Usuwanie zmarszczek Białystok

Gdy zmarszczki spędzają Ci sen z powiek a sińce pod oczami straszą bliskich. Oto propozycja dla Ciebie - usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Patrzysz w lustro i nie poznajesz samej siebie sprzed lat? Zatem zapraszamy do skorzystania z zabiegu usuwania zmarszczek kwasem hialuronowym proponowanym w gabinecie   Instytutu Medycyny Estetycznej i Kosmetologii HIALURON w Białymstoku.

Na podstawie przeprowadzonych badań wiemy, że skóra pod oczami ma grubość jedynie  pół milimetra czyli jest czterokrotnie cieńsza niż skóra reszty twarzy. Dlatego zmarszczki mimiczne powstające w tym rejonie stanowią pierwszą oznakę upływającego czasu, ale i radości. Powstają one również poprzez przesuszanie się skóry, gdyż wkoło dolnej powieki naszych oczu nie ma gruczołów łojowych ani potowych. Zatem skóra wokół oczu jest szczególnie wrażliwa i wymaga odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Jednym ze sposobów zwalczania zmarszczek pod oczami jest podanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy – zastosowanie w likwidacji zmarszczek

Kwas hialuronowy jest polisacharydem stanowiącym  naturalny i podstawowy składnik naszego ciała a zwłaszcza skóry, występującym w różnorodnych stężeniach. Jego działanie polega na zatrzymaniu wody w naskórku w celu  utrzymania właściwego poziomu nawilżenia i jędrności skóry.

Niestety wraz z  wiekiem go ubywa, wskutek czego nasza skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość. Najczęściej zauważamy ten proces, kiedy zaczynają pojawiać się u nas pierwsze zmarszczki. W takiej sytuacji można uzupełnić braki tego kwasu, stosując odpowiednie kremy z kwasem hialuronowym bądź wstrzykując go bezpośrednio pod skórę.

Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Daje to nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wykonywania wcześniejszej próby uczuleniowej. Jest nieoceniony w redukowaniu zmarszczek mimicznych, międzybrwiowych i okolicy oczu.

Kwasu hialuronowy jako nawilżacz oraz wypełniacz stosuje się też m.in. w kroplach do oczu i płynach do soczewek kontaktowych czy do poprawy stanu zdrowia przy zwyrodnieniu stawów.

Przebieg zabiegu wypełniania zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego

Procedura przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu pielęgnacyjnego, w tym przypadku zabiegu usuwania zmarszczek  kwasem hialuronowym jest taka sama i polega na tym, iż pacjent odbywa konsultację lekarską, w skład której wchodzi wywiad i ocena zakresu planowanych zabiegów.

Dla poprawy komfortu Pacjenta stosowany jest środek znieczulający, który należy nakładać na godzinę ale nie później niż na 20 minut przed rozpoczęciem zabiegu.

Czynności związane z wypełnieniem zmarszczek polegają na miejscowym podaniu zastępczego żródła kwasu hialuronowego, aby przywrócić odpowiednie nawilżenie tkanek skóry, które jest niszczone przez ciągłą aktywną mimikę twarzy.

Preparaty wykorzystywane przy likwidowaniu  zmarszczek  kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są za pomocą bardzo cienkich igieł co zmniejsza doznania bólowe. Tuż po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki preparat wiąże wodę i powiększa objętość danego miejsca wygładzając zmarszczki. Podniesienie i wygładzenie danego obszaru następuje bezpośrednio po wstrzyknięciu wypełniacza.

Po zakończeniu zabiegu zaleca się delikatnie rozmasować okolicę wstrzyknięcia kwasu hialuronowego przy użyciu kremu regenerującego naskórek, co ma na celu odpowiednie ułożenie preparatu w skórze. Konsultacja  lekarska, znieczulenie i zabieg trwają około godziny.

Skutki uboczne podania kwasu hialuronowego w usuwaniu zmarszczek

Na ogół kwas hialuronowy jest dobrze tolerowany przez organizm, gdyż jest to naturalnie występujący w organizmie składnik wiążący wodę – występujący w skórze, stawach, a także w oczach. Działania uboczne kwasu hialuronowego są najczęściej niewielkie i niezagrażające zdrowiu jednakże czasem występują. Spowodowane są najczęściej reakcją skóry na wstrzyknięcie tej substancji w miejsce wkłucia. Jednak zazwyczaj skutki te bardzo szybko mijają, a proces ten przyspiesza zastosowanie zimnych okładów.

