Zaznacz stronę

Mezoterapia igłowa Białystok

Strona główna » Medycyna estetyczna » Mezoterapia » Mezoterapia igłowa Białystok

Bezpieczne ostrzykiwanie w mezoterapii igłowej

Podając substancje aktywne do głębszych warstw skóry poprzez ich wstrzyknięcie, działamy radykalnie oraz skutecznie, a rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Mezoterapię igłową polecamy Pacjentom, którym zalecane jest działanie dwutorowe: dobroczynna moc preparatów oraz samoregeneracja skóry po nakłuciach. Zabiegi takie wykonują nasi specjaliści medycyny estetycznej.

Upiększające działanie igieł, czyli mezoterapia w służbie urodzie

Kwintesencją zabiegów mezoterapii igłowej jest pokonanie bariery naskórka poprzez bezpośrednie wprowadzenie igły do głębszych warstw skóry. Inaczej niż w zabiegach bezigłowych lub mikroigłowych (frakcyjnych), substancje aktywne z preparatów użytych podczas danego zabiegu, mogą dotrzeć bezpośrednio w postaci niezmienionej do wybranych tkanek i komórek.

Gęstość iniekcji zależy od celu wykonania zabiegi i od partii ciała, która wymaga wykonania mezoterapii (mogą to być na przykład wkłucia w odstępach 1 cm), a z najczęściej podawanych preparatów naszym Pacjentom aplikujemy:

  •  witaminy – na przykład witamina A w postaci retinolu dla pobudzenia produkcji kolagenu oraz witamina B w postaci kwasu pantotenowego (B5) o działaniu kojącym podrażnienia,
  • mikroelementy – inaczej biopierwiastki, do których zaliczamy miedź, cynk, żelazo; ich zawartość w preparatach to sposób na zmiany trądzikowe, przebarwienia i inne defekty,
  • aminokwasy – jako produkty hydrolizy naturalnych białek mają moc odżywczą, regeneracyjną, a w odpowiednim stężeniu również leczniczą,
  • peptydy biomimetyczne – ich atutem jest sterowanie procesami metabolicznymi na wzór substancji naturalnych, a rezultatem między innymi redukcja zmarszczek.

Jeżeli zatem nie ma przeciwwskazań do wykonania u Ciebie zabiegu z użyciem iniekcji, pomożemy Ci:

  •  nawilżyć skórę od wewnątrz,
  • pobudzić mikrokrążenie,
  • zredukować wiotkość skóry,
  • zmniejszyć przebarwienia, zrogowacenia, blizny,
  • zyskać młodszy wygląd.

Promienna skóra twarzy i ciała to cel, do którego pomagamy dążyć. Mając do dyspozycji nowoczesne metody, zapewniamy fachowe działania.

Seria zabiegów mezoterapi igłowej - 10 zabiegów mezoterapia igłowa + karboksyterapia

seria zabiegów mezoterapi igłowej – 10 zabiegów mezoterapia igłowa + karboksyterapia

Atuty medycyny estetycznej również w profilaktyce

Pobudzona do działania skóra posiada zdolność samoregeneracji, co oznacza, że wystarczy odpowiednia profilaktyka, aby opóźnić procesy starzenia i w sposób kontrolowany wpływać na korzystny wygląd. Taki cel przyświeca nam podczas wykonywania mezoterapii igłowej u Pacjentów, którzy zgłaszają się do nas bez zaawansowanych problemów natury kosmetycznej, a właśnie w celu wzmocnienia skóry i zwiększenia jej odporności na niekorzystny wpływ czasu.

Tak jak w przypadku początkowych zabiegów częstotliwość ich wykonywania to 3-6 w odstępach dwutygodniowych, tak działanie podtrzymujące opiera się na jednej lub dwóch iniekcjach co pół roku (lub częściej, jeżeli jest taka potrzeba, jednak nie częściej niż co 3 miesiące). Dbanie o twarz i ciało w warunkach domowych jest odpowiednim wspomaganiem całej terapii, warto również korzystać z innych zabiegów w naszym gabinecie – przykładem może być tzw. lifting bez skalpela.

 Mezoterapię igłową wykonują nasi specjaliści w Białymstoku

Prawidłowo przeprowadzone zabiegi mezoterapii igłowej są w pełni bezpieczne, nie powodują długotrwałych dolegliwości. Wybierając Instytut Hialuron w Białymstoku będziesz mieć pewność, że jest to miejsce, w którym pomożemy Ci osiągnąć zamierzone efekty.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.