Platynowe Day Spa Szlakiem Bursztynu

Instytut Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron serdecznie zaprasza Państwa do wzięcia udziału w niepowtarzalnej wędrówce ku doskonałości Szlakiem Bursztynu. Naszym klientom gwarantujemy gładką i nawilżoną skórę całego ciała, pełen relaks duchowy oraz kompleksową odnowę cery.

Pierwszym i zarazem przygotowującym etapem Naszej wspólnej drogi ku doskonałości jest relaksacyjna kąpiel w kozim mleku - argan ze złotem.  Dzięki mlecznym kąpielom skóra staje się gładka, miękka i delikatna. Kąpiele mleczne są jednym z najstarszych sposobów pielęgnacji ciała. Nadają skórze delikatność, gładkość i miękkość, opóźniają procesy starzenia, zwiększają elastyczność i utrzymują jej naturalne pH. Mleko kozie zawiera wapń, fosfor, magnez, cynk oraz witaminy A, C i D. Dodatkowo, proteiny pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, zwiększają też ilość kwasu hialuronowego, który działa nawilżająco. W mleku znajdują się także lipidy, które odbudowują warstwę hydrolipidową skóry.

Kiedy skóra jest już zmiękczona i przygotowana do intensywnego wchłaniania substancji odżywczych możemy rozpocząć drugi etap Naszej wędrówki, którym jest rytuał wykonywany na termicznych łożach kamiennych, które jeszcze bardziej pobudzają krążenie i intensyfikują działanie wszystkich składników pielęgnacyjnych. Polega on na zaaplikowaniu na powierzchnię całego ciała maski borowinowej. Borowina jest torfem leczniczym obfitującym w składniki mineralne i roślinne. Działa rozgrzewająco i rozluźniająco na skórę poprawiając ukrwienie i wygląd .Biologicznie aktywne składniki borowiny, głównie kwasy humusowe, uważane są za antyoksydanty. Nadają skórze lekko kwaśny, korzystny odczyn wspomagający naturalny płaszcz wodno-lipidowy skóry. Rytuał ten wzbogacony jest dodatkowo o peeling ciała, wykonywany bezpośrednio po kąpieli mlecznej, przed maską borowinową, który dzięki drobinom bursztynu, delikatnie złuszcza martwy naskórek, bez nadmiernego tarcia skóry.

wyczuwalnie wygładza i zmiękcza skórę,

działa antyseptycznie i oczyszczająco,

drobiny bursztynu pocierane o skórę, działają energetyzująco, pobudzając metabolizm i dodając skórze blasku oraz poprawiając jej koloryt,

dzięki obecności mąki owsianej i mleka w proszku peeling jednocześnie nawilża i łagodzi podrażnienia skóry.

Zwieńczeniem Naszego Bursztynowgo Szlaku ku doskonałości jest masaż całego ciała bursztynami z rodzimego Morza Bałtyckiego. Jest on rodzajem masażu relaksacyjnego, łagodzącego objawy stresu, jednak oprócz działania rozluźniającego ma szereg zbawiennych dla ciała właściwości : ułatwia oddychanie skórne, poprawia odżywienie , przyspiesza obieg krwi i limfy w naczyniach skórnych, poprawia jej elastyczność i jędrność, a co za tym idzie wygląd - wspomaga redukcję cellulitu, zwiększa zdolność mięśni do pracy, poprawia napięcie i elastyczność mięśni, regeneruje po długotrwałym wysiłku fizycznym.

Dodatkowo, dla każdego, kto zdecyduje się na wędrówkę Naszym Bursztynowym Szlakiem oferujemy zabieg mikrodermabrazji diamentowej , dedykowany skórze twarzy. Mikrodermabrazja jest bezinwazyjną metodą mechanicznego złuszczania naskórka, gdzie efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie ścierające głowic pokrytych kryształkami diamentów oraz pompy zasysającej martwy zrogowaciały naskórek. Podczas zabiegu intensywność złuszczania jest ściśle sprawdzana i dobierana indywidualnie dla każdego pacjenta. Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka, w jego najgłębiej położonej, żywej warstwie, dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Wędrują one do góry i zastępują komórki uszkodzone, a złuszczanie następuje stopniowo, warstwa po warstwie.

Uzupełniająco, po zabiegu mikrodermabrazji, ma miejsce terapeutyczne naświetlanie lampą o charakterze LED. Światłoterapia liczy tyle lat ile medycyna, już w starożytnych kulturach wykorzystywano lecznicze właściwości promieniowania. Należy przy tym podkreślić, że ta naturalna nieinwazyjna metoda terapii jest działem medycyny klasycznej, a nie leczenia alternatywnego. Niedostatek światła w organizmie sprawia, że liczne enzymy i hormony obniżają swoją aktywność i dochodzi do pogorszenia procesów biochemicznych, które służą przyswajaniu substancji odżywczych i budowie tkanek. Do Państwa dyspozycji mamy lampy o wiązkach światła różnej długości i intensywności, dzięki czemu możemy indywidualnie dostosować sposób naświetlań.

Efekty działania światła LED :

odmładzanie skóry - znakomity efekt ujędrnienia, poprawienia faktury, kolorytu skóry, zmniejszenia ilości zmarszczek, poprawy owalu twarzy osiągany przez zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny jak również zwiększenie przyswajania przez komórki substancji czynnych na przykład preparatów kosmetycznych,

znakomite działanie drenujące,

świetne efekty daje w połączeniu z mikrodermabrazją, radiofrekfencją - fale radiowe i elektroporacją - mezoterapię bezigłową,

ułatwia wchłanianie substancji czynnych zawartych w ampułkach, maskach,

leczenie trądziku pospolitego - oddziaływanie na porfiryny endogenne, które biorą udział w wytwarzaniu wolnych rodników tlenowych niszczących Propioni bacterium acnes, czyli bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Naszych klientów pielęgnacją obejmujemy dodatkowo dłonie. Oferujemy ultradźwiękowy zabieg z użyciem kwasu hialuronowego , dedykowany skórze Naszych dłoni, które każdego dnia narażone są na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Ultradźwięki powodują wtłaczanie w głąb skóry substancji czynnych za pomocą fali akustycznej, która wytwarza w tkankach mikromasaż. Ma to na celu poprawę cyrkulacji krwi i limfy, a także wspomaga metabolizm i regenerację naskórka. Po sesji obejmującej intensywne wtłaczanie wykonywany jest trzy-etapowy, aromatyczny, parafinowy zabieg, mający na celu uwydatnienie gładkości skóry oraz uczucie długotrwałego nawilżenia.

Wróć... Polityka plików cookies Copyright © 2011 gogler.pl