Zaznacz stronę

Hydrodermabrazja

Oczyszczanie poprzez hydrodermabrazję – twarz w nowym wydaniu

Atutem hydrodermabrazji jest możliwość złuszczenia wierzchnich warstw naskórka i aplikowania substancji odżywczych podczas jednego zabiegu. Dodatkowo za sprawą nowoczesnej technologii masz pewność, że wszystkie działania odbywają się z zachowaniem należytej ostrożności, a Twoja skóra jest całkowicie bezpieczna.

Mechanizmy wpływające na skuteczność hydrodermabrazji

Tak jak w poszczególnych rodzajach mikrodermabrazji stosowane jest urządzenie z odpowiednio dobraną głowicą, tak również tutaj funkcjonalność sprzętu ma kluczowe znaczenie. Hydrodermabrazję przeprowadza się z użyciem soli fizjologicznej, czyli preparatu bezpiecznego dla każdego typu skóry. Również preparaty aplikowane w drugim etapie zabiegu dobierane są tak, aby odpowiednio pobudzić komórki skóry bez jej podrażniania.

 Każda wizyta przebiega zazwyczaj następująco:

DEMAKIJAŻ – wykonujemy profesjonalny demakijaż, odsłaniając czystą skórę, gotową na przeprowadzenie zabiegu;

FAZA I ZABIEGU – przy użyciu specjalnej głowicy kierujemy na skórę kropelki soli fizjologicznej pod ciśnieniem; stłoczony w głowicy urządzenia płyn w formie strumienia:

 • zderza się ze skórą, rozbijając martwy naskórek,
 • przyczynia się do odsłonięcia warstwy skóry gotowej na aplikację substancji odżywczych;

FAZA II ZABIEGU – wykonywana jest tym samym urządzeniem, lecz z głowicy zamiast soli fizjologicznej aplikowane są preparaty o działaniu:

 • nawilżającym, które zapobiegają przeznaskórkowej utracie wilgoci,
 • stymulującym, które pobudzają skórę do samoregeneracji,
 • leczniczym, na przykład peptydy stymulujące procesy naprawy skóry i inne.

Niemal każdą niedoskonałość cery można zniwelować lub złagodzić podczas serii zabiegów, możesz zatem w przyjemny sposób zadbać o swoją urodę.

Oczyszczanie twarzy to ważna kwestia w pielęgnacji cery

Typowe zanieczyszczenia skóry twarzy wynikają między innymi z rodzaju Twoje cery, rodzaju używanych na co dzień kosmetyków, czy nawet sposobu odżywiania. Często samodzielnie nie jesteś w stanie określić, co wpływa na utratę jędrności skóry, niezdrowy koloryt, czy nadmiar wydzielanego sebum. Specjaliści medycyny estetycznej to Twoi sprzymierzeńcy w szeroko pojętym oczyszczaniu twarzy, od fachowej diagnostyki po skuteczną terapię i profilaktykę.

Zabieg hydrodermabrazji jest standardem w gamie ofertowej gabinetów medycyny estetycznej i cieszy się on niezmienną popularnością, ponieważ:

 1. to zabieg przyjemny dzięki zwilżeniu skóry i wykonywaniu „na zimno”, czyli bez zbędnego podgrzewania tkanek,
 2. skóra jest po nim wyraźnie oczyszczona i dotleniona; możliwe, że pierwszy raz zobaczysz swoją twarz w tak świeżym wydaniu,
 3. codzienna pielęgnacja staje się prosta oraz przyjemna – skóra będzie idealnie wchłaniać stosowane przez Ciebie kosmetyki,
 4. wystarczy 30 minut na każda wizytę, dlatego dbanie o urodę przestanie być działaniem czasochłonnym.

Hydrodermabrazja to korzystne rozwiązanie, gdy Twoim celem jest:

 • promienna cera,
 • mniej zmarszczek,
 • redukcja trądziku,
 • wyrównanie kolorytu skóry.

Profesjonalnie wykonany zabieg daje gwarancję, że efekty będą zgodne z Twoimi oczekiwaniami.

Hydrodermabrazja w Białymstoku? Zapraszamy do Instytutu Hialuron

W Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron w Białymstoku wykonujemy zabiegi hydrodermabrazji z użyciem innowacyjnego sprzętu i wysokiej klasy preparatów. Odwiedź nas i sprawdź, jak możemy pomóc właśnie Tobie w dbaniu o zdrową i piękną skórę.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.