Peeling kawitacyjny

Ultradźwięki w służbie urodzie, czyli peeling kawitacyjny

W przeciwieństwie do peelingów mechanicznych, peeling kawitacyjny wykonywany jest z użyciem ultradźwięków, generowanych przez profesjonalne urządzenie, zwane „skin scrubberem”. Zwilżona wodą skóra, poddana działaniu fali ultradźwiękowej, jest odpowiednio przygotowana do regeneracji, a podczas zabiegu otrzymuje impulsy niezbędne do pobudzenia komórek.

Z peelingiem kawitacyjnym odmłodzisz i wygładzisz cerę

Do rozpoczęcia zabiegu niezbędne jest zwilżenie skóry zwykłą wodą, ponieważ to w środowisku wodnym zachodzą poszczególne procesy kawitacji. Pod wpływem ultradźwięków wilgoć zmienia się w niezwykle aktywne pęcherzyki gazu, które intensywnie rozbijają rogową warstwę naskórka, przyczyniając się do jej aktywnego złuszczania.

Zabieg peelingu kawitacyjnego oraz towarzyszące mu czynności wyglądają następująco:

 • oczyszczamy skórę, wykonujemy demakijaż,
 • zwilżamy skórę wodą fizjologiczną lub specjalnym tonikiem,
 • włączamy urządzenie i powoli przesuwamy końcówkę w postaci metalowej szpatułki po zwilżonej skórze,
 • po zakończeniu peelingu tonizujemy skórę odpowiednim preparatem,
 • nakładamy krem z substancjami odżywczymi/regenerującymi/łagodzącymi.

Podczas samego peelingu ciepło z pękających mikropęcherzyków wilgoci działa bezpośrednio na skórę, lecz bez ryzyka uszkodzenia głębszych jej warstw. Jest to zatem zabieg radykalny, a jednocześnie odpowiednio łagodny dla Twojej cery, podobnie jak infuzja tlenowa, czy zabieg karboksyterapii.

Widoczne korzyści peelingu, czyli kawitacja sprzymierzeńcem urody

Aby woda, występująca w naturalny sposób w organizmie, nie była zbyt szybko uwalniana z głębszych warstw skóry, należy odpowiednio stymulować komórki, odpowiedzialne za nawilżenie skóry. Peeling kawitacyjny jest idealnym rozwiązaniem – wpływa bezpośrednio na gospodarkę wodną Twojego ciała, pozostając przy tym zabiegiem odpowiednio delikatnym nawet dla cery wrażliwej.

Za sprawą peelingu kawitacyjnego możesz już po pierwszym zabiegu zobaczyć zadowalające efekty. Poddana działaniu ultradźwięków skóra jest:

 • oczyszczona z nadmiaru bakterii i drobnoustrojów,
 • mniej podatna na występowanie stanów zapalnych,
 • gładsza i głęboko nawilżona,
 • zregenerowana odświeżona i odmłodzona.

W trakcie zabiegu oczyszczania twarzy lub ciała, urządzenie działa bezpośrednio na skórę, redukując między innymi:

 • zmarszczki,
 • przebarwienia,
 • blizny,
 • wiotkość,
 • zmiany trądzikowe.

Gdy peeling wykonywany jest na poszczególnych partiach ciała, możliwe jest zmniejszenie cellulitu, wygładzenie skóry i, tak jak w przypadku twarzy, przygotowanie jej na działanie substancji odżywczych ze specjalnych preparatów, aplikowanych po zakończeniu peelingu.

Poprawa gospodarki wodnej skóry podczas peelingu kawitacyjnego

W naszym Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron w Białymstoku stosujemy możliwie najmniej inwazyjne rozwiązania, które pomagają przy określonych niedoskonałościach skóry. W przypadku procesów starzenia, często główną przyczyną nasilenia tych procesów jest brak odpowiedniego nawilżenia skóry. Zaburzenia gospodarki wodnej sprawiają, że skóra wiotczeje, twarz traci swój owal, cera staje się szara, ziemista. Jeżeli problem ten dotyczy również Ciebie, z chęcią pomożemy. Za pomocą peelingu kawitacyjnego przywracamy skórze jej dawny blask, a poprzez zabiegi towarzyszące, na przykład oczyszczanie manualne twarzy, pomagamy w przypadku bardziej złożonych niedoskonałości skóry.

Możesz wyglądać i czuć się lepiej – wiemy, jak Ci pomóc.

Zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii.