Mezoterapia Dermapen w terapii skojarzonej Białystok

Dermapen nowatorskie urządzenie mezoterapeutyczne

Początek XXI wieku przyniósł powstanie jednego z najbardziej spektakularnych i innowacyjnych urządzeń mezoterapeutycznych – Dermapen. Co ma w sobie takiego przyrząd który podczas wystawy w Los Angeles w 2012r został okrzyknięty najlepszym medycznym urządzeniem i uhonorowany prestiżową nagrodą ‘Best Medical Device’?

Sukces Dermapen zbudowany został na opatentowanej technologii zabiegu mezaterapii który polega na umieszczeniu w wybrane miejsce na ciele 11 pulsujących igieł. Każda ma średnicę 0,02mm i wykonana jest z najlepszej jakościowo stali chirurgicznej. Wspomniane igły umieszcza się na różnych, bardzo precyzyjnych głębokościach w zakresie od 0,5mm do 2,5mm. Nakłuwany fragment skóry powoduje jej mikro uraz który ma zminimalizować ból podczas samego zabiegu.

Głębokość nakłuć pozwala na precyzyjne ustalenie jaką konkretną warstwę skóry Dermapen będzie stymulować.

Sposób działania i system znieczulenia przy użyciu Dermapen

Jest to rodzaj kremu znieczulającego coraz szerzej stosowanego w kosmetologii. Dzięki niemu praca Dermapen jak i wykonywane nim ukucia są przez pacjenta niemal nieodczuwalne. Sama EMLA jest substancją łatwo przyswajalną i całkowicie bezpieczną dla naszego organizmu.

Zabieg mezotterapii Dermapen dzieli się na następujące etapy:

W pierwszym etapie wykonujemy lifting radiowy podczas, którego stymulujemy fibroblasty do syntezy włókien kolagenu i elastyny. Uzyskujemy efekt poprawy owalu twarzy przez intensywne zagęszczenie i napięcie skóry likwidując podwójny podbródek, lwią zmarszczkę, bruzdy nosowo-wargowe czy opadające powieki.

W drugim etapie nakłuwamy skórę jednorazową końcówką z mikroigłami by wprowadzić kwas hialuronowy. System pulsacyjnych igieł wykonuje w skórze pionowe mikrootwory uruchomiając czynnik wzrostu. Możliwość regulacji głębokości wkłucia igieł daje nam dużo bardziej precyzyjną pracę na cieniutkiej skórze powiek czy grubej skórze policzków. W zależności od indywidualnych potrzeb i problemów skóry klienta podczas zabiegu dobieramy głębokość wkłuć od 0,2mm do 2mm.Mikronakłuwanie jest nieinwazyjnym i skutecznym sposobem odmładzania skóry. Stymuluje procesy naprawcze w skórze a poprzez wytworzenie setek mikrokanałów w naskórku ma na celu formowania nowego kolagenu i elastyny. Połączenie liftingu radiowego z mikronakłuwaniem dermapen ma szerokie spektrum działania: redukcji zmarszczek, przebarwień, blizn. Dzięki połączeniu tych metod działamy wielokierunkowo: uzupełniamy ubytki kwasu hialuronowego i uzyskujemy efekt liftingu. Kwas hialuronowy (HA) jest naturalnym związkiem występującym w organizmie człowieka. Pełni ważną funkcję w regeneracji skóry dając gładkość i młody wygląd przez właściwy poziom nawilżenia. Charakteryzuje się ogromnymi zdolnościami do pochłaniania wody. Niestety ilość HA w organizmie maleje wraz z wiekiem szczególnie między 40 a 50 rokiem życia bo aż do 50%.Z tego powodu wyraźnie zmienia się kształt oraz kontur twarzy. Natomiast brak odpowiedniego nawilżenia doprowadza do pojawienia się zmarszczek.

W trzecim etapie naświetlamy skórę twarzy, szyj i dekoltu światłem LED w celu złagodzenia zmian po mikronakłuwaniu. Działanie światła niebieskiego 420nm zmniejsza ilość wolnych rodników i odpowiada za odnowę skóry.

Mechanizm działania mezoterapii mikroigłowej DermaPen

Dermapen w swoim działaniu ma przede wszystkim pobudzić skórę. Dzięki wspomnianej stymulacji oraz pojawiającymi się w raz z nimi mikro ukuciami dochodzi do procesów naturalnego przywrócenia kolagenu skóry.

