Liposukcja nóg Białystok

Liposukcja nóg – wykorzystanie siły ultradźwięków

Bole nóg mogą pojawić się bezobjawowo i trwać przez wiele lat. Problem z nimi dotyczy coraz większej grupy osób. Ma to związek ze zmianą trybu życia i co najważniejsze – metod odżywiania się. Na nogach tkanka tłuszczowa odkłada się niezwykle szybko i mimo coraz nowszych metod ćwiczeń, ciężko się jej pozbyć.

Co jednak zrobić aby przywrócić naszym nogom zdrowy i atrakcyjny wygląd? Z pomocą przychodzi zabieg liposukcji nóg z użyciem ultradźwięków.

Na czym polega zabieg liposukcji ultradźwiękowej

Liposukcja nóg z wykorzystaniem ultradźwięków, stała się niezwykle popularna zaledwie kilka lat temu. Odkryto iż można skutecznie pozbyć się nagromadzonego tłuszczy zarówno na udach, kolanach jak i łydkach. Liposukcję nóg zaczęto stosować na cały obszar nóg bez wyszczególniania na konkretne partie.

Sam zabieg liposukcji ultradźwiękowej jest bardzo prosty i nie wymaga żadnej inwazyjnej ingerencji w ciało pacjentki. Fale ultradźwiękowe są kierowane na nogi w celu rozbicia tkanek tłuszczowych. Po tym procesie są one wydalane przez układ limfatyczny do wątroby. Metoda jest całkowicie bezbolesna a sam zabieg nie uszkadza struktury naczyń krwionośnych ani przestrzeni międzykomórkowej. Co więcej – wzmacnia je likwidując mikrouszkodzenia lub ubytki tkankowe.

Liposukcja ultradźwiękowa – kiedy warto stosować?

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej działa bardzo kojąco na nasze nogi. Odciąża je i sprawia, że stają się ‘lżejsze’. Jednak poza wspomnianą redukcją nagromadzonej tkanki tłuszczowej z tego typu zabiegu warto korzystać gdyż:

  • pobudza krążenie i przepływ limfy,
  • liposukcja ultradźwiękowa pozbywa się z nóg zaległości w postaci produktów ubocznych przemiany materii,
  • odciąża układ kostny i mięśniowy nóg,
  • niszczy tłuszcz między stawami lub chrząstkami. Ultradźwięki docierają nawet do najbardziej ukrytych partii nóg likwidując nagromadzony tam tłuszcz,
  • liposukcja ultradźwiękowa działa odprężająco na mięśnie. Dodatkowo nogi stają się bardziej elastyczne i nadaje się im zdrowszy wygląd.

Liposukcja usprawnia działanie międzykomórkowe. Mimo ingerencji ultradźwięków w tkanki, nie są one ani uszkadzane ani tym bardziej niszczone. Sprężystość zarówno samych tkanek jak i skóry wyraźnie po zabiegu liposukcji ultradźwiękowej poprawia się. Najważniejsze jest jednak iż dzięki temu przywracane są wszystkie naturalne procesy metaboliczne.

Przeciwskazania do zastosowania zabiegu liposukcji ultradźwiękowej nóg

Istnieje grupa osób dla których liposukcja ultradźwiękowa nóg może zaszkodzić. Do nich należą przed wszystkim:

  • kobiety w ciąży lub matki karmiące,
  • żylaki,
  • pacjenci ze zmianami skórnymi nóg. Liposukcji ultradźwiękowej nie można w szczególności stosować gdy zdiagnozowano nowotwór skóry,

Każdorazowo liposukcja ultradźwiękowa nóg jest poprzedzona przeprowadzeniem przez terapeutę wywiadu zdrowotnego, który ma wykluczyć wszelkiego typu przeciwwskazania do zastosowania zabiegu liposukcji ultradźwiękowej.

Połącz przyjemne z pożytecznym podczas zabiegu liposukcji ultradźwiękowej nóg

Po liposukcji ultradźwiękowej nóg zaleca się wykonanie masażu endodermicznego, który stymuluje wydalanie rozbitych komórek tłuszczowych. Pełne odciążenie nóg to także wprowadzenie do swojego życia nowych trybów dotyczących ruchu, żywienia czy ćwiczeń relaksacyjnych.

Pamiętajmy, że nogi które raz odmówią posłuszeństwa ciężko ‘nakłonić’ do ponownej pełnej współpracy. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, która w przypadku zabiegu liposukcji ultradźwiękowej także może być stosowana.

Jeśli do samego zabiegu dołożymy odpowiednią dawkę ćwiczeń i zdrową dietę to możemy zagwarantować sobie kondycję i zdrowy wygląd nóg na wiele długich lat.

 

Wróć... Polityka plików cookies Copyright © 2011 gogler.pl