Kuracje lecznicze i pielęgnacyjne

Wypadanie włosów

W ciągu doby tracimy około 100 włosów i jest to fizjologiczna norma. Nasilenie wypadania włosów może być związane z zaburzeniami w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Wygląd i kondycja włosów ma dużą wartość diagnostyczną. Profesjonalna diagnostyka trychologiczna pozwala w wielu przypadkach na rozpoznanie stanu zdrowia człowieka oraz niedobory witamin i składników mineralnych.

Nadmierne wypadanie włosów często jest efektem przebytej choroby ogólnoustrojowej, stresu, nerwicy, palenia papierosów i nieodpowiedniej diety. Przyczyną może być także stosowanie niektórych leków, poddawanie się zbyt agresywnym zabiegom fryzjerskim, nadmierna ekspozycja na słońce oraz anemia.

U kobiet zwiększone wypadanie włosów, prowadzące niekiedy do łysienia, może występować po porodzie, po odstawieniu środków antykoncepcyjnych oraz w okresie menopauzy.

Choroby skóry głowy , a zwłaszcza łysienie, są skomplikowanym problemem medycznym, a postępowanie terapeutyczne często powinno być prowadzone przez profesjonalnego trychologa w konsultacji z dermatologiem, a niekiedy także we współpracy z endokrynologiem czy ginekologiem.

Dieta wraz z suplementacją mają istotny wpływ na kondycje włosów. U osób stosujących diety odchudzające, przy których występuje deficyt kaloryczny oraz niedobory białka, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin B2, B5, B12, biotyny, a także składników mineralnych

(żelaza, cynku, miedzi, wapnia, magnezu), często obserwuje się wzmożony proces wypadania

włosów. Nasilone wypadanie włosów spowodowane czynnikami żywieniowymi obserwuje się jesienią

i na wiosnę.

Czynnikiem najczęściej przyczyniającym się do wypadania włosów, a następnie łysienia jest stres. Jeżeli jest on bardzo intensywny i trwa długo, a wypadanie włosów jest nasilone należy skorzystać z konsultacji z psychologiem lub psychiatrą.

Agresywne zabiegi fryzjerskie tj., farbowanie i trwała ondulacja dotyczą części martwej włosa – łodygi. Jeżeli sam proces chemiczny, który doprowadza do zmiany koloru i struktury włosa, nie uszkadza skóry, a wraz z nią mieszków, zabiegi te są nieszkodliwe. Natomiast złe wykonanie – zbyt wysokie stężenie substancji chemicznych, zbyt długi czas pozostawienia ich na włosach lub zbyt wysoka temperatura – może spowodować uszkodzenie żywej części włosa, którą jest korzeń.

Skuteczna walka z wypadaniem włosów wymaga wyeliminowania przyczyny. Właściwa pielęgnacja skóry głowy zlecana przez trychologa oraz systematyczne poddawanie się Zabiegom Energetyzująco-Rewitalizującym w bardzo dużym stopniu wspomaga leczenie oraz przyśpiesza powrót do równowagi, a także wzmacnia włosy.

Kuracja przeciwłupieżowa

Nadmierne łuszczenie się naskórka owłosionej skóry głowy nazywamy pospolicie łupieżem. Istnieją dwie odmiany prawdziwego łupieżu: zwykły i tłusty. Łupież może pojawiać się pozornie bez konkretnej przyczyny. Najczęściej jednak spowodowany jest podrażnieniem skóry głowy przez szampony, żele, pianki do włosów, lakiery, farby itp. Bywa, że przyczyną podrażnienia jest sama woda zawierająca np. dużo chloru. Zmieniona zapaleniem skóra staje się bardziej wrażliwa niż skóra zdrowa, dlatego zdarza się, że mimo niestosowania już "podejrzanego" środka pielęgnacyjnego - nie dostrzegamy poprawy. Łupież może być także symptomem znacznie poważniejszych chorób. W niektórych przypadkach łupież może także występować z powodu złego odżywiania, a w szczególności z powodu braku cynku w organizmie. Nie leczony łupież suchy może przekształcić się w łupież tłusty czego następstwem może być łysienie łojotokowe.

Czynników sprzyjaj ących rozwojowi choroby jest wiele m.in.:

  • ogólne osłabienie organizmu,
  • zaburzenia hormonalne,
  • podatność na alergie,
  • brak zachowania zasad higieny osobistej,
  • stresujący tryb życia,
  • przebywanie w pomieszczeniach o niskiej temperaturze,
  • wilgotność powietrza

Dobieramy rowież zabiegi pielęgnacyjne do tłustej skóry głowy, skóry objętej zapaleniem łojotokowym, łuszczycą, prowadzimy kuracje wspomagające przy ciemieniusze.

Wróć... Polityka plików cookies Copyright © 2011 gogler.pl