Zaznacz stronę

Mezoterapia mikroigłowa Białystok

Strona główna » Medycyna estetyczna » Mezoterapia » Mezoterapia mikroigłowa Białystok

Dobroczynne działanie mezoterapii mikroigłowej – podwójne korzyści

Mezoterapia mikroigłowa jest wybierana przez pacjentów, którzy poszukują skutecznych i radykalnych działań w zakresie odnowy skóry oraz redukcji jej niedoskonałości. Ta metoda bazuje na wykorzystaniu kontrolowanych nakłuć w tkanki podskórne, dzięki którym skóra zostaje pobudzona do samoregeneracji opartej na naturalnych procesach naprawczych organizmu. Wykorzystanie odpowiednich bodźców pozwala osiągnąć zadowalające rezultaty, które są widoczne już po pierwszych zabiegach.

Wysoka skuteczność mezoterapii poprzez odpowiednie nakłuwanie – precyzyjne działanie

Specjalne rollery lub tzw. dermapeny mają na celu wytworzenie gęstej sieci nakłuć na skórze podczas każdego zabiegu. Każda sesja mezoterapii to zazwyczaj dziesiątki tysięcy mikronakłuć, które stymulują powstawanie kolagenu i elastyny – niezbędnych składników uczestniczących w procesach odnowy oraz regeneracji skóry. Efekty w postaci odmłodzonej, odświeżonej i zregenerowanej skóry są widoczne na twarzy, jak również na poszczególnych partiach ciała.

Decydując się na mikroigłową wersję mezoterapii, można liczyć na wsparcie specjalistów, którzy pomogą:

 • poprawić strukturę i funkcjonalność skóry poprzez działanie w jej głębokich warstwach, zwiększając jej zdolności do samoregeneracji,
 • pogrubić naskórek, co wpływa na zwiększenie jego napięcia i elastyczności, dodatkowo zmniejszając widoczność zmarszczek,
 • zredukować drobne i głębsze zmarszczki różnego pochodzenia, prowadząc do wyraźnej poprawy wyglądu skóry,
 • rozjaśnić przebarwienia, zmniejszyć widoczność naczynek krwionośnych, co sprawia, że skóra nabiera zdrowszego wyglądu,
 • zmniejszyć blizny potrądzikowe, a także inne zbliznowacenia i rozstępy, dzięki czemu pacjent odzyskuje pewność siebie.

Już po pierwszym zabiegu i kilku dniach regeneracji skóry, będzie ona:

 • gładsza, dzięki zminimalizowaniu drobnych niedoskonałości,
 • sprężysta, co świadczy o jej zdrowiu i młodzieńczym wyglądzie,
 • rozświetlona, co sprawia, że skóra prezentuje się promiennie,
 • nawilżona, co jest istotne dla utrzymania jej zdrowia i dobrego stanu.

W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta stosujemy różną głębokość nakłuć. Nakłucia o głębokości 1 mm pozwalają otworzyć kanaliki skóry na substancje aktywne, które wspomagają proces odnowy. Z kolei nakłucia powyżej 1 mm są skierowane na bardziej radykalną przebudowę i regenerację, dzięki czemu można uzyskać jeszcze lepsze efekty.

Zabieg mezoterapii „od środka” – kompleksowe działanie

Najważniejsze etapy mezoterapii mikroigłowej odbywają się właśnie dzięki zastosowaniu nakłuć, które oddziałują bezpośrednio na skórę. Mechanizm działania tej metody jest wieloetapowy i obejmuje:

 • Powodowanie mikrourazów (mikrokrwawień), które są niezbędne w procesie regeneracji skóry,
 • Aktywację płytek krwi z uszkodzonych naczyń krwionośnych, co wpływa na proces gojenia,
 • Uwalnianie czynnika wzrostu z płytek krwi, niezbędnego do regeneracji tkanek,
 • Stymulację komórek skóry czynnikiem wzrostu, co prowadzi do ich podziału i rozwoju,
 • Pobudzenie tworzenia kolagenu typu I, elastyny oraz innych cennych dla skóry składników, które wpływają na jej jędrność,
 • Przyśpieszenie procesów samoregeneracji i odbudowy tkanek, co przekłada się na szybsze efekty.

Nakłucia stanowią zatem impulsy do tworzenia składników macierzy komórkowej, które mają kluczowe znaczenie dla zdrowia i wyglądu skóry. Dzięki nim uzyskujemy atrakcyjny wygląd zewnętrzny, który jest efektem działania od wewnątrz.

Zapraszamy na zabiegi mezoterapii mikroigłowej w Białymstoku

Decydując się na specjalistów medycyny estetycznej w naszym Instytucie, możesz liczyć na wszechstronną pomoc – od fachowej konsultacji, przez wykonanie zabiegów, aż po doradztwo pozabiegowe. Każdego dnia będziesz obserwować korzystne przemiany na swojej skórze, ponieważ mezoterapia mikroigłowa to zabiegi o działaniu długofalowym. Skontaktuj się z nami – z przyjemnością opowiemy o szczegółach i odpowiemy na wszystkie pytania.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.