Karboksyterapia

Karboksyterapia jest nowoczesnym, innowacyjnym zabiegiem, który pozwala pozbyć się blizn, rozstępów, cellulitu czy nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Czym właściwie są rozstępy?

To linijne zmiany skórne wyglądem swoim przypominające blizny. Mogą mieć układ promienisty lub równoległy. Lokalizują się głównie na brzuchu, udach i piersiach. Najczęściej występują u nastolatków, osób ciężarnych oraz otyłych. Wyróżniamy 2 fazy rozstępów: zapalną, kiedy mają kolor czerwono-fioletowy oraz fazę zanikową, w której uzyskują białoperłowy kolor. Walka z nimi jest bardzo trudna, łatwiej jednak podjąć ją w fazie zapalnej. 

Czym jest karboksyterapia?

Jest zabiegiem kosmetycznym polegającym na iniekcyjnym podaniu medycznego dwutlenku węgla śródskórnie oraz podskórnie. Podskórne podanie CO2 powoduje miejscową poprawę krążenia krwi w tkankach, poprawę elastyczności skóry, przyczynia się do zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej w miejscu podania. 

Karboksyterapię stosujemy również w przypadku zmarszczek, utraty jędrności i elastyczności skóry twarzy, w celu minimalizacji zaciemnienia i worków pod oczami, redukcji podwójnego podbrudka, a także wcelu wzmocnienia i regeneracji cebulek włosowych na skórze głowy.

PO ZABIEGU

Skóra jest jedynie lekko zaczerwieniona i obrzmiała przez kilka do kilkunastu minut. Jedynym dyskomfortem który może wystąpić przy zabiegu jest uczucie rozpierania i ucisku skóry oraz związany z tym ból .

Karboksyterapii nie polecamy osobom w ciąży oraz karmiącym, osobom z cienką i wrażliwą skórą, trądzikiem różowatym z tendencją do bliznowacenia, teleangiektazjami, aktywną infekcją w miejscu zabiegu oraz osobom cierpiącym na zalenie żył i choroby układu krwionośnego.

Wróć... Polityka plików cookies Copyright © 2011 gogler.pl