Sekrety młodego spojrzenia

Młodzieńcze spojrzenie… Tak to możliwe w każdym wieku!


Piękne oczy to marzenie każdej kobiety. Jest to jeden z najważniejszych elementów naszej urody. Skóra wokół oczu powinna być promienna , dobrze nawilżona, odżywiona, jędrna oraz pozbawiona widocznych zmarszczek.

 Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i cienka, prawie całkowicie pozbawiona gruczołów łojowych i niezwykle narażona na działanie czynników zewnętrznych . Ciągłe ruchy gałek ocznych, mrużenie, bogata mimika przyczyniają się do utraty elastyczności i szybkiego pojawienia się zmarszczek zwanych kurzymi łapkami.

 Wokół ludzkich oczu znajdują się 22 grupy mięśni, przy czym 14 z nich jest wykorzystywanych w procesie mrugania. Mrugamy 24tyś - 28tyś razy dziennie. Ta intensywna praca mięśni w połączeniu z niezwykle cienką, nie mającą naturalnej ochrony skóry wokół oczu, sprzyja powstaniu zmarszczek i wiotczeniu.

 Podkrążone, zasiniałe oczy to zmora wielu kobiet i mężczyzn. Spojrzenie wówczas robi się smutne, a twarz wygląda na zmęczoną. Przyczyną tych zmian są zastoje krwi w naczyniach włosowatych, prześwitujące przez delikatną skórę wokół oczu. Zmiany te wynikają z przemęczenia, stresu i niedostatecznej ilości snu. Innym często spotykanym problemem są worki pod oczami, które tworzą się przez wolniejsza cyrkulacja limfy . Produkty przemiany materii nie są odprowadzane do naczyń chłonnych tylko gromadzone w tkance podskórnej tworząc worki pod oczami.. W walce z tym problemem skuteczne będą okulary na podczerwień, które poprawią krążenie, oczyszczą skórę z toksyn. Podczerwień w okularach wzmocni ostrość widzenia, poprawi koncentrację i zdolność do pracy umysłowej. Aktywne składniki maski m.in. kwas hialuronowy, botox roślinny i kolagen dzięki działaniu okularów na podczerwień Eye Sens wnikają w głębokie warstwy skóry. Zmarszczki ulegają wygładzeniu, zmniejszają się obrzęki i cienie, a skóra odzyskuje gęstość i jędrność.

 

Aby,  zapewnić młody i piękny wygląd niezwykle wymagającej skórze wokół oczu, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację i profilaktykę:

- starannie i delikatnie wykonany demakijaż

- wybór odpowiedniego kremu pielęgnacyjnego (latem z filtrem)

- ochrona przed promieniowaniem UV
- prawidłowe oświetlenie
- optymalna ilość snu
- zabiegi pielęgnacyjne dobrane do potrzeb skóry
- zapobieganie jej starzeniu a nie tylko likwidowanie już widocznych zniszczeń

 

 

Wróć... Polityka plików cookies Copyright © 2011 gogler.pl