Zaznacz stronę

Masaż

Strona główna » Masaż

Instytut Hialuron – idealne miejsce na masaż w Białymstoku

Zmysł dotyku towarzyszy człowiekowi każdego dnia, a odpowiednie ukierunkowanie tego dotyku sprawia, że można z niego czerpać dodatkowe korzyści. Tak jest w przypadku masażu, gdy dłonie specjalisty w odpowiedni sposób współdziałają z Twoim ciałem poprzez gładzenie, ugniatanie, czy oklepywanie. Zależnie od partii ciała i od Twoich indywidualnych potrzeb, masaż będzie nie tylko błogim relaksem, lecz również sposobem na codzienne dolegliwości.

Rodzaj masażu ma istotne znaczenie

Spośród najbardziej znanych metod, w naszym Instytucie stosujemy wszystkie te, które faktycznie pomagają i sprawiają, że zechcesz odwiedzić nas ponownie. Wśród stałych punktów masażowego menu możesz zatem znaleźć masaż:

 • relaksacyjny – pozwoli Ci się wyciszyć, uwolnić się od codziennych stresów, ukoić myśli; ważne są tutaj:
  • technika masażu, czyli głównie głaskanie, delikatne ugniatanie,
  • aromatyczne preparaty stosowane podczas zabiegu,
  • umiejętne uciskanie punktów energetycznych na ciele,
 • segmentarny – połączenie masażu leczniczego i diagnostycznego w oparciu o podział ciała na segmenty jako części kręgosłupa oraz poszczególne narządy wewnętrzne; taki system pozwala:
  • wspomagać leczenie chorób narządów wewnętrznych,
  • usprawniać krążenie krwi w organizmie,
  • łagodzić dolegliwości przy złamaniach kości, pęknięciach, innych urazach,
 • klasyczny – połączenie masażu relaksacyjnego i leczniczego dzięki zastosowaniu różnych technik ucisku na ciało; w efekcie:
  • pobudzony zostaje układ limfatyczny i krwionośny,
  • wzmaga się wydzielanie serotoniny, zwanej hormonem szczęścia,
  • następuje poprawa ruchomości stawów, wzrasta elastyczność mięśni.

Atutem masaży jest również możliwość łączenia ich z poszczególnymi zabiegami medycyny estetycznej dla wzmocnienia efektów, na przykład z mikrodermabrazją, czy infuzją tlenową.

Drenaż limfatyczny jako odrębna kategoria

Aby najintensywniej pobudzić krążenie krwi i limfy, stosujemy u naszych Pacjentów masaż najbardziej radykalny pod kątem formy ucisku, zwany drenażem limfatycznym.

Twoje ciało w rękach specjalisty może:

 • uwolnić się od wszelkich obrzęków zastoinowych nóg, rąk i innych części ciała,
 • wykazywać działanie obronne przed zastoinami limfatycznymi,
 • skutecznie walczyć z cellulitem, ponieważ rozbite zostają złogi komórek tłuszczowych.

Podczas masażu wykonywanego manualnie, zalegająca chłonka przepychana jest do węzłów chłonnych, a tam zmetabolizowana. Dodatkowym atutem jest ogólna poprawa kondycji skóry, między innymi za sprawą specjalnych preparatów nawilżających i odżywczych, użytych podczas takiego masażu.

Masaż SPA – idealne połączenie

Relaks w SPA to między innymi różne masaże, które mają za zadanie przynieść ulgę, a w połączeniu z licznymi zabiegami stanowią spójną całość, jako sposób na poprawę wyglądu i kondycji Twojego ciała.

Współczesnym masażom SPA towarzyszy zazwyczaj:

 1. relaksująca muzyka,
 2. aromaterapia,
 3. światłoterapia kolorami,

zatem wszystkie czynniki, które uprzyjemnią Ci wizytę u profesjonalnego masażysty.

Idealnym dopełnieniem będą również nieinwazyjne, delikatne zabiegi, na przykład peeling mlekowy, czy mezoterapia bezigłowa. Przy niewielkiej ilości wolnego czasu łączenie zabiegów to optymalne rozwiązanie.

Przyjdź na profesjonalny masaż w Białymstoku do Hialuron SPA

Dla Twojego zdrowia, wyglądu oraz samopoczucia istotne jest odpowiednie dobranie metody działania. Tych metod medycyna estetyczna oferuje wiele, a spośród bazujących na fizjoterapii najwięcej uwagi warto poświęcić masażowi. W Białymstoku w Instytucie Hialuron nasi specjaliści każdego dnia pomagają Pacjentom czuć się dobrze i wyglądać coraz lepiej. Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy Ci zaoferować.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.