Mezoterapia igłowa i mikroigłowa Białystok

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa – najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Początek XXI przyniósł nowatorskie rozwiązania w dziedzinie medycyny estetycznej. Metoda mezoterapii bo o niej mowa, okazała się nie tylko wyjątkowo skuteczna, ale przy całym swym działaniu niezwykle łatwo przyswajalna przez organizm człowieka.

Tak więc jeśli mówimy o poprawie wyglądu, regeneracji skóry czy zwyczajnie próbie zatrzymania upływającego czasu, to przy tym wszystkim doskonale sprawdza się metoda mezoterapii igłowej i mikroigłowej.

Zabieg terapii igłowej – cudowne koktajle

Nasza skóra, w szczególności twarzy i rąk narażona jest na działanie wielu niebezpiecznych czynników i szkodliwych substancji. Dermatolodzy i specjaliści od medycyny estetycznej od lat szukali prostej a zarazem bezpiecznej metody zachowania skóry w odpowiednio wysokich proporcjach strukturowych.

Szereg przeprowadzonych badań i wieloletnie konsultowanie różnych metod, wykreowały proste a zarazem najskuteczniejsze narzędzie do walki z problemami skóry – mianowicie igły kosmetyczne.

Jednak samo użycie igieł nie mogło dać pełnego efektu mezoterapeutycznego. Dlatego równolegle ze studiowaniem samej metody, pracowano nad specjalną mieszaniną substancji odżywczych zwanych w kręgach kosmetycznych jako koktajle kosmetyczne.

To właśnie one zostały po raz pierwszy szerzej wykorzystane przy mezoterapii igłowej i mikroigłowej.

Czym są koktajle kosmetyczne stosowane w terapii igłowej i mikroigłowej?

Mezoterapia w swoim założeniu ma dostarczyć w odpowiednie miejsce pod skórą konkretnych substancji leczniczych i odżywczych. Terapeuci korzystają zatem z mieszanin różnych witamin, składników mineralnych czy niezastąpionych w regeneracji skóry kwasów hialuronowych odpowiedzialnych za produkcję kolagenów.

Każdy koktajl kosmetyczny jest indywidualnie dobierany do potrzeb skóry konkretnego pacjenta. Ma to związek nie tylko z zapotrzebowaniem tkanek na konkretny element produktu, ale także na wywołaniu przez kosmetologa określonej reakcji skórnej. Zdarza się bowiem tak, że zabieg na konkretną partię skóry (pod oczy, czy na twarz) może okazać się nieskuteczny mimo sprawdzonych dawek mieszaniny koktajlu. Dlatego przed każdym podaniem substancji, pacjent jest specjalnie badany pod kontem przyswajalności konkretnego elementu mieszanki.

Przebieg mezoterapii igłowej i jej skutki w procesach regeneracji skóry

Sam zabieg mezoterapii igłowej skupia się na dostarczeniu odpowiedniej ilości wspomnianej substancji odżywczej pod skórę. Igły są wyjątkowo drobne. Wytwarzane się je z najwyższej klasy stali chirurgicznej. Na jej krańcach umieszcza się śladowe ilości koktajlu a następnie przy pomocy specjalnych aplikatorów wprowadza się je pod skórę.

Zabieg jest najczęściej przeprowadzany z użyciem delikatnego znieczulenia przy pomocy dostosowanych do tego kremów. Jednak ból (nawet bez zastosowanego znieczulenia) nie jest silny, a podczas samego wstrzykiwania substancji, pacjenci mogą odczuwać jedynie lekki dyskomfort.

