Zaznacz stronę

Masaż Kobido – Japoński rytuał piękna

Strona główna » Masaż » Masaż Kobido – Japoński rytuał piękna

Efekt liftingu z masażem Kobido

W Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii „Hialuron” stale poszerzamy gamę usług, aby spełnić oczekiwania Klientów. Dla uzyskania efektu liftingu skóry twarzy, szyi i dekoltu warto poznać masaż Kobido. Ma on korzenie w tradycji japońskiej, łączy w sobie kilka technik, pozwala oddziaływać głęboko na tkanki odpowiedzialne za sprężystość skóry. Poza spowalnianiem procesów starzenia, pomóc może również w wielu innych aspektach.

masaz-kobido

Unikalność rytuału w praktyce

Kobido można tłumaczyć jako „starożytną drogę do piękna”. W tym określeniu zawarta jest gama ruchów wykonywanych podczas każdej sesji, dobranych tak, aby możliwie najskuteczniej stymulować odbudowę komórkową. Działamy na tkankę miękką, w tym również na mięśnie oraz na tkankę łączną, zbudowaną między innymi z fibroblastów. Pobudzane są procesy regeneracji i odnowy, których rezultatem jest piękniejsza, bardziej napięta, dotleniona skóra.

Prawidłowo wykonany masaż Kobido ma wpływ na cały organizm:

  • spowalnia starzenie się skóry, redukuje zmarszczki,
  • stymuluje regenerację skóry,
  • zmniejsza bruksizm,
  • łagodzi bóle głowy,
  • odpręża i relaksuje,
  • reguluje bilans energetyczny całego ciała.

Te zalety doceniają nasi Klienci z Białegostoku i nie tylko. W przyjemnej atmosferze pomagamy dbać o zdrowy wygląd i lepsze samopoczucie.

Masaż Kobido twarzy

Znamy i stosujemy tajniki technik manualnych składających się na cały rytuał masażu Kobido twarzy. Są to:

  • pobudzanie tkanek głębokich – intensywne oddziaływanie sprawia, że fibroblasty w skórze właściwej pobudzane są do produkcji między innymi kwasu hialuronowego, który wypełnia przestrzeń międzykomórkową;
  • drenaż limfatyczny – sprawniejszy przepływ krwi i limfy również wpływa na poprawę jakości skóry. Dodatkowo odprowadzenie nadmiaru limfy pozwala zmniejszyć lub zniwelować obrzęki, na przykład wokół oczu;
  • elementy akupresury – uciskanie poszczególnych punktów energetycznych usprawnia przepływ energii życiowej przez ciało, pozwala usunąć blokady energetyczne, a tym samym rozluźnić zbędne napięcia.

Dobroczynny wpływ zabiegu widać już po jednej wizycie. Bez inwazyjnych metod można osiągnąć rezultaty w postaci ujędrnionej skóry, gładszej cery.

Dopełnienie w postaci masażu Kobido szyi

Tutaj skóra jest cieńsza, uboższa w tkankę tłuszczową, wiotczeje szybciej niż na twarzy. Bywa też pomijana w codziennej pielęgnacji, co dodatkowo osłabia jej strukturę. Dzięki masażowi Kobido szyi, wykonywanemu w ramach tej samej sesji, skóra zostaje pobudzona do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, wzmaga się proces odnowy komórek. Części ciała położone sąsiadująco mają na siebie wzajemny wpływ w kontekście jakości i elastyczności skóry. Warto zatem masować nie tylko twarz, lecz również szyję i dekolt – to recepta na zdrowszy i młodszy wygląd.
Bardziej wyraźne wysmuklenie szyi osiągamy między innymi dzięki odprowadzaniu nadmiaru limfy. Ma to znaczenie w aspekcie urody, a jednocześnie pozwala redukować obrzęki limfatyczne.

Masaż Kobido dekoltu również ma znaczenie

Wszystkie opisane wyżej atuty mają miejsce także podczas tego etapu masażu Kobido – dekoltu nie należy pomijać, ponieważ stanowi on rodzaj podpory dla położonych wyżej mięśni i tkanek, a sam w sobie również wymaga odpowiedniej uwagi. Właściwe uciskanie oraz gładzenie pozwala pobudzić procesy odpowiedzialne za odbudowę komórkową i wzmocnić strukturę skóry. Będzie ona bardziej napięta, elastyczna, gładka. Warto wybrać ten zabieg również z uwagi na przypadłość zwaną „tech neck”. Oznacza to wadę postawy wynikającą z częstego pochylania głowy podczas korzystania ze smartfonów. Rozluźniają się wtedy mięśnie szyi, skóra w tych strefach staje się bardziej podatna na zmarszczki. Prawidłowa postawa na co dzień jest bardzo istotna, wspierać ją może wykonany profesjonalnie masaż.

Od redukcji zmarszczek po relaks. Cała gama korzyści

Instytut Medycyny Estetycznej i Kosmetologii „Hialuron” w Białymstoku to miejsce, w którym estetyka idzie zawsze w parze z realnym pozytywnym wpływem na ciało. Wybierając nasze usługi będziesz mieć pewność, że poszczególne zabiegi wykonywane są przez osoby z bogatą wiedzą i doświadczeniem. Zapraszamy do zapisów na masaż Kobido – to świetny pomysł również na prezent.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.