Fototerapia trądziku

Fototerapia  trądzikowa E-light

Trądzik pospolity jest jednym z najczęstszych schorzeń kosmetycznych. Występuje u ponad 80% osób w wieku 12-24 lata oraz coraz częściej u osób 30-40 letnich..

Trądzik nie leczony może mieć przewlekły przebieg i pozostawić trwałe ślady jak: przebarwienia, blizny oraz zaburzenia emocjonalne.

Przyczyną zmian trądzikowych jest:

  • przerost gruczołów łojowych,
  • łojotok, nadmierne rogowacenie,
  • obecność bakterii (np. .Propioniobacterium acnes),
  • zaburzenia hormonalne,
  • odczyn zapalny,
  • uwarunkowania genetyczne czy nawet czynniki psychologiczne,
  • fizykalne i zaburzenia immunologiczne.

U pacjentów chorych na trądzik dochodzi do nadmiernego namnażania się bakterii Propionibacterium acnes, normalnie występujących na powierzchni zdrowej skóry. Bakteria ta wydziela różnego rodzaju substancje podrażniające, niszczy ściany gruczołów łojowych, nasilając  proces zapalny. Pojawiają się zaczerwienione, bolesne zmiany zapalne..

Urządzenie E-light stanowi skuteczną broń w walce z trądzikiem, młodzieńczym, pospolitym i różowatym. Dzięki technologii IPL/RF E-light można skutecznie zwalczać trądzik oraz łagodzić objawy zmian potrądzikowych. Emitowane światło pulsacyjne i fale radiowe IPL/RF powodują szybkie gojenie się istniejących zmian oraz zapobiegają powstawaniu nowych, poprzez niszczenie bakterii beztlenowych Propioniobacterium acnes. Precyzyjnie dobrana wiązka światła wraz z RF wnika w głąb skóry i działając na gruczoły łojowe ogranicza produkcję sebum, obkurczając rozszerzone ujścia gruczołów łojowych tzw. pory. Skutecznie zapobiega nawrotom i łagodzi zmiany zapalne.

 Skóra po leczeniu wyraźnie jest w lepszej kondycji ma zdrowy i równy koloryt.

Światło emitowane przez E-LIGHT niszczy bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku. Fototerapia trądziku pozwala uzyskać szybsze efektu w stosunku do tradycyjnych metod. Zabiegi są bezpieczne i nie powodują powikłań. Zaletą ich jest szybki powrot do codziennych zajęć bezpośrednio po wykonanym zabiegu.

 


Wróć... Polityka plików cookies Copyright © 2011 gogler.pl