Odmładzanie skóry twarzy Białystok

Odmładzanie skóry twarzy – poczuj się lepiej, wyglądaj pięknie!

Wraz z nieubłagalnym upływem czasu skóra twarzy nie tylko traci swoją młodzieńczą jędrność, ale też coraz bardziej widoczne stają się skutki działania na nią promieni słonecznych czy innych czynników atmosferycznych, a także zanieczyszczeń środowiska. Kondycja skóry obniża się ponieważ znacząco spada produkcja elastyny i kolagenu, co z kolei przyśpiesza powstawanie zmarszczek oraz przebarwień. Zmniejsza się też ilość estrogenów, a skórze powoli zaczyna brakować cennych ceramidów. Twarz staje się szaro-matowa i wygląda po prostu na zmęczoną.

Na szczęście są obecnie sposoby pozwalające na znaczne spowolnienie tego procesu, a nawet cofnięcie już powstałych zmiany na skórze twarzy. Dobre kosmetyki w połączeniu z odpowiednio dobraną pielęgnacją i zabiegami kosmetycznymi sprawiają, że możemy odmłodzić skórę twarzy i wyglądać oraz czuć się o klika lat młodziej!

Starzenie się skóry, czyli co sprawia, że myślimy o odmładzaniu?

Nie odkryjemy Ameryki stwierdzając, że starzenie się skóry jest procesem całkowicie naturalnym, dotyczącym każdego człowieka i polega na systematycznym zmniejszaniu się aktywności biologicznej komórek oraz utracie zdolności regeneracyjnych organizmu w pewnym wieku. Niemniej trzeba wspomnieć o czynnikach, które są odpowiedzialne za starzenie się skóry. Są to:

 • uwarunkowania genetyczne – nieuchronny proces obumierania komórek, utraty ceramidów czy spadku produkcji kolagenu i elastyny uzależniony od indywidualnej aktywności genów,
 • wpływ czynników zewnętrznych – promieniowanie słoneczne i inne czynniki atmosferyczne, zanieczyszczenia środowiska (np. spaliny samochodowe), nieodpowiednia pielęgnacja skóry, palenie tytoniu i nadużywanie alkoholu, szkodliwe promieniowanie jonizujące (np. z monitorów) i nadmiar ozonu w powietrzu, źle dobrane kosmetyki itp.
 • czynniki wewnętrzne – niedobory witamin w organizmie, zaburzenia hormonalne, niewłaściwe odżywianie.

Efektywne odmładzanie skóry twarzy

Dostępnych jest kilka sposobów na walkę z procesem starzenia się skóry dających bardzo dobre efekty kliniczne. Skuteczne odmładzanie skóry twarzy obejmuje miedzy innymi:

 • likwidację zmarszczek,
 • wygładzenie blizn, w tym blizn po trądzikowych,
 • obkurczanie porów,
 • zmniejszenie przebarwień i poprawę kolorytu skóry twarzy,
 • nawilżenie i ujędrnienie skóry twarzy.

W Hialuron Instytut Medycyny Estetycznej i Kosmetologii w Białymstoku oferujemy szereg zabiegów odmładzania skóry twarzy dopasowanych do zindywidualizowanych potrzeb i preferencji naszych Klientów.

Wybrane zabiegi odmładzania skóry twarzy oferowane w Hialuron Instytut Medycyny Estetycznej i Kosmetologii w Białymstoku

 • Pilingi – usuwają martwy naskórek i nawadniają skórę. Odpowiednio i regularnie stosowane w znaczący sposób odnawiają i odmładzają skórę twarzy.
 • Mikrodermabrazja – mechaniczne usuwanie naskórka pobudza aktywność skóry prze co zwiększa się jej elastyczność, poprawia struktura i koloryt, zwężają się pory, spłycają zmarszczki, znikają zaskórniki i przebarwienia. Jednym słowem skóra twarzy zostaje odmłodzona.
 • Mezoterapia – niweluje oznaki starzenia się skóry jak: zwiotczenia, ścieńczenia czy zmarszczki. Mezoterapia jest zabiegiem regenerującym i rewitalizującym, który przy użyciu odpowiednich koktajli stymuluje produkcję elastyny i kolagenu. W efekcie poprawia się stan skóry twarzy, staje się ona świeższa i młodsza.
 • Laseroterapia – odmładzanie skóry twarzy za pomocą silnego źródła światła tzw. fotoodmładzanie.
 • Botox – niwelowanie zmarszczek poprzez wstrzykiwanie toksyny botulinowej. Odpowiednio przeprowadzony zabieg daje szybko widoczne efekty odmłodzenia skóry twarzy.
 • Wypełnianie – zabieg z użyciem kwasu hialuronowego lub innych wypełniaczy śródskórnych, których użycie powoduje efekt spłycenia, wypełnienia zmarszczek lub np. zmian po bliznach.
Wróć... Polityka plików cookies Copyright © 2011 gogler.pl