Osoby poddające się zabiegowi likwidacji zmarszczek  kwasem hialuronowym mogą spotkać się z takimi niedogodnościami jak:

 • delikatne zaczerwienienie, obrzęk czy ból w miejscu wstrzyknięcia preparatu - objawy te znikają w przeciągu 72 godzin po zabiegu,
 • siniak (wynaczynienie krwi) – może utrzymywać się ok. tygodnia, zalecane stosowanie odpowiedniego preparatu w celu przyspieszenia wchłaniania zmiany,
 • świąd pojawiający się przy skórze wrażliwej,
 • nadwrażliwość w miejscu podania preparatu,
 • ropnie
 • przebarwienia skóry
 • sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się przez kilka tygodni;

Efekty i utrzymanie dobrych rezultatów po zabiegu likwidacji zmarszczek kwasem hialuronowym

Długość utrzymania się efektów zabiegu usuwania zmarszczek przy użyciu kwasu hialuronowego uwarunkowana jest wieloma czynnikami, takimi jak:

 • wiek Pacjenta,
 • jego styl życia i ogólny stanu zdrowia,
 • miejsce i ilość podania preparatu,
 • stan oraz kondycja skóry.

Pierwsze widoczne dla Pacjenta efekty wypełniania zmarszczek dostrzegalne są tuż po zabiegu. Jednak rezultaty będzie można ocenić, gdy tylko się on zakończy.

Pełnym efektem przeprowadzanego zabiegu likwidacji zmarszczek kwasem hialuronowym można się cieszyć  już po upływie kilku dni. Ta metoda  najlepiej sprawdza się m.in. przy zminimalizowaniu kurzych łapek. Pobudzane zostają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Zabiegi usuwania zmarszczek kwasem hialuronowym nie wpływają  na życie codzienne Pacjenta. Czas utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć poprzez kolejne wstrzyknięcia. Zdecydowana większość pacjentów podejmuje kolejną korekcję po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu wygładzania zmarszczek.

Bezpieczeństwo a zabieg likwidacji zmarszczek kwasem hialuronowym

Wygładzanie zmarszczek przy użyciu kwasu hialuronowego to metoda bardzo skuteczna, daje natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Spowodowane jest to tym, że  po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Zalecane jest  wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony potraktować można jako wadę, z drugiej zaś jako zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Mamy pewność, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. W efekcie proces ten jest więc w stu procentach odwracalny w czasie.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – przeciwwskazania:

 • Nadwrażliwość na lidokainę (środek znieczulający miejscowo)
 • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
 • Przyjmowanie przez Pacjentów preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy zwiększa krwawienie w trakcie zabiegu (po konsultacji należy odstawić stosowanie na kilka dni przed zabiegiem)
 • Ciąża i okres karmienia piersią,
 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • Trądzik, opryszczka (stany zapalne skóry),
 • Zabiegi pielęgnacyjne takie jak np. leczenie laserowe, głębokie peelingi chemiczne, dermabrazja (w niedługim okresie czasu),
 • Choroby skórne wywołane przez paciorkowce,
 • Choroby alergiczne,
 • Choroby o podłożu autoimmunologicznym (takie jak np. reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, syndrom Crohna, choroba Gravesa-Basedowa, zesztywniające zapalenie stawów, itp.)
 • Łuszczyca lub bielactwo ,
 • Niewyrównana cukrzyca,
 • Choroby nowotworowe,
 • Porfiria, epilepsja,
 • Osoby niepełnoletnie,
 • Osoby przeziębione.

Zalecenia po zabiegu usuwania zmarszczek z użyciem kwasu hialuronowego

Po likwidacji zmarszczek kwasem hialuronowym przez dwa tygodnie należy unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna).

Ważne! Niewskazane jest używanie alkoholu i ekspozycja na działanie promieni słonecznych w ciągu kilku dni po iniekcji, ponieważ powodują one przyspieszenie rozpadu kwasu hialuronowego, powodując skrócenie czasu jego działania.

Przerwa między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami poprawy kondycji  skóry takimi jak np.: laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja czy botox powinna wynosić co najmniej 3 tygodnie.

Wróć... Polityka plików cookies Copyright © 2011 gogler.pl