Peeling

Peeling idealny dla Ciebie, czyli skuteczne złuszczanie naskórka

Wszystkie zabiegi związane z peelingiem skóry mają na celu przywrócenie jej gładkości poprzez usunięcie martwego naskórka. Odsłonięta w ten sposób nowa warstwa skóry może wchłonąć znacznie więcej składników odżywczych z poszczególnych preparatów, w tym z kremów, których używasz na co dzień. Peelingi to zatem prosty, bezpieczny i skuteczny sposób na poprawę Twojego wyglądu.

Dlaczego zabiegi peelingu warto powierzyć specjalistom

Spośród wielu gotowych peelingów drogeryjnych lub przygotowywanych w domu, na przykład z soli gruboziarnistej i oliwy, wiele ma dobroczynne działanie, natomiast ich stosowanie może być ryzykowne w przypadku skóry problematycznej, skłonnej do podrażnień lub w inny sposób wymagającej indywidualnego traktowania. Wybierając profesjonalny zabieg peelingu w gabinecie kosmetologicznym masz pewność, że zabieg ten zostanie precyzyjnie dobrany do rodzaju Twojej skóry.

Do najpopularniejszych peelingów, które proponujemy również w naszym Instytucie, należą:

  • peelingi chemiczne – odpowiednie proporcje określonych substancji chemicznych sprawiają, że preparat skutecznie rozbija martwy naskórek; wśród popularnych składników takich peelingów znajdują się między innymi retinol i jego pochodne, a także specjalne enzymy,
  • peelingi kwasowe – zaliczyć je można również do kategorii peelingów chemicznych; składają się z kwasów, które w aktywny sposób złuszczają skórę, między innymi z kwasu mlekowego, kwasu azeleinowego, czy znanego powszechnie kwasu cytrynowego,
  • peelingi medyczne – podgrupa peelingów chemicznych, której celem jest bardziej zaawansowane działanie, na przykład wspomaganie w walce ze zmianami trądzikowymi, usuwanie blizn potrądzikowych; oczywiście peelingi te są skuteczne również przy „standardowych” celach, czyli odmładzają skórę, odsłaniając jej niezrogowaciałą warstwę.

Działanie składników aktywnych to działanie dogłębne, a w efekcie zdrowsza skóra, pobudzona do procesów samoregeneracji.

Zasłużona popularność nowoczesnych peelingów chemicznych

Wśród wielu zabiegów wpływających pozytywnie na wygląd i kondycję skóry, peelingi chemiczne cieszą się w naszych gabinetach zasłużonym powodzeniem. Są to zabiegi skuteczne i atrakcyjne pod względem kosztów, a jednocześnie bezinwazyjne, co jest ważne na przykład przy przeciwwskazaniach do mezoterapii mikroigłowej.

Właściwości chemiczne poszczególnych substancji zostały docenione w kosmetologii, dzięki temu możesz poddać się peelingowi, który:

  • oczyści skórę,
  • spłyci drobne zmarszczki,
  • zmniejszy aktywność gruczołów łojowych,
  • pobudzi skórę do produkcji kolagenu i elastyny,
  • poprawi jędrność skóry,
  • rozświetli cerę i przywróci jej zdrowy wygląd.

Zależnie od użytych preparatów, oddziałują one na powierzchowne lub znacznie głębsze warstwy skóry. Odpowiedni zabieg dobiorą nasi specjaliści i poinformują Cię o jego właściwościach.

Wybierz Instytut Medycyny Estetycznej i Kosmetologii w Białymstoku

Nasze doświadczenie oraz szerokie spektrum możliwości pod względem wykonywania specjalistycznych peelingów sprawiają, że z powodzeniem pomagamy Klientom w codziennym lub okresowym odmładzaniu skóry. Nasze zabiegi oczyszczania twarzy i ciała bazują na preparatach wysokiej jakości – z przyjemnością opowiemy Ci o szczegółach.

 

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.