Mezoterapia kwasem hialuronowym Białystok

Mezoterapia kwasem hialuronowym - metodą leczenia problemów skórnych

Nasza skóra jak i każda inna część ciała starzeje się wraz z upływem lat. Ma to związek głownie ze spadaniem przyswajalności różnego rodzaju substancji. Podobna sytuacja ma się z naszą skórą. Poziom kwasu hialuronowego wraz z wiekiem systematycznie maleje co powoduje starzenie się skóry.

Ale czy istnieje skuteczna a zarazem bezpieczna metoda zatrzymania tego procesu starzenia? Obecnie za najlepszą, uważa się metodę mezoterapii przy użyciu kwasu hialuronowego.

Czym jest i po co się stosuje kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą w skórze. Wraz z wiekiem jego poziom maleje, jednak nie u każdego ten proces przebiega w identycznym tempie. Aby jednak go spowolnić i uzupełnić braki kwasu hialuronowego w skórze, opracowano metodę mezoterapii igłowej, której zasadniczym celem ma być wytworzenie zwiększonej ilości kwasu hialuronowego.

Na czym polega zbieg mezoterapii przy użyciu kwasu hialuronowego?

Produkcja kolagenu i elastyny przez brak kwasu hialuronowego zaczyna gwałtownie spadać. Dostarczyć go skórze można najprościej i najbezpieczniej przy użyciu mezoterapii z kwasem hialuronowym.

Jak wygląda sam zabieg?

Jest on bardzo prosty, jednak musi być przeprowadzany przy ścisłej kontroli kosmetologa.

  1. Znieczulenie kremem – dotyczy to momentu samego wstrzyknięcia kwasu hialuronowego, gdyż on sam w sobie jest substancją która bólu nie wywołuje. Dlatego część pacjentek (tych z mniejszym poziomem przyswajalności bólu) przed samym podaniem kwasu hialuronowego otrzymuje znieczulenie, które jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne dla organizmu.
  2. Wykonanie licznych mikro nakłuć – są tak drobne, że nie pozostawiają żadnych widocznych śladów. Wykonuje się je bezpośrednio pod skórą gdzie umieszcza się ściśle określoną dawkę kwasu hialuronowego.

Sam kwas hialuronowy ma konsystencję przeźroczystego żelu o dość gęstej strukturze. Dzięki mezoterapii igłowej doskonale się wchłania i idealnie rozprowadza po wszystkich tkankach gwarantując im pełną dawkę wspomnianej substancji.

Efekty korzystania z terapii z użyciem kwasu hialuronowego 

Dostarczanie kwasu hialuronowego bezpośrednio pod skórę daje efekty niemal natychmiastowo. Kwas ma działanie bardzo intensywne co oznacza, że już pierwszy zabieg dale widoczne efekty. Można go stosować na róże partie skóry jednak w szczególności sprawdza się przy:

  • likwidowaniu wszelkiego typu zmarszczek – kwas hialuronowy niemal całościowo pozbywa się zmarszczek mimicznych i tych powstałych w wyniku promieniowania słonecznego,
  • regeneracji skóry – zarówno w wyniku odbarwień, jak i ubytków związanych z pojawieniem się np. blizn czy bruzd po trądzikowych,
  • poprawie jędrności i elastyczności skóry - kwas hialuronowy wnika bezpośrednio w tkanki, nadając im młody wygląd i pełną elastyczność.

Systematyczność stosowania, gwarantem efektywności zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego  

Aby z pełni wykorzystać moc kwasu hialuronowego, należy poddać się ściśle określonej przez specjalistę ilości terapii.

Ilość zalecanych zabiegów zależna jest od kondycji skóry i problemu z jakim przychodzimy: przebarwienia, blizny, wiotkość. zmarszczki. Średnia ilość  od 4-6 zabiegów wykonanych od 10 -21 dni. Kosmetolog po dogłębnej diagnozie ustala odpowiednią terapię by spełnić oczekiwania pacjenta.

Zabieg jest w pełni bezpieczny a sam krem znieczulający jak i kwas hialuronowy w bardzo nielicznych przypadkach wywołuje reakcje alergiczne. Zastosowanie kwasu hialuronowego daje gwarancję pełnego zadbania o skórę twarzy, szyi, dekoltu lub dłoni.

 

Wróć... Polityka plików cookies Copyright © 2011 gogler.pl