Mezoterapię igłową można stosować niemal na wszystkie części ciała. Jednak najpowszechniej wykorzystuje się ją przy:

  • nakłuwaniu głowy pacjentki – mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym, to obecnie najlepsza metoda odbudowy struktur włosa. Jest szeroko stosowana zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Pomaga w problemach z przerzedzającymi się włosami oraz ich wpadaniem,
  • stymulacji okolic oczu – mezoterapia okolic oczu, to zabieg niemal całkowicie likwidujący powstałe worki pod oczami, zmarszczki lub przebarwienia skórne. Ta forma mezoterapii igłowej uważana jest obecnie za najskuteczniejszą i najpowszechniejszą ze wszystkich dostępnych na rynku,
  • ujędrnianiu okolic szyi i dekoltu.

Mezoterapia jednak swoją największą sławę systematycznie zyskuje w walce z cellulitem. Dzięki pobudzonej produkcji kolagenów, które powstają w wyniku mezoterapii igłowej możliwe jest szybsze spalanie tkanki tłuszczowej okolic ud i pośladków. Mezoterapia igłowa przyśpiesza proces mikrokrążenia, które pozwala na bardziej efektywne pozbycie się tak niechcianego u kobiet cellulitu.

Mikroigły i ich zastosowanie w zabiegach

Mezoterapia mikoigłowa jako forma medycyny estetycznej na trwale przyjęła się w Polsce stosunkowo niedawno, bo wraz z początkiem 2011r. Mezoterapia mikroigłowa wykorzystuje jak sama nazwa wskazuje –mikroigły. Są one tak małe, że nakłuwane nimi partie skóry nie krwawią a pacjent podczas tej formy mezoterapii nie odczuwa w ogóle bólu.

Powstałe w wyniku tych nakłuć mikrouszkodzenia stają się drogą do przepływu substancji odpowiedzialnych za regenerację i pełne odżywienie skóry. Ma to związek z procesem odbudowy tkanek, które dzięki wspomnianym mikrouszkodzeniom regenerują się wielokrotnie szybciej.

Kolagen i elastyna które są odpowiedzialne za regenerację skóry nie tylko odnawiają uszkodzone tkanki, ale także je wzmacniają. Skóra po zabiegu mezoterapii mikroigłowej staje się zwyczajnie odporniejsza. Naturalna suplementacja pozwala zachować skórę w doskonałej kondycji bez dodatkowej ingerencji, przez wiele tygodni.

Zabiegi mezoterapii mikroigłowej są szczególnie polecane dla osób chcących swoje efekty widzieć natychmiastowo, gdyż metoda daje wyniki już po pierwszy zabiegu. Szczególnie warto z niej korzystać gdy:

  • chcemy dostarczyć twarzy a w szczególności okolicom oczu odpowiednich substancji odżywczych. Mezoterapia mikroigłowa produkuje wielokrotnie więcej kwasu hialuronowego niż inne dostępne metody mezoterapeutyczne,
  • dążymy do pozbycia się zmarszczek i chcemy wygładzić skórę twarzy, dekoltu lub szyi,
  • usiłujemy wzmocnić i zregenerować skórę na wybranych miejscach głowy lub górnych partii tułowia,

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa – dostosowana ilość zabiegów

Obie metody należy uważać za bardzo bezpieczne. Odpowiednio dobrane substancje podczas mezoterpii igłowej i mikoigłowej nie wywołują reakcji alergicznych i są w pełni przyswajalne przez organizm.

Sam fakt, że ilość kolagenu podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej zwiększa się o 390% może świadczyć o niezwykłej skuteczności tej metody. Podobne efekty daje mezoterapia igłowa, choć tu rozbieżności procentowe są większe ze względu na złożoność i różnorakość substancji.

Nie zmienia to jednak faktu, że obie te terapie: igłową i mikroigłową należy uznać za najskuteczniejsze metody mezoterapii.

Zabiegi mogą być stosowane już u osób powyżej 21 roku życia zarówno jako ‘forma lecznicza’ jak i czysto profilaktycznie. Każda z tych metod jest szczególnie chętnie polecana przez doświadczone grupy kosmetologów i dermatologów na całym świecie.

Wróć... Polityka plików cookies Copyright © 2011 gogler.pl