Wypadanie włosów

W ciągu naszego życia wielokrotnie stare włosy zastępowane są przez nowe. By ocenić, czy mamy do czynienia z fizjologicznym wypadaniem włosów, kiedy w ciągu doby tracimy około 100 włosów, czy ze stanem patologicznym, przeprowadzamy w naszym gabinecie trychologicznym specjalistyczne badania makro- i mikroskopowe.

Obserwuj, co dzieje się z Twoimi włosami

Pacjenci najczęściej sami zauważają symptomy ilościowe – wizualnie stwierdzają, że w czasie mycia, szczotkowania, czy po nocy wypada im więcej włosów niż dotychczas. Dopiero jednak profesjonalnie przeprowadzona trychoskopia pokaże, czy mamy do czynienia z wypadaniem włosów starych czy nowych oraz w jakiej fazie wzrostu włosy wypadają. Proces fizjologicznej wymiany włosów nie jest bowiem jednorodny i może zostać zachwiany przez rozmaite czynniki.

Przyczyny nasilonego wypadania włosów

Nadmierne wypadanie włosów świadczy na ogół o tym, że pojawiły się zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu. Jakie – to ustali już lekarz w czasie wywiadu i badania. Mogą one należeć do wymienionych poniżej grup.

 1. CHOROBY: przewlekłe, zakaźne, ogólnoustrojowe (niedoczynność lub nadczynność tarczycy, toczeń rumieniowaty), psychiczne (trichotillomania), skóry głowy (grzybica), także anemia.
 2. LEKI: przeciwzakrzepowe, przeciwtarczycowe, nasercowe, immunosupresanty, cytostatyki, antykonspecja.
 3. ZATRUCIE METALAMI CIĘŻKIMI
 4. CHEMIOTERPAIA
 5. CZYNNIKI PSYCHOLOGICZNE: stresowe, emocjonalne, nerwica.  
 6. ZABURZENIA DIETETYCZNE I SUPLEMENTACYJNE: niedobór substancji odpowiedzialnych za prawidłowy stan włosów – cynku, żelaza, miedzi, wapnia, magnezu, biotyny, kreatyny, tauryny, nienasyconych kwasów tłuszczowych, witaminy D, B2, B5, B12, białka, a także: deficyty kaloryczne, długotrwałe niezbilansowane diety, głodówki.
 7. UŻYWKI: palenie papierosów.
 8. CZYNNIKI ATMOSFERYCZNE: długotrwała ekspozycja na działanie promieni słonecznych, mrozu, zmiennej wilgotności powietrza, wiatru.
 9. BŁEDY W PIELĘGNACJI: nieodpowiednio dobrane kosmetyki i środki do stylizacji, suszenie suchym, gorącym powietrzem, częste używanie lokówki, prostownicy, inwazyjne zabiegi fryzjerskie, codzienne noszenie wysokich, ściskających włosy fryzur.

Bardzo często do nasilenia objawów dochodzi w okresie przesilenia wiosennego i zimowego. Nie można zapomnieć też o tym, że stan włosów skorelowany jest z płcią.

Podłoże wypadania włosów u kobiet

Panie tracą włosy, kiedy gospodarka hormonalna w ich organizmach ulega zmianom bądź rozchwianiu, a więc w przypadkach:

 • odstawienia antykoncepcji hormonalnej,
 • ciąży i połogu,
 • menopauzy,
 • zespołu policystycznych jajników.

Na kondycję włosów wpływają także schorzenia takie jak:

 • anemia,
 • nerwica,
 • choroba Glińskiego-Simmondsa.

Czynniki intensyfikujące wypadanie włosów u mężczyzn

Panowie z kolei borykają się z wypadaniem włosów najczęściej po ukończeniu 40 roku życia i wiąże się z osłabieniem mieszków włosowych.  

Metody leczenia wypadania włosów w białostockim gabinecie trychologicznym

Trycholodzy wykorzystują specjalistyczne metody ograniczające problem wypadania włosów. W białostockim Hialuronie wykonujemy:

 • meztoterpaię igłową, w czasie której wstrzykujemy w powierzchniowe warstwy skóry niewielkie dawki substancji aktywnych (Hair Cocktail);
 • terapię dwutlenkiem węgla (karboksyterapia), poprawiająca ukrwienie skóry głowy, a przez to jej odżywienie;
 • terapię tlenem hiperbarycznym (infuzje tlenowe), uzupełniającą niedobory składników potrzebnych skórze do prawidłowego funkcjonowania.   

W czasie zabiegów dostarczmy skórze substancje minimalizujące wypadanie włosów:

 • capixyl w połączeniu z wyciągiem z czerwonej koniczyny,
 • acetyl tetrapeptyd-3
 • biotynę.

Wiele zabiegów trychologicznych można stosować w postaci skojarzone, co intensyfikuje ich efekty. Można je także pod okiem wykwalifikowanego lekarza łączyć z leczeniem farmakologicznym.

Wielu białostoczan przekonało się już o skuteczności leczenia wypadania włosów w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron – nieustannie jesteśmy do dyspozycji. Zapraszamy do naszych gabinetów, gdzie pomagamy odzyskać zdrowe włosy. 

Wróć... Polityka plików cookies Copyright © 2011 gogler.pl