Mezoterapia bezigłowa Białystok

Mezoterapia bezigłowa 

nowoczesna metoda walki z niedoskonałościami skóry

 

 1. Mezoterapia bezigłowa z kwasem hialuronowym
 2. Mezoterapia bezigłowa ze Śluzem Ślimaka
 3. Mezoterapia bezigłowa ze Smoczą Krwią
 4. Mezoterapia bezigłowa - fotodynamiczna Laser IQ

Mezoterapia bezigłowa to klasyczna alternatywa dla mezoterapii mikroigłowej fakcyjnej, która w przeciwieństwie do niej, wykorzystuje zjawisko zwane elektroporacją.

 

Na czym jednak polega sam zabieg mezoterapii bezigłowej oraz jakie procesy wykorzystuje?

Odpowiedź leży w działaniu pola elektrycznego którego działanie jest absolutnie nieodczuwalne dla człowieka, gdyż stymulacja trwa setną część sekundy. Dzięki wysokonapięciowej elektroporacji dochodzi do krótkotrwałej destabilizacji struktury błony komórkowej. Dzięki temu do poszczególnych komórek jest wprowadzana odpowiednia ilość preparatów kosmetycznych.

Sam zabieg mezoterapii bezigłowej nie uszkadza wspomnianych błon komórkowych a jedynie zwiększa ich przepuszczalność. Dzięki temu możliwa jest eskalacja głębokości i równomierności wprowadzania konkretnych substancji kosmetycznych w głąb określonego fragmentu skóry.

Efekty mezoterapii bezigłowej

Najważniejszym celem mezoterapii bezigłowej jest ogólnie rozumiana regeneracja skóry. Dzięki zastosowaniu fali elektromagnetycznej, możliwe jest na zasadzie ‘włącznika’ aktywowanie konkretnego miejsca na ciele.

To właśnie na wymienionych zabiegach najlepiej można wykorzystać działanie mezoterapii bezigłowej:

 • likwidacji wszelkiego rodzaju zwiotczeń – dzięki mezoterapii bezigłowej możliwe jest maksymalne wykorzystanie napięcia skórnego które naturalizuje wszelkiego rodzaju zwiotczenia i inne niedoskonałości skórne,
 • przeciwzmarszczkowych – w tym wypadku tkanki skórne są pobudzane i niejako na zasadzie samoleczenia reaktywują się. Mezoterapia bezigłowa sprawdza się zarówno u osób ze zmarszczkami mimicznymi jak i powstałymi na skutek działania słońca (zmarszczki posłoneczne),
 • wzmacniającym kondycję skóry – elektoporacja działa na zasadzie suplementu który wzmacnia odporność i kondycję skóry. Pobudza ją sprawiając przy tym, że staje się ona silniejsza i odporniejsza na wszelkiego rodzaju negatywne działania,

To są ogólne przykłady zastosowania mezoterapii bezigłowej na skórę twarzy. Ale czy tylko w tym przypadku ta terapia się sprawdza? Oczywiście jej zastosowanie jest dużo bardziej pełne i może odnieść się do różnych typów partii ciała.

I tak właśnie mezoterapię bezigłową wykorzystuje się przy:

 • likwidacji cellulitu – zabieg mezoterapii bezigłowej rozbija i neutralizuje tkankę odpowiedzialną za powstawanie cellulitu. Pomaga także przy zachowaniu jędrności skóry poprzez jej wzmocnienie,
 • nadawaniu owalu twarzy – likwiduje zwiotczenia twarzy nadając przy tym jej symetryczny kształt,
 • jako zabieg ujędrniający ciało – w szczególności brzuch i pośladki. Jednak mezoterapia bezigłowa poprawia także sprężystości skóry ramion i biustu, nadając jej odpowiednią jędrność i gładkość.

Częstotliwość stosowania zabiegu i odczucia związane z mezoterapią bezigłową

Mezoterapia bezigłowa to zabieg który należy do jednego z najprzyjemniejszych jakie przeprowadzają salony urody i gabinety medycyny estetycznej. Klienci odczuwają podczas procesu mezoterapii bezigłowej jedynie lekkie mrowienie, absolutnie bez dyskomfortowe i bezbolesne.

Zabieg wykonuje się seriami, w zależności o potrzeb i obszaru stymulowanej skóry. Najczęściej przeprowadza się od 5 do 10 zabiegów nie częściej niż raz w tygodniu. Każdą mezoterapię bezigłową poprzedza wykonanie peelingu kawitacyjnego który jest czym w rodzaju przygotowania skóry do samego zabiegu.

Przeciwskazania do stosowania mezoterapii bezigłowej

Sam zabieg mezoterapii bezigłowej jest w pełni bezpieczny i należy do grupy tych bezinwazyjnych. Stymulacja jaką przeprowadza terapeuta jest absolutnie nieszkodliwa dla organizmu. Jednak należy pamiętać, że istnieje grupa osób co do których nie można stosować mezoterapii bezigłowej.

Przeciwskazania do wykonania mezoterapii bezigłowej:

 • kobiety w ciąży – mezoterapia bezigłowa wydaje impuls elektromagnetyczny który może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku,
 • osoby z rozrusznikiem serca lub posiadające metalowe elementy w ciele (śruby kości, metalowe spoiwa) – mezoterapia bezigłowa może między innymi zakłócić prawidłową prace owego rozrusznika,
 • osoby ze zmianami trądzikowymi – mezoterapia może pogłębić wspomniany problem,
 • chorzy na epilepsję,
 • osoby z problemami żylnymi, posiadające żylaki,
 • osoby ze stanem zapalnym lub nadwrażliwością skóry.

Warto pamiętać, że mezoterapia bezigłowa to zabieg polecany także przez znaczną grupę lekarzy. Dzięki procesom regeneracyjnym i wzmacniającym cerę, mezoterapia bezigłowa jest na równi stawiana z zabiegami suplementacji skóry.

Jeśli zabiegi mezoterapii bezigłowej dodatkowo uzupełnimy o odpowiednią dietę i procesy oczyszczające organizm, to jej efekty będą widoczne już po pierwszym przeprowadzonym zabiegu.

Wróć... Polityka plików cookies Copyright © 2011 gogler.pl