Zaznacz stronę

W Instytucie Hialuron łupież przestaje być problemem

Łupież jest jedną z częstszych chorób skóry głowy – statystycznie choroba ta dotyka trzech milionów Polaków. Schorzenie zostało doskonale poznane i dlatego może być skutecznie leczone w specjalistycznych gabinetach trychologicznych.

Jak dochodzi do powstania łupieżu

Jeśli na skórze głowy bytuje drożdżak Malassezia furfur, znany także pod nazwą Pityrosporum ovale, lub jemu podobny, to właśnie on jest odpowiedzialny za powstanie łupieżu. Może on przybrać jedną w dwóch postaci:

  • łupież tłusty – rozwija się na skórze skłonnej do przetłuszczania się, na której wydzielina gruczołów łojowych tworzy beztlenowe środowisko rozwoju drożdżaków, odpowiedzialnych za powstanie stanu zapalanego skóry. Objawia się swędzeniem i zaczerwienieniem; na skórze widać żółtawe płatki, które z czasem opadają na ubranie;
  • łupież suchy – pojawia się w dwóch przypadkach: 1) na skórze wrażliwej na drożdżaki, ale takiej, której nie dotyczy problem z łojotokiem – stan zapalny wywołany obecnością drobnoustrojów; 2) na skórze poddawanej działaniu źle dobranych kosmetyków (zbyt mocnych szamponów, żeli, pianek czy farb do malowania włosów) – stan zapalny prowokowany jest przez kontaktowe podrażnienie skóry. W takich przypadkach ze skóry głowy osypują się płatki o srebrnawym kolorze po każdym poruszeniu czy potrząśnięciu.

Szczególnie narażone na pojawienie się tego problemu są osoby zmagające się z zaburzeniami gospodarki hormonalnej, z niedoborami odpornościowymi, przewlekle chorujące i przyjmujące preparaty immunosupresyjne.

Komu pomagamy zwalczyć problem

Różne grupy wiekowe zmagają się z łupieżem, często rozpoznawany jest on u nastolatków oraz kobiet w okresie okołomenopauzalnym. Problem ten nie dotyczy jedynie skóry głowy, ale także wpływa na kondycję włosów, które stają się łamliwe, suche, stopniowo słabną i pogarsza się ich wygląd.

Jak podchodzimy do leczenia łupieżu

Leczenie łupieżu ma na celu zablokowanie mechanizmów prowadzących do jego powstania, dlatego nasi specjaliści opracowują indywidualne plany terapeutyczne dla każdego Pacjenta. Składają się na nie:

  • kuracje prowadzone w Instytucie polegające na: aplikowaniu preparatów o działaniu grzybobójczym – podstawowym składnikiem kuracji przeciwłupieżowej jest pirokton olaminy; sięgamy także po substancje nawilżające – kolagen, kwas hialuronowy, kwasy tłuszczowe, oraz po olejki eteryczne regulujące gospodarkę hydro-lipidową naskórka – herbaciany, miętowy, tymiankowy oraz z kamfory,
  • wykonywaniu masażu skóry głowy,
  • prowadzenie profilaktyki przeciwłupieżowej obejmującej: właściwą pielęgnację, dbałość o higienę skóry głowy i włosów, a także suplementację witaminowo-mineralną.

Wiemy, jak Ci pomóc

W Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii wiemy, jak krepującym schorzeniem skóry głowy jest łupież.  Nasz trycholog zaplanuje kurację tak, by zminimalizować ryzyko nawrotu – o skuteczności profesjonalnego leczenia łupieżu w naszych gabinetach przekonało się już wielu białostoczan. Zapraszamy na konsultacje trychologiczne, gwarantujemy satysfakcjonujące wyniki leczenia.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.