Generalnie Dermapen podczas swojej pracy ma wykonać trzy zasadnicze rzeczy:

 • Wytworzyć nowe komórki naskórka i pobudzić produkcję macierzy międzykomórkowej. Dermapen działa niczym hormon wzrostu, z tą tylko różnicą, że czyni to naturalnie jedynie ‘motywując’ komórki do ich ponownego wytworzenia.
 • Przebudować powstałe komórki przy użyciu nowego kolagenu. Dermapen podczas tego etapu produkuje naturalną elastynę i monocyty niezbędne przy procesie odbudowy skóry.
 • Dzięki Dermapen możliwe jest końcowe umodelowanie skóry poprzez finalne połącznie tkanek łącznych. Poprawia się wówczas ukrwienie i unaczynienie skóry co prowadzi do jej wzmocnienia.

Kiedy warto stosować mezoterapię Dermapen i jakie daje ona efekty?

Sam fakt że technologia Dermapen została opatentowana może świadczyć o jej niezwykłej skuteczności. Mezoterapia dzięki tej metodzie zyskała nie tylko uznanie, ale stała się przede wszystkim niezwykle skuteczna. Dlatego metodę Dermapen należy stosować przede wszystkim przy:

 • likwidowaniu wszelkiego typu zmarszczek,
 • likwidacji rozstępów, wszelkiego rodzaju blizn (pooparzeniowych czy po trądzikowych),
 • zmniejszaniu porów. Dermapen uzupełnia także ubytki po porowe,
 • odmładzaniu dłoni, dekoltu, szyi. Dermapen działa  odbudowująco na stymulowanych partiach ciała,
 • łysieniu i przerzedzaniu włosów. Dermapen odbudowuje strukturę uszkodzonych cebulek włosa zwiększając ich produktywność a przy tym gęstość,
 • likwidacji cellulitu i rozstępów. Dermapen doskonale sprawdza się jako zabieg usuwający ‘rozstępy głębokie’ powstałe np. w wyniku stosowania silnych leków,
 • usuwaniu blizn, zarówno po trądzikowych jak i chirurgicznych. Należy tu pamiętać, że Dermapen powinno się używać tylko gdy wspomniana blizna jest w pełni wygojona.

Oczywiście jednym z ważniejszych efektów jest poprawienie wiotkości skóry. Jest to o tyle istotne, że Dermapen skutecznie lokalizuje zakumulowany tłuszcz, rozbija go całkowicie neutralizując.

Dermapen działa także jako urządzenie głęboko nawilżające. W odpowiednich momentach skutecznie zagęszcza skórę, co prowadzi do jej lepszego ukrwienia poprawiając jej kondycję.

Przeciwwskazania do użycia mezoterapii Dermapen

Dermapen jest zabiegiem o niezwykle szerokim spektrum działania. Jednak uruchamiane przez niego procesy regeneracyjne mogą się odbyć jedynie w określonych warunkach. I tak mezoterapii Dermapen nie należy stosować gdy:

 • u pacjenta występuje jakakolwiek choroba nowotworowa, wirusowa, bakteryjna lub grzybicza,
 • pacjent zażywa środki na bazie kortykosteroidów lub leki przeciwzakrzepowe,
 • osoba jest chora na cukrzycę lub ma zdiagnozowane nadciśnienie,
 • mamy do czynienia z kobietą w ciąży lub matką karmiącą. Działanie Dermapen może nieść konsekwencje dla rozwoju nienarodzonego dziecka, dlatego bardzo ważna jest świadomość pacjentki o swoim stanie przed samym zabiegiem Dermapen,
 • przeprowadzony został zabieg wypełnienia botoxem  lub uzupełnieniem implantowym.

Same zabiegi przeprowadza się przy ścisłej kontroli kosmetologa po uprzednim dokładnym badaniu wstępnym. Można go stosować nie częściej niż co 2 tygodnie.

Samą mezoterapię Dermapen wykonuje się przy użyciu w pełni sterylnych igieł umiejscowionych na mechanicznej głowicy. Każda głowica jest jednorazowa i po zakończonym zabiegu utylizuje się ją.

Dermapen w pełni zadba o kondycję Państwa skóry. Poprawi jej wygląd i elastyczność. Działa bez względu na wiek a sam proces mezoterapii oprócz widocznych efektów wierzchnich, pozowali Państwu uzyskać lepszy komfort i samopoczucie.

Wróć... Polityka plików cookies Copyright © 2011 gogler.pl