 • zatrucia metalami ciężkimi,
 • chemioterapia, radioterapia,
 • błędy pielęgnacyjne i kosmetyczne: niewłaściwe dobrane kosmetyki, farbowanie, radykalne zabiegi fryzjerskie, suszenie gorącym powietrzem, nadużywanie lokówki, prostownicy, noszenie na co dzień fryzur wysokich, ściskających włosy.

Zauważalne jest, że do nasilenia wypadania włosów dochodzi w okresie przesilenia wiosennego i zimowego.

Skorelowane z płcią podłoże wypadania włosów

Nie można zapomnieć też o tym, że stan włosów skorelowany jest z płcią.

 • Panie mają problemy z włosami w związku z gospodarką hormonalną – na przykład po odstawieniu antykoncepcji, przy zespole policystycznych jajników, w czasie ciąży, a później połogu, w czasie menopauzy;
 • Panowie zmagają się z wypadaniem włosów najczęściej w wieku powyżej 40 roku życia, kiedy osłabieniu ulegają mieszki włosowe.

Jak w Instytucie Hialuron leczymy wypadanie włosów

Nasi trycholodzy proponują swoim białostockim pacjentom niezawodne procedury terapeutyczne takie jak:

W czasie tego typu zabiegów do głębszych warstw skóry docierają substancje aktywne minimalizujące wypadanie włosów – tak działają: biotyna, acetyl tetrapeptyd-3 czy capixyl połączony z ekstraktem pozyskanym z czerwonej koniczyny – a także uzupełniające niedobory składników potrzebnych skórze do prawidłowego funkcjonowania.

Z doświadczenia wiemy, że najlepsze efekty przynosi skojarzenie terapii, dlatego dla każdego z naszych Pacjentów opracowujemy indywidualny plan terapii trychologicznej, uzupełnionej niekiedy farmakoterapią.

W trosce o Twój wygląd

Zapraszamy do specjalistycznych gabinetów trychologicznych w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii, gdzie pomagamy odzyskać zdrowe, piękne włosy